Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.119
izgubivme od pobeda 0-2 osvem konjarski i vtoroto malce joki so mrdnaja drugo nisto katastrofa glavevski uste ne se nauci fudbal da igra dodavjne ne pogodi riste markovski vo sprotivnio tabor iskina na tereno morase barem nego da go zadrzime nezz vaka crno ni se pisi daj boze da gresam
Не заебавај сега мацата ко ќе го кандисаат да остани топ ќе бидиме таман за трета лига ех бе Пелистер од од гуштерица змија излезе работата толку да се немало осет пари да не се давало ај да се нивни од џеп да разберам ама наши пари дане дадат за да го средат клубот како шо треба да земат играчи да влезиме прва лига па после тро од тро среден да се продава тие не вака ќе го земал дрвото па дајте јас вака ќе го земам и на жими мајка ќе отпадниме трета лига
P. S. Инаку оти коњарски нели ќе си одеше? Кузнај колку го имаат ислеширано за да остани оти играч за лек не можат да најдат од глупостите претходно ама и сегашните
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
@Goran Bt За Лестер Навиваш бе ? Ова инаку линкот од твојот подпис до страната на пелистер :sramezliv: .. сакав да видам што утакмица играте на 11ти сега во сабота во Струмица, ми резервираа од пелистер хотелско сместување а незнам за која екипа се работи, млади стари што како....

 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
Не заебавај сега мацата ко ќе го кандисаат да остани топ ќе бидиме таман за трета лига ех бе Пелистер од од гуштерица змија излезе работата толку да се немало осет пари да не се давало ај да се нивни од џеп да разберам ама наши пари дане дадат за да го средат клубот како шо треба да земат играчи да влезиме прва лига па после тро од тро среден да се продава тие не вака ќе го земал дрвото па дајте јас вака ќе го земам и на жими мајка ќе отпадниме трета лига
P. S. Инаку оти коњарски нели ќе си одеше? Кузнај колку го имаат ислеширано за да остани оти играч за лек не можат да најдат од глупостите претходно ама и сегашните
konjarski ostana i jas se cudev ko go vidov i se izradvav riki ko go vidov na zagrevajne so bela majca kako so nosea nasite ama izvade dres crven :) a macata backata i bojan treniraja nastrana od ekipata zad mene sedeja bruno so tamu nekoj kaza bruno deka bojan i backata imat sitni povredi za macata ne kaza nisto
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
денес од 17.30 играте пријателска против Македонија У19 на „Петар Милошевски“.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.119
Утре би требало да е денот Д за клубот и конечно да се продадат акциите и реши случајот за играчи многу тешко оди работата плус нашите не сакале да земаат како нашите само ако има појаки и помлади како мислат да влезиме прва лига не мие јасно ама ај ќе види е времето ќе покажи дали ние или тие грешат шо не земаат играчи
 

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
Од она шо го гледам и знам имаме екипа за под 6-7 место.Многу работи не чинат ај белки ќе средат нешто.Пеце дрвото ќе ги земал акциите,па после ќе ги давал на цермат,симпекс,тони и митко и тн.Само ми е страв да не остани по Дрвото и фузија со Чарлија да прајме.
Според мене голема грешка се направи со Томче ама пак ќе речам ќе видиме шта че да буде.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.119
Од она шо го гледам и знам имаме екипа за под 6-7 место.Многу работи не чинат ај белки ќе средат нешто.Пеце дрвото ќе ги земал акциите,па после ќе ги давал на цермат,симпекс,тони и митко и тн.Само ми е страв да не остани по Дрвото и фузија со Чарлија да прајме.
Според мене голема грешка се направи со Томче ама пак ќе речам ќе видиме шта че да буде.
Викаш до тренерот е проблемот или играчи шо не се носат а за акциите шо ќе биди то од сто кура деца собрани еден ќе трга на негова воденица друг на негова ќе пресуши водата ништо не прајме ако не земат играчи и опстанок во втора лига ќе биди успех
 

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
Според мене тренер мора да си донеси 3-4 играчи со него.Ама Томче не бил тренер на сениори долго време и затоа сум скептик.Дај боже да е се на добро!!!
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
265
Поени од реакции
100
Осогово-Пелистер во купот ке има ли чкембари во Кочани?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Генералката денес во братско Кавадарци, Тикеш-Пелистер 17:30.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.119
Некни со у19 сме изиграле 1-1 инаку како шо рече spb лошо шо тренерот нема свој играчи донесено па за тоа иако добро работи со децата му давам рок до шесто коло и сам да види дека не бива се разбира ако не земат играчи како шо оди работата така и ќе биди инаку има некој информации шо напраја со печатите акциите ги зеде дрвото ги дадоа поделија со цермат масалко и митичот и сурлата или уште го чекаат блашко?!
Патем на ффм изгледа се враќа харалампие ;)

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom