Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.859
Поени од реакции
7.237
Ти го сфаќам муабетот дека пола град(дпмне) не сакале да се среди работата. Ама то стално било со секој спорт, де едните де другите праеле опструкци. Општината мораше да ја фатат работата со време, а не сега трчај. Немат сенс за овие работи дефинитивно, како општинска, централна власт ги имат сите алатки во нив, а не да се правдат абе вмровците ни кобат да не бидни работата.
Не смејме да се лутиме на никој оти не чекал, реално касниме веќе многу. И да не биди со стентоно ќе имаме пак буџет 250/300к ќе скрпиме тим, лошо е шо наново воигрување треба, се од нула. Не дека овие шо заминаја се незаменливи, ама пак ист калибар ќе зејме играчи, добро беше да се задржат само ради то шо веќе ова ќе им беше втора сезона заедно.
Не ми беше муабето дп*не со сдс* туку општо сите дури се во клубот филмој небото ќе ни биди граница а после ко ќе не се во клубот се најголеми душмани, општо до градот ние таков луѓето сите само за лични интереси суети и со его шо викаме мангупи на батерии а не се свесни дека клубот е на градот без разлика кој од каде е плус сите од него излегле луѓе играчи итн... А не обратно да мислат ако не биле тие немало да не има останува надежта дека се испазарија како шо треба и да објават дека клубот има газди, план стратегија и платформа за наредните години
Општината и управата е крива шо сега ни бегаат играчите абе излези со соопштение со изјава луѓе вака и вака е работата се помина на седница на совет 65 000 евра ќе се подмират долговите(од Понеделник ) се преговара во завршна, почетна фаза се за нови газди вака ќе прајме така ќе прајме а не никој ништо да не знај дури се договорат ќе останиме со три играчи и пак јово на ново ама пак ќе речам никој неќи на арно да не види прво и секогаш сопките биле од дома после од надвор
Сепак јас имам надеж дека ќе се најди решение дали утре дали натедната недела не знам но мора да се најди чаре оти доста е вака падни стани со години бел ден не видовме со фудбалот доста се ебававме по селата треба малку европа да прошетаме

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
602
Поени од реакции
1.064
Не ми беше муабето дп*не со сдс* туку општо сите дури се во клубот филмој небото ќе ни биди граница а после ко ќе не се во клубот се најголеми душмани, општо до градот ние таков луѓето сите само за лични интереси суети и со его шо викаме мангупи на батерии а не се свесни дека клубот е на градот без разлика кој од каде е плус сите од него излегле луѓе играчи итн... А не обратно да мислат ако не биле тие немало да не има останува надежта дека се испазарија како шо треба и да објават дека клубот има газди, план стратегија и платформа за наредните години
Општината и управата е крива шо сега ни бегаат играчите абе излези со соопштение со изјава луѓе вака и вака е работата се помина на седница на совет 65 000 евра ќе се подмират долговите(од Понеделник ) се преговара во завршна, почетна фаза се за нови газди вака ќе прајме така ќе прајме а не никој ништо да не знај дури се договорат ќе останиме со три играчи и пак јово на ново ама пак ќе речам никој неќи на арно да не види прво и секогаш сопките биле од дома после од надвор
Сепак јас имам надеж дека ќе се најди решение дали утре дали натедната недела не знам но мора да се најди чаре оти доста е вака падни стани со години бел ден не видовме со фудбалот доста се ебававме по селата треба малку европа да прошетаме

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
brat pouceni od se dosega jas nemam nekoja nadez koga ke se najdi resenie ke pocni sezonata koga igraci koga pripremi daj boze da se najdi ama jas ne vervam
 
Последно уредено:

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
6.528
И Драгаро замина, распад систем.
2ра лига - here we come!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
И Драгаро замина, распад систем.
2ра лига - here we come!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Мобилизирајте се вие навивачите дур е време, за да не ви се случи ова што му се случува на Вардар. Не е лошо да се превземе акција како што направија навивачите на Вардар и тоа уште сега со време.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.205
Поени од реакции
4.937
Овој град не заслужува 1 лига да има фудбалски клуб, преку 10 години играме падни стани, една година прва лига, една втора лига....
И сега кога скоро сите екипи ти се отепани во лигата, наместо да задржиме 80% од тимот надополнет плус со некој играч и да имаме шанси за излез во Европа, НИЕ ТОГАШ СМЕ НАЈОТЕПАНИ ОД СИТЕ !
Епа момци, не заслужваме ништо повеќе, џабе акции, курци палци, местото ни било 1 лига, жими миле, никој нема слух за клубот...Нека испаднат и нека не се мачат повеќе да влегуваат, нека играат втора лига, џабе нерви вака...
П.С. Вие бизнисмените парите вгроб не ги носите, така да си знајте....
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.859
Поени од реакции
7.237
Ај по оптимистички мора да не биди милум или силум ако не нека му ја думаат, штета за дел од играчите шо си одат но пак ќе повторам не крај на Јули па мора да бараат клуб да не останат чаљо нека се види прво шо ќе биди кај нас па нека бегаат или нека бегаат за подобри услови или странатво ама да си одиш од Пелистер и Битола за да одиш Силекс, Струга па било каде во друг клуб во Македонија освен Шке дија која е најорганизирана и тро Слога не можам да разберам
Голема грешка што преговараат договараат за нови газди во тајност и има информативен мрак па сите сме во неизвесност пред се играчите но убеден сум дека ќе најдат решение ако не се знај распад систем и со младинци прва лига ама нека му ја думаат тие имаат избори не ние и така сме учени падни стани ако биди нешто арно да се чуди чоек но пак ќе речам не за џабе ја правеја трибината не ќе биди за 2 лига само тајмингот му е лош и многу време изгубивме во тајните преговори

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.286
Поени од реакции
5.453
Сите екипи почнаа со припреми , нашите водат тајни преговори , а во меѓувреме сите играчи од лани заминаа или се во фаза на бегање ...
Абе изгаснете го клубот да не се мачиме и така е во последните години падни стани.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Nema tajni pregovori nema promena na gazdi vaka mislat da ja vleckat do izbori kako navodno se pregovara so novi gazdi investitori papo izborite zavisi od rezultatot ili ke go dosjebat klubot ili ke prodolzi drvoto so pleskavici da "investira" i da peri opstinski pari pod klubot.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
6.528
Уште неколку играчи потпишаја во други тимој.
Тотален колапс.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Давор Талески заминал во Борец
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.859
Поени од реакции
7.237
Eksik i pregovori i se ovde kako da si gi vadat ocite megusebe i na krajot mozi mnogu lesno klubot (sezonata) da odi kurban no kako so rekov prethodno ima izbori i ne veruvam deka ke si go dozvolat toj luksuz ama se vratat - pustaat samo losi muabeti deka mnogu se pazarat i kako ova da se praj namerno so igracite da se pustat za da se padni cenata i da dobijat pogolemi beneficii novite gazdi plus kapak na se uste Natasha ne potpisuva za rebalansot i parite ne se legnati na smetkata na klubot da se podmirat dolgovite plus pa deka pola gi planiraat da gi dadat vo kosarkata iako e pominato na sednica (prethodnata nedela) od site strani opstrukcii i naluteni lica so sueti i ego ne znam so da recam ako ne bidi oficilano do krajot na nedelata mnogu tesko ke bidi slednava sezona bez razlika koj ke bidi gazda i kolkav ke bidi budzetot ke bidi docna da se napravi salam tim(veke site gi faka nervoza i ke si go baraat careto) no od druga strana ako se znaj deka za rakometo se dogovaraa godina dena a tuka pomalku od mesec dena ke bidi uspeh da ima nesto za brzo no najvazno sto i da bidi i koj i da bidi gazda vo Pelister mora i najvazno ke bidi da ima klauzuli da se zastiti klubot da ne ni se povtori istorijata kako prethodno(blasko, pandelevski i kamcev) i posle da odime pod stecaj so borcoj i problemi mora da se misli i najvazno da bidi za vo idnina da bidi zastiten klubot
Jas imam uste nadez deka ke se dogovorat oti razgovorite se na najvisoko nivo i dolgotrajni po nekolku casa plus se odi i na amin Skopje no vo sto e problemot i dali samo mackaat oci ili edni gi lazat drugite vremeto ke pokazi no toa ne jadi oti trebase uste vcera ili prethodnata nedela da bidi zavrsena rabotata za se pocni normalno so pripremi i spremanje na timot
P. S. Inaku nema novi zaminuvanja osven tie oficilano bojjan vo rabotnicki, tanusev vo sileks, kocoski vo struga, daragarot vo teuta i spirkoski mislam sileks no glavniot problem e sto za brzo mozi da gi zagubime i site drugi darko, davor oumar, neto i pajakovic koi imaat cisti dokumenti


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
262
Поени од реакции
610
A so koj se vodat pregovori? Sigurno mora da znaj nekoj..so koi firmi?
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
6.528
P. S. Inaku nema novi zaminuvanja osven tie oficilano bojjan vo rabotnicki, tanusev vo sileks, kocoski vo struga, daragarot vo teuta i spirkoski mislam sileks no glavniot problem e sto za brzo mozi da gi zagubime i site drugi darko, davor oumar, neto i pajakovic koi imaat cisti dokumenti


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
За жал, покрај овие болдираните има и нови заминувања, пишав уште некни...
Не е излезено по медиуми, ќе има овие дена :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom