Фан Клуб: Пелистер

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
722
Поени од реакции
797
Да не го мислите Корунот, покрај косач на трева, тренер на голмани, вработен во Академија на ФФМ, спортски директор, помошник (ако не и шеф на стручниот штаб на Фк Пелистер), сега се в мешува и во политика односно е кандидат за советник на една од политичките партии. И сега тука, абе овај Декси се фати пак за Корунот бла бла, НЕ СМЕЈ да се меша ПОЛИТИКАТА во спортот и ТОЧКА. Се додека се меша ќе бидиме на ова тереџе на кое сме, па дајте бе луѓе ќе ќутиме и голтаме до кога? Плукавме по Двојче и по Цермат кој беше единствената светла точка во историјата на Пелистер, за жал заврши како заврши, а сега спортскиот директор ни оди по политички средби и е кандидат за советник, дајте една бомба нека се актвиира од тие од втората светска војна и да не крени како град сите... Иначе, до пред само 7 месеци истиот тој коментираше секаде политички, контра власта и кај Наташа и кој уште не беше и од спортивниот табор ама да лето беше напрај трансфер... е ние од такви чекаме силен Пелистер.... тешко нас...
Screenshot_4.png

241809859_4383118841772116_5999753092984115694_n.jpg

П.С. Корун знам дека ќе прочиташ, немам ништо лично против тебе, ама имам против многу работи со кој му наштети на Пелистер, истото било и важело за твојте претходници истото ќе важи и за твојте наследници.

П.С.С. Муабетот дека е сега имам договор 2-3 години ми е гајле (ако е вистина) кажва зошто и имам против тебе.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.120
Да не го мислите Корунот, покрај косач на трева, тренер на голмани, вработен во Академија на ФФМ, спортски директор, помошник (ако не и шеф на стручниот штаб на Фк Пелистер), сега се в мешува и во политика односно е кандидат за советник на една од политичките партии. И сега тука, абе овај Декси се фати пак за Корунот бла бла, НЕ СМЕЈ да се меша ПОЛИТИКАТА во спортот и ТОЧКА. Се додека се меша ќе бидиме на ова тереџе на кое сме, па дајте бе луѓе ќе ќутиме и голтаме до кога? Плукавме по Двојче и по Цермат кој беше единствената светла точка во историјата на Пелистер, за жал заврши како заврши, а сега спортскиот директор ни оди по политички средби и е кандидат за советник, дајте една бомба нека се актвиира од тие од втората светска војна и да не крени како град сите... Иначе, до пред само 7 месеци истиот тој коментираше секаде политички, контра власта и кај Наташа и кој уште не беше и од спортивниот табор ама да лето беше напрај трансфер... е ние од такви чекаме силен Пелистер.... тешко нас...
Прегледај го приврзокот 307344

Прегледај го приврзокот 307348

П.С. Корун знам дека ќе прочиташ, немам ништо лично против тебе, ама имам против многу работи со кој му наштети на Пелистер, истото било и важело за твојте претходници истото ќе важи и за твојте наследници.

П.С.С. Муабетот дека е сега имам договор 2-3 години ми е гајле (ако е вистина) кажва зошто и имам против тебе.
Golema greska na korunot so si ja pikna glata vtorba i smesa vo politika od tamu nikoj air ne videl samo se belezale za vek i vekov plus korunot so vikas sekade se pretstavuvase kako ne partiski coek sega si go dade gazot podkirija za hri100 no duri nema problem(trpi nekoj posledici) klubot neka si tera filmot negova odluka inaku klubot e privaten vo pogolemiot del i gazdata(partiski coek) resava koj da bidi sportski direktor koj da bidi sekretar i koj trener plus opstinata imaa akcii i za toa vo uprava se sovetnici od opstina mubaeto mi e deka politikata sekogas i sekade bila vo sportot i klubovite kaj nas treba da zborame za minatoto za kaseto i miljacot cij luge bea da zborame za rakometo upravi treneri pa duri na miting gi noseja igracite so trenerki da davaat poddrska ami koj kako e klavan za kosarkata da zborame pa e najpartiski klub od site do sega vo istorijata sakav da recam uste utre neka go smenat korunot samo treba da se kazat rabotite kako se od site strani i za site klubovi ne samo za eden coek da se zbora i kaj nas problemot e vo parite treba kes pa posle da barame rezultati pa da se donesat odnosno varatat toni, mitko so znam i nekoj drugi luge inaku e licna rabota koj vleguva vo politika oti togas so paganje od vlast letas i ti no nebitno najvazno da potpisat za prevzemanje na klubot da se stabilizira klubot finasiski da se donesat na zima plus igraci i da se brka vo kupot nekoj izlez vo evropa oti preku kurot sekoja godina de prva de vtora liga za dzabe stadion i reflektori
P. S. Nekni zedoja plata igracite so pari od hri100 do 31vi oktomvri treba da se otvori tribinata zavrsi taka e rokot so granit za stolcinjata odeleni se pari no uste nema tender izgleda poradi izborite a trafostanicata e platena se ceka evn i reflektorite se doneseni ima rok 9 meweci da se postavat no najverojatno ke bidi pobrzo
P. P. S. Inaku i saso tvoj bese na vremeto na lista od vmro i clen vo nekoj komisii no toa ne mu go odzema srabotenoto i zanenjeto vo fudbalot pa ako sakas ete prv mi idi na um i vlatko kostov ima eden kup primeri so se sportski rabotnici a isto vreme i partiski funkcioneri ili clenovi da ne gi zboram borko, naumovski, antic i mojsovski...
Se dodeka nema steta za klubot neka si teraat partiski politiki prviot momwnt koga klubot strada poradi licnost ili poltika treba da se otsranat lugeto od uprava sportski del ili administracija i toa taka ke tera duri ne dojdi nekoj so pari privatnik i go zemi bilo koj klub vo 100% vladenie do togas ke ni se povotruva prikaznata

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
722
Поени од реакции
797
Aj uste ednas koj bese najsvetla tocka ? Da ne ne citam ubo od sabaajle
Цермат бе брат, ќе ти кажам и зошто. Дури беше една плата не каснеше на 1ви беше даена секогаш, во Анталија припреми во Хотел шо тогаш се отвори и термини за терените Пелистер да си одбери, цела школа доби опрема маички за тренинг и дресој (притоа никој ништо не плати). Чоекот не успеа да се израдва малце, за да биди нешто, ама то спортскито дел неможи него да му се препиши пошто си имаше спортски директор и Хаџиевски. Клубот исто имаше втора екипа (Кравари) и секој шо не беше за во Пелистер спремен, беше во Кравари. Така Иве Трифуновски се врати. Клубот имаше косач, спортски директор, координатор на школата и тренери за сите генерации, НЕ како сега 1 тренер 3 генерации и 1 човек 6 функции. Ќе сонваме некогаш да имаме таков спонзор, а до тогаш ќе тераме вака. Грешката на Цермат беше шо му верваше на спортскиот и на Хаџиевски.

П.С. Во тоа време доведени беа тренери од Црна Гора, Англија и Хрватска, да ги обучуваат нашите тренери овде, односно да разменуваат знаење.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.004
Поени од реакции
5.525
Море декси, луѓето појма немаја ни за водење клуб ни за фудбал. Ко влегоја во клубот дадоја 20тина илјади евра купија опрема за сите, припреми, спортски директор преварант од србија донесоја напараја канцеларија и толку. На состанок ко бевме со нив, абе дечки нас буџето ни е 150.000 евра предвиден и ќе се движиме околу таа сума. Чекај бе чоече, масератито во дворот ти е 180к ти клуб со 150к ќе водиш. Абе знајте како, ко го земавме ни кажаа до таа сума да даваме.... абе дексии не ги знајш бате работите ич со нив. Нити сакаја да влезат нити сакаја да дават. На сила беше, и за тој буџет од кој 20к ги ебаја одма експрес втора лига. Да борџ не останаја ама го ебаја клубот резултатски. Со анонимуси не хаџиевски и гвардиола ќе отпадни. О како управуа, НУЛА!!!! За малку и трета ќе падневме со нив да не беа блашковци.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.120
Vrti suci se vrtime vo krug pa da povtoram prvo e najvazno da ima kes i dobar budzet a so toa plan i strategija za nekolku godini pa posle za potoa da barame i gledame rezultati so ima vrska kolku daval cermat, panedelvski, kamcev, zdravko, butle, drvoto i site do sega na krajot ostanuva samo rezultatot da se pameti i borc pobaruvanja koj kolku ke ima so znaci osven dvata kupa nemame nisto drugo!
So znaci dzabe bile zadovolni so kupile majci za skolata, pripremi turcija i plateni bile trenerite ko nemase nikakvi rezultati to ko kravata so dava mleko na kraj ja turna taka nie ke odevme 3 liga duri togas nisto ne ne spasuvase i za kraj pak ke recam od Pelister site zele nikoj zijan ne bil site so dale pari posle na eden ili drug nacin si naplatile zobram za tn gazdi isto vazi i za igraci, treneri i upravi


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
722
Поени од реакции
797
Море декси, луѓето појма немаја ни за водење клуб ни за фудбал. Ко влегоја во клубот дадоја 20тина илјади евра купија опрема за сите, припреми, спортски директор преварант од србија донесоја напараја канцеларија и толку. На состанок ко бевме со нив, абе дечки нас буџето ни е 150.000 евра предвиден и ќе се движиме околу таа сума. Чекај бе чоече, масератито во дворот ти е 180к ти клуб со 150к ќе водиш. Абе знајте како, ко го земавме ни кажаа до таа сума да даваме.... абе дексии не ги знајш бате работите ич со нив. Нити сакаја да влезат нити сакаја да дават. На сила беше, и за тој буџет од кој 20к ги ебаја одма експрес втора лига. Да борџ не останаја ама го ебаја клубот резултатски. Со анонимуси не хаџиевски и гвардиола ќе отпадни. О како управуа, НУЛА!!!! За малку и трета ќе падневме со нив да не беа блашковци.
Да не правиме долга мара, јас ти кажвам од ПРВА рака дека сакаја да влезат и дека година дена се распрашваа сами и ги викаа на разговор тренерите од школата, еден од тренерите му состави и програма за развој на младинската школа. Резултатски да беа катастрофа ама кривицата за тој кај Хаџиевски и тој спортскиот србинот анонимусот. Јас ти кажвам дека денар ебан не се борчеше и дека се фунцкионираше безпрекорно со финансиите. 150,000 евра, ок! А кој дал појќе кажи еден во историјата само ЕДЕН ! И ако беше на сила како шо мислеве сите тогаш и како шо мислиме уште, ќе беа тотално незаинтересирани, ни за школа ни за ништо, а знајш кој се фајќа прв за школата? Тој шо мисли 10 години унапред, тогаш школата се напрај и со опрема за тренинг од А до Ш која и ден денес ја користат.

Vrti suci se vrtime vo krug pa da povtoram prvo e najvazno da ima kes i dobar budzet a so toa plan i strategija za nekolku godini pa posle za potoa da barame i gledame rezultati so ima vrska kolku daval cermat, panedelvski, kamcev, zdravko, butle, drvoto i site do sega na krajot ostanuva samo rezultatot da se pameti i borc pobaruvanja koj kolku ke ima so znaci osven dvata kupa nemame nisto drugo!
So znaci dzabe bile zadovolni so kupile majci za skolata, pripremi turcija i plateni bile trenerite ko nemase nikakvi rezultati to ko kravata so dava mleko na kraj ja turna taka nie ke odevme 3 liga duri togas nisto ne ne spasuvase i za kraj pak ke recam od Pelister site zele nikoj zijan ne bil site so dale pari posle na eden ili drug nacin si naplatile zobram za tn gazdi isto vazi i za igraci, treneri i upravi


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Ако си наплатиле како шо велиш, а не дека не е така... со кое право ова лето беа нудени договори на ТРИ ГОДИНИ, фиксни без никакво покачување или намалување или пример да е 1+1 НЕ, директно 3 години и зошто баш 3? Ако знај некој да ми одговори ќе му бидам благодарарен. Одговорот дека се мисли на иднината не се прифајќа.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.004
Поени од реакции
5.525
@Deksi Функционираше беспрекорно оти земаја 300 евра плата... доста жити се. Биле сериозни а мислеа со 8 милиони денари дека функционира клуб. Не ме заебавај, цермат беше на радаро на началниче мораја нешто да договорат. За резултатите криви биле ѓоко србино курле мадле,сите само зоки не. А кој ги кладе тренер и спортски директор? Барал програма, купил маици... шамбата во ракомето години маици купва и шо?? Минато свршено време, муабето беше дека не се некој кој позитивен траг остаја на Пелистер.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.120
Ако си наплатиле како шо велиш, а не дека не е така... со кое право ова лето беа нудени договори на ТРИ ГОДИНИ, фиксни без никакво покачување или намалување или пример да е 1+1 НЕ, директно 3 години и зошто баш 3? Ако знај некој да ми одговори ќе му бидам благодарарен. Одговорот дека се мисли на иднината не се прифајќа.
Si velam deka ja uvidoja greskata od minatata sezona koga site bea na godina dena so dogovri za na krajot od sezonata da nemame igraci pa sega direktno na tri ako e taka kako so velis ti oti jas pojma nemam so e muabeto isto vazi i za trenerite da se planira na podolg rok isto kako vo rakometo so trenerot ne znam so ne e jasno so treba godina za godina i sekoja sezona na novo da prajs ekipa ili ako nekoj kreni gla da ti izbega vaka mirna glata site se za eftino zemeni pa neka teraat i od kvantitet da izlezi kvalitet so dobra rabota i kraj kraeva si ima gazda klubot pa uprava strucen stab tie treba da odgovaraat za se pred se za rezultatite koi se najvazni isto kako za cermat so e muabeto za dzabe skola oprema plateni treneri ko nemase rezultatite se merilo vo sportot se drugo e prikazni za mali deca!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
722
Поени од реакции
797
Si velam deka ja uvidoja greskata od minatata sezona koga site bea na godina dena so dogovri za na krajot od sezonata da nemame igraci pa sega direktno na tri ako e taka kako so velis ti oti jas pojma nemam so e muabeto isto vazi i za trenerite da se planira na podolg rok isto kako vo rakometo so trenerot ne znam so ne e jasno so treba godina za godina i sekoja sezona na novo da prajs ekipa ili ako nekoj kreni gla da ti izbega vaka mirna glata site se za eftino zemeni pa neka teraat i od kvantitet da izlezi kvalitet so dobra rabota i kraj kraeva si ima gazda klubot pa uprava strucen stab tie treba da odgovaraat za se pred se za rezultatite koi se najvazni isto kako za cermat so e muabeto za dzabe skola oprema plateni treneri ko nemase rezultatite se merilo vo sportot se drugo e prikazni za mali deca!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Прво понудите му се помалце од шо вредат (за тие шо разбрав) втора не е возможно на 4 играчи ИСТАТА ПОНУДА да му ја дајш, истата скрос така клуб нема, а ЈОЈОКЛУБ да... Трето начинот на преговарање и ПРИСТАПОТ е СЕЛСКИ и тука точка не дискутирам појќе. Четврто ни треба човек што ќе знај да преговара и шо ќе му вреди зборот и гласот и то треба од утре т.е од денес.

@Deksi Функционираше беспрекорно оти земаја 300 евра плата... доста жити се. Биле сериозни а мислеа со 8 милиони денари дека функционира клуб. Не ме заебавај, цермат беше на радаро на началниче мораја нешто да договорат. За резултатите криви биле ѓоко србино курле мадле,сите само зоки не. А кој ги кладе тренер и спортски директор? Барал програма, купил маици... шамбата во ракомето години маици купва и шо?? Минато свршено време, муабето беше дека не се некој кој позитивен траг остаја на Пелистер.
Површно муабети вакви можиме да прајме до без крај и назад, ама фактите кажват друго, ќе ти дам број од Хаџиевски ете 4-5 години од ко замина, прашај го дали имаше НЕОГРАНИЧЕН буџет за трансфери и дали сам сакаше да бидат тие играчи шо беа како засилувања донесени, тој ја подцена лигата и то беше грешката, а платите од прва рака ти кажвам дека не беа испод 400-500 евра и тоа тие најмалце шо земаја до 1000 евра земаја, а иначе сега многу земат милионски суми па ајде ќе се касни :pos:

Било шо било ФАКТ е дека новите (шо не кажва Горан од кој понеделник ќе го земат :jeeee:) ќе бидат под ЛУПА и нема да има пардот пошто ќе ни оди клубот јабана и тој шо е.

НЕДЕЛА СИТЕ НА СТАДИОН АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ МОРА ДА ПАДНИ !
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.120
Прво понудите му се помалце од шо вредат (за тие шо разбрав) втора не е возможно на 4 играчи ИСТАТА ПОНУДА да му ја дајш, истата скрос така клуб нема, а ЈОЈОКЛУБ да... Трето начинот на преговарање и ПРИСТАПОТ е СЕЛСКИ и тука точка не дискутирам појќе. Четврто ни треба човек што ќе знај да преговара и шо ќе му вреди зборот и гласот и то треба од утре т.е од денес.

НЕОГРАНИЧЕН буџет

Било шо било ФАКТ е дека новите (шо не кажва Горан од кој понеделник ќе го земат :jeeee:) ќе бидат под ЛУПА и нема да има пардот пошто ќе ни оди клубот јабана и

НЕДЕЛА СИТЕ НА СТАДИОН АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ МОРА ДА ПАДНИ !
Si pukas vo noga malku si kontradiktoren pa ako ne davale pari i ponudite dogovorite bile ponisko od sto vredele e dobra rabota za klubot znaci domakinski se raboti i stedelo ne se pisat platite poveke i da se zema procent kako na vremeto tuku platite se pomali isto vazi i za toa isti ponudi za poveke igraci toa deka e ogranicen budzetot i koj saka neka dojdi koj ne neka odi stip struga i kratovo pa i vinica
Jojo klub sme 20 i kusir godini oti nikoj ne saka pari da daj site sakaat samo da zemat i da si naplatat sto pobrza zarabotka da imaat ne gledaat na podolg rok i rabota so skolata znaci po peti pat nas ni falat pari drugiot del ima sportski rabotnici koj da go sraboti
Za poslednoto nas ni treba gazda kako so rekov pari pa posle ti jas mozime da dajme zbor i da pregovarame toa e najmal problem vo momentot i sekogas unazad i ako se ima pari a nema rezultati togas ke kora nekoj da odgovara sega sto na mrtov germanec puska ke krevame a site znajme kako lani pominavme samo so opstinski pari i nesto sitno od gazdata i na krajot od denot rekov rezultatite se najmerodavni i merilo so ubedlivo najmal budzet opstanavme vo ligata godinava sme beter do pred mesec dena ne sakaa da se pocni cekaa spanec amerikanec za posleden rok silum prilika i pritosok od ng da se pocni so sobiranje igraci kolki da takmicime oti da te potsetam nemavme 12 da registrirame i jas sakam da bidi se kako so treba najpoke od site na forumot ama fudbalot e biznis a za biznis prvo trebaat pari pa posle se drugo a za pari nikoj ne dava site imaat zmija vo dzepot i so rece favorito porano i nekoj drug spomena silum ne silum prilika uste e dobro sto se naoga nekoj da "saka" da go zemi klubot pa vidi so mu se sluci na teteks na pobeda pa ako sakas i na vardar koga ke se oprat tie vistina ni treba uspeh rezultat ke ostarime titula nemame zemeno i samo imeto Pelister e ostanato od klubot ama pak e dobro sto postoime na site sopki ovie godini
Za cermat negoranicen budzet e smeski za mali deca imas ti pretstava so znaci ne ogranicen budzet?! Denar eban ne davase od poke duri na krajot ko vide deka ke otpadnime treta liga rece deka kaj treba kolku treba ke plati a pred toa nikade go nemase abe na eden natprevar nemase pojdeno da gleda a ne nesto poveke ti pisat deka zoran ne davase poke od 100 do 150 oti taka mu rekle ko go zemal klubot(za da mu dat zemjiste i da ne go giba mijalkov na vremeto) ti pak vikas najarno bilo togas site znat deka pari za apce ne davase plus ti pak najarno rucanaj toj ko bil najaren so prajme poveke muabet
Za posledno koj da bidi be deksi pod lupa se znaj koj e gazda koj e uprava se dade klubot se bara da se naplati daj taa lupata neka kazi so se slucuvase unazad dve meseci ili nikade nisto za toa nemase sega uste nikoj ne dojden podlupa daj ne me zaebavaj arno ako nekoj "budala" se nafati da go zemi klubot ti uste pod lupa na sto lupa so ima vo klubot osven borc da ne ima skola da ne ima oprema trening igralista da ne ima nekoj uslovi plati so imame sega za vo idnina da gledas na lupa neli gledas deka maka macime so godini ti uste nikoj ne dojden sakas da go brkas a kutis za drugi raboti taka ne mozi be brat pisav pogore ili se pisi site strani ili nisto a ne samo toa so ti odgovara ne mozi kaj nas site da lecat frustracii i licni komplksi poradi so bil korunot utre kapinot itn.. Prvo mora da se gleda dobroto na klubot posle se drugo za toa sputi ja topkata ti rekov uste utre neka go smenat korunot ama ne znaci toa da se pluka po klubot oti go nekis nego

P. S. Ko sme kaj pandev kazi minceto so zboral vo strumica za prethodno zjajme poarno kelner ke odam vo Pelister ne se vrakam sega so zboral maliot


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.120
Antonio crnecot ne igra ke mora po stranite da probieme se nadevam deka ke bidat motivirani i ke igrame kako so skendija fudbal tro oganzivno ako se branime kako so borec i na kontri nema so da brame najvazno e da zemime bodoj milum silum ako ne ke pocni da se nisa klupata na kapinot

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom