Фан Клуб: Пелистер

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
325
Трафостаницата ќе си ја купи општината од евн, со ребалансо се донесени тие пари. Треба за скоро да е поставена. Внатре канцеларите треба да се малтсрисат, да се оспособат одредени соби, рефлекторите и кровот да се досреди и на крај столчината од ффм. Улицата ќе се праела покрај стадионот уште ова сезона, е сега дали ќе се допрај годинава или не... По мој информаци, гранит кочи во брзината на градба на стадионот, финансите не биле проблем.
Горан, се шо пиша е така, никој не вели не. Се надеваме сите дека како и ракометот така и и фк Пелистер ќе влези во некоја комбинација, а се дур е вака на апарати, не барај нормални работи(веб страна, маркетинг, бус...) дека ќе има. Крпен живот, мене ми е битно да нема штрајк, неисплатени плати... да не се враќаме на тие времина. Јас убеден сум дека на зима, ако ни жежи клубо ќе појача. Избори ќе има, мислам ќе сакат да се изрекламират со некоја ноќна утакмица....
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
@Goran Bt daj bato kazi uste nekoja informacija od klubo, i so ke bidi so stadiono do kae sho e, stolcinja reflektori
So da kazam jas ne sum vo klubot, ima uprava ima igraci strucen stab tamu prasaj oti i taka press nema da vidime osven nekoja izjava radi reda na gol mk
Drugo so znam ete pisam na forumot za poke odi na stadion vidi so e do kaj e rasprasaj se oti edno se veli drugo se praj edni dresoj ne gi prezentiravme kako so treba se ostaja na eden coek
Nebitno e toa vazno e da najdat uste pari da donesat igraci oti vaka site ke se macime do kraj na prvenstvoto

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Јас мислам дека со овој ростер, досега позитивно изнененадувате. Реално, имате најслаб ростер заедно со Беласица. Ние се подзасиливме малку, инаку бевме во ист кош.
После Струмичани, вие сте втори кандидати за отпаѓање и тоа е реалност со овие играчи кои ги имате.
Sega ne pretervaj i ti najslabo plateni mozi da sme vo ligata i pisani na TM ana ne taka ti garantiram deka sme solidni duri odbranata nie top dare i dragarot si ja brkaat rabotata plus davor golmanot isto go imame bojan vo rezerva koj e super za godinite bekoj krila se gore dolu ok problemot e na sredina osven spirkoski i tanusev nema koj se proba so nikolovski ama tesko odi fali tuka igrac isto i vo napadot sme tenki samo so hot i borce kako rezerva
Gi imam gledano site i vo ekipite site se tuka nekade imaat po dva tri igraci so delat a drugite popolnuvaat broj so se veli znaci ne sme nisto po slabi ama i nisto po jaki od drugite a jas sakam da ja iskoristime sansata na ligata so e corba a nie nemame rezervi site se deca pod 20 godini
A za otpaganje nekam nitu da pomislam mora da bidime pred baraz neka otpaga belasica i nema koj drug
Znaci glavniot problem e sto trebaat uste dva tri salam igraci za da imame nekoja rezerva

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
25 август 2019
Мислења
290
Поени од реакции
380
Za kupot so Ljuboten ke igrame ke tepame konecno so 3-4 gola barem si vikam...
Ako ne se kupat igraci od sredinata i napagac jak, za opstanokot cela sezona ke ja terame ama ajjj ke vidime dolga e nivata ;)
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.041
Поени од реакции
686
Hot ko nekoe crevo niz teren , samo se zali .. Neto najdobar e zasea , uste eden neka turnat nekako i posle poraet da sme
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Добро е првото сега само пенал да не му свирни треба калановски да го држиме и да се пазиме на корнери па да земиме три бода за гол на контра се виде дека не можиме пресинг цело време
P. S. Прв пат на гости добро судење само да нема пенал!
Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Каква асистенција од Бојан аууууууу, на нога му ја даде на Фазлиу, браво. :oleee:0-2
Ти ако не го пофалиш кој ибаку убо влезе го остаја сам и фазлиу само ја погоди добро е вака рает да гледаме нема тресење до крај
Сега уште еден така за кревање моралот и доста е за денес

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.041
Поени од реакции
686
Dobro e 3 boda od strumica ,iskreno se plasev da ne kiksnime ovde ,ama ne me razocaraja .. igrata kako igra sekoj natprevar ista samo sho arno neznat ovie huhuhu ... ajde nedela so Iskra na pobeda
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
89
Поени од реакции
171
Најмалку примени голови во лигата до сега :aplauz: Со 2 играчи ќе се вмешавме во борба за европа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom