Фан Клуб: Пелистер

Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Можи да е така, не велам не. Јас таква информација имам.
 
И

Игнориран член

Гостин
Да сум јас на местото на Срле, ќе го избркам од клубот. Таков играч само можи да ти прај штета и раздор во тимот. Плус е преплатен за наши услови, а не придонесва нешто поќе од другите на терен.
Ама пак од друга страна и тој е во право. Неможи ти управата да си игра курташак со нив и да незнат на шо се. Се каснат плати по 4 месеци, никој нема во клубот да кажи дали планират да бегат или да седат и дали ќе се решат проблемите.
Во таква ситуација секој нормален ќе се спакова и ќе замини.
Ако не планират да дават пари, шо ги мачат сите и ги држат во неизвесност. Нека се повлечат скроз и завршена работа.
Вака во овај случај, виновник за цела ситуација е управата и газдата.
Ни тренер е крив, ни Баже ни општина ни никој.
Мене ми се одмили од овие игри шо ги играт. Сеа дури и да останат во клубот, веќе изгуби секаква смисла нивната улога во клубот.
Ко ќе се скрши еднаш лебот, после нема составување, пиши пропало во такви инвестиции.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Му исплатија уште една плата или ?
На последното интервју Срле кажа дека добро би му дошла репрезентивната пауза за да се среди екипата, сега ако се сите играчи во комбинација освен повредениот Бојовиќ, тогаш треба да си ги добиеме мајмунчињата :LOL:
 
И

Игнориран член

Гостин
Утре значи пелагониско дерби и во фудбал и ракомет. :)

ФК Пелистер - ФК Победа
РК Прилеп - РК Пелистер

Некое лошо претчуство имам некако... Се ми оди дека ќе изгубиме на двата фронта. :cautious:
Дајбоже да грешам. :гик:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
За губење нема да изгубиме, ама мислам дека можи бод да ни скинат фудбалот :)
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Овој Никола Серафимов што ви дебитира денес што позиција игра, стопер (оти не го гледам натпреварот па не можам да видам)? Исто Гоце Тодоровски повреден е што го нема денес?
 
И

Игнориран член

Гостин
За малце од готово вересија ќе напраевме...

Глеам се вратиле сите играчи, и Баже и Силва и Љамче.
Се среди ситуацијата во клубот, има инфо некој ?[DOUBLEPOST=1507992265][/DOUBLEPOST]
Овој Никола Серафимов што ви дебитира денес што позиција игра, стопер (оти не го гледам натпреварот па не можам да видам)? Исто Гоце Тодоровски повреден е што го нема денес?
Штопер е Серафимов, од младинци ваљда е префрлен во прв тим. Тодоровски изглеа повреден.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
За малце од готово вересија ќе напраевме...

Глеам се вратиле сите играчи, и Баже и Силва и Љамче.
Се среди ситуацијата во клубот, има инфо некој ?[DOUBLEPOST=1507992265][/DOUBLEPOST]
Штопер е Серафимов, од младинци ваљда е префрлен во прв тим. Тодоровски изглеа повреден.
Од вардар е Серфимов на позајмица
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.041
Поени од реакции
686
Баже Офсајд Илијоски ... најслаб
Лукас машината играчиште е најпоќе го поштовам од сите !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom