Фан Клуб: Пелистер

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Da od mladincite gi zedoja ,site veznjaci bea von upotreba ,Shopovdki grip,Jovanovski povreden i Darko Angeleski 5 zolti so znaci dobro e so i bod zedovme iako imale sansi za pobeda
Uste ima sansi za prva liga, sega igrame doma so ohrid posle vo gosti so gostivar i zavrsuva esenskiot del Znaci dobro e i vaka slednoto kolo labunista igraat so skopje a posle labunsita igra vo gosti so drita a rekov skopje kaj lubanista vo gosti pa doma so so vardari forino
So znaci nie ako go tepame ohrid i gostivar pak ke bideme prvi sepak pobitno e da se zasilime na zima

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
За Дарко знам дека беше суспендиран ама не знаев дека другите биле повредени/болни, ондак оправдано, ја си мислев си прави некои рокади во составот оти не бил задоволен од првотимците.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Со што сакаат нека играт, дали пензионери, пионери, кадери, баш ме брига, важно оваа сезона МОРА да влезиме 1 лига.
За лани ако имаја изговори и Дрвото ако одеше на калкулации, за минатата сезона да играме со помлад тим за да произлези некој играч за во иднина, беше ок, ајде ќе речиш лани Струга беше во лигата, далеку појак тим од сите останати, јак спонзор и заслужено влегоја, ама во ваква мртва втора лига, оваа сезона нема калкулации и мора ние да влезиме, нека му ја мисли Дрвото, иначе ќе го мани дрво по гла !
На Пелистер местото му е во прва лига, не бараме таму да трчаме и да играме за Европа, ама да сме стабилен прволигаш како Ренова пример, не да играме овде со селанковците од Лабуништа, Форино, Кадино и шо ти знам други....
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Фантастична победа „со стил“ денес против Лихнидос со гол во 94-та минута на Ганчев.

Дај бе нека се самораспушти и клуб и се.
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
88
Поени од реакции
164
Овие потези на управата највероватно значат дека немат пари за да играт прва лига в година. Друго не гледам шо би било. И како е можно приватен клуб да нема никаков маркетинг... ни фб страна ништо нема.. кафичите имат некаков маркетинг.. како сакат клубот рентабилен да биди кога немаш буквално ништо.. на некое дете да му дат барем фб инстаграм ќе напрај нешто, ќе се заинтересират некој фирми да фрлат некоја банка. бренд ти дават на тацна, еден дрес не знат да продат. греој!!! :facepalm:
 
П

Пљампач

Гостин
Пелистер не е бренд од многу поодамна. Важеше за бренд и фк и рк до некаде си 2000та година. Од тогаш па наваму веќе 20години рушиме рекорди во мизерија од секој можен аспект.
Нејќев да коментирам на овај фан клуб пошо чекв да видам како ќе се одвиваат работите во првиот дел од сезоната.
Сеа веќе на сите му е јасно дека освен по некој стек и салата пред натпревар, дрвото нема никаков друг удел во клубот. И опремата била купена од донации од државбите установи, затоа е и бланко дресот веќе две сезони.
Со овај буџет мислам дека и ова ни е премногу. Среќа е шо уште немаме слезено ранг подолу во регионалните лиги
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Nema pari upravata od kade pari, treba srekni da sme sho voopsto se sobirat nitu plata imat nitu nisto, ushte pogolema srekja e sho ligata e na rang na selska liga od pred 4-5 godini, bukvalno smeshen fudbal e ova sho go gleavme ova poluseozna..
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
88
Поени од реакции
164
https://www.youtube.com/watch?v=EhpnrIWM75Q
Еве линк од емисијата на Зоран Мишевски. Кој има време нека ја гледа, има убај информации околу клубот, стадионот, школата, терените и амбициите. Долгот на клубот моментално е околу 200к евра, а претходно бил 420к. Вчера општината одобри уште 30к за ФК Пелистер. Ако има некој информација шо се случи со донацијата од УЕФА за трибините зад гол и осветлувањето нека пиши. Јас последно шо знам е дека ќе пуштат кабел за стадионот од далеководот.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.821
Поени од реакции
7.114
Po muabetite tribinite se vrateni nazad vo Skopje poradi so proektanskata kuka najverojatno megaron ne dozvoluva da se postavat i ne vleguvaat vo proektot za stadionot odnosno bile pogolemi i vleguvaat vo restorantot Imperator
So znaci sega ako se postavele ke bile diva gradba i vo idnina mozele da se trgnat turnat(slednite lokalni vlasti) pa za toa se otkazale so za mene e greska oti mislam na site nie jasno deka cel stadion(da napomenam deka sekogas sum bil i ke bidam za stadion a ne samo edna tribina) nema nikogas da vidime dobro e ako se napraj severnata tribina pa ovie montaznite pozadi golovi ke bea top i ke zalicese stadionot(barem kako strumica) kako kutivce a vaka pak isto ke bidi kako porano no kako so rekoa vo intervjuto sega e povazno da se najdi i osposobi teren za treniranje oti ima samo eden i plus kumurnoto so vestackata treva
Da napomenam najvazno osven dve tri zasiluvanja ke bidi da se vrati dolgot od poranesnata uprava za so cista smetka da vlezime prva liga se drugo e sporedno!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.821
Поени од реакции
7.114
Osven nekni so opstinata pomogna so dva miljoni eve nesto i od AMS





Seto toa e super no ako se znae deka site sredstva ke se potrosat za da se plati borcot od prethodnite gazdi orce kamcev, cvetan panedelevski kako i glavniot blagoja kocovski blasko da se pluknam vo drzavata kade nikoj za nisto ne odgovara




Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин

Доколку ова шо го пишат порталите се оствари, то ќе биди најголемото засилување за Пелистер во пролетниот дел. Еден од најслбите битолски тренери моментално шо се активни сеуште во фудбалот.
Нека го вратат Крстески, чоекот си ја бркаше солидно работата.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Бадијала само го сменаја чоекот, а од тоа никаков ќар не беше Пелистер....
Сега само будала ако е Даре да се врати, не заслужва да си играме ташак со него, со дрвото и компанија во управата, Пелистер ќе функционира како банана клуб....

П.С. Мики Јовановски спогодбено го раскина договорот со клубот.
Планирани се 3-4 играчи, на секоја позиција по еден, ќе видиме шо ќе биди....
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
pisav ednas mnogu porano ke pisam pak nezz koja logika e da kupvas igraci od 22-3 godini ko vo skolata imas takvi so lopata da gi rinis ama aj da vidime mozi ke se pokazi deteto
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
pisav ednas mnogu porano ke pisam pak nezz koja logika e da kupvas igraci od 22-3 godini ko vo skolata imas takvi so lopata da gi rinis ama aj da vidime mozi ke se pokazi deteto
blagoja spirkoski za vo 2. liga super e, deckoto kaj prilep koga ispadnaa bese eden od podobrite. problem moze samo da bide sto poslednata polusezona recisi ne igrase.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom