Фан Клуб: Пелистер

Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Дрвото е само еден партиски пиун, не е точно дека сосила му го турнака клубот сам се пикаше пошто му беше обеќана и кујната во кромберг.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.041
Поени од реакции
686
Nekoj dali znaj dali se raboti na stadiono? Koga ke se redat stolcinja takva rabota?? vnatre do kae?
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Ете сега ќе ја наместат со Силекс во недела ќе тепаме и ќе има мир во куќата.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Ете сега ќе ја наместат со Силекс во недела ќе тепаме и ќе има мир во куќата.
И мене така ми мириса ама нема така да остани првиот пораз ќе мора да си оди шарени патики доста му е и дај боже сите да ги" наместат "до крај и да победиме па нека стој будалата

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Овај Штерјовски како Заев е, кај гледа дека ништо не оди, па и не си бега. :icon_lol:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Овај Штерјовски како Заев е, кај гледа дека ништо не оди, па и не си бега. :icon_lol:
Ќе мора како Кирацот на клоци да го бркаме патем така го избркаа од брегалница двајца играчи оти нема осет ама не тој крив дрвото му дава уште една шанса да си кажиме како шо е работата тој нема лице овај другиот го држи до кога како ќе видиме инаку со силекс освен победа не доаѓа ништо друго во предвид

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Буки од соблекувална ни го збаботи. :pos:

Не мислев дека ова ќе го речам некогаш, ама стварно ми е ќеф да гледам кај шо се мизерни.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Аман бре, уште не ни почнал натпреварот вие веќе примивте гол :(

Ако ништо друго се надевам Силекс сеа лом ќе направи па бар конечно да лета Штерјо.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.908

Dobro be trenirat ovie fudbal? Se raboti nesto vo klubot?????
Garantiram da ostanese lanskiot roster od vtora liga ke imavme daleku podobri rezultati...
Ete cisto za sporedba ona drvoto Hot vo sho e poaren od Glavevski i Bujce????
Za Ljamce pa da ne prajme sporedba Maradona e za ovie site a najmilo od se mie vaka nasi deca ko Buki ko ke ne polnat... NAJSLABIOT PELISTER NEKOGAS SHO BIL!!!!!!!
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
89
Поени од реакции
171
За општински клуб 2 лига е реалноста. Дури не го купи некој клубот ќе ја гледаме ова мизерија!
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260

Dobro be trenirat ovie fudbal? Se raboti nesto vo klubot?????
Garantiram da ostanese lanskiot roster od vtora liga ke imavme daleku podobri rezultati...
Ete cisto za sporedba ona drvoto Hot vo sho e poaren od Glavevski i Bujce????
Za Ljamce pa da ne prajme sporedba Maradona e za ovie site a najmilo od se mie vaka nasi deca ko Buki ko ke ne polnat... NAJSLABIOT PELISTER NEKOGAS SHO BIL!!!!!!!
Шо не чинеше со Љамче, Бујче и Главевски? Ај за Главевски нема да зборам, оти знат сите шо мислам за него. :icon_lol:

Ама сите останати од лани, вклучувајќи ги Љамче и Бујче ги избркаја пошто му беа „неподобни“.

Оти секој шо ќе седни во фотелја во клубот мисли дека клубот на татка е, па сега ќе си носи другарчиња негови, или пак фудбалери на менаџери шо му се другарчиња, па да можат да поднаместат некоја утакмица, да излези некоја банка и на крај од денот да се биди „ни ќар, ни зијан“, а во меѓувреме малце забава да си пружат, да му биди интересно.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.041
Поени од реакции
686
sve da mu ebam na site vo klubo ete do toj stepen me dojsoja da pocnam i protiv omilenio klub da sum, daj boze site da ve snema poarno vtora liga so nasi deca odkolku macenje i bruki so ovie ligusite
 

Kajgana Shop

На врв Bottom