Фан Клуб: Пелистер

И

Игнориран член

Гостин
Театар.

Се надевам дека за брзо ќе ги средат проблемите внатре во клубот и нема да дозволат да ја споебат сезоната.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.857
Поени од реакции
7.237
Поќе од театар ова денес греота некој шо не знаеше а дава втор гол и се радва... Некогаш дури се думам можи е во право кенгурот ова е јојо клуб без кој не можиме и ние сме тешки садисти некој те еба и силова а ние шлукаме оти ја сакаме Битола и Пелистер!

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Samo kotek za ovei na ova pritusno vreme odime plakame karta za 90 min da se nerviras da go gledas Baze pa sah da igrase poke ke mrdase.so eden zbor CIRKUZ, ako nemat zemeno plata neka recat ne igrat a ne da se vleckat. Baze treba odma ispisnica nema potreba da lapa pari, nitu e brz bitu tegnika ima ni sut ni skok.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Со Баже како со играч помалце цело време. Од офсајд не излезе.
Некни против Победа изигравме за класа подобро.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Катастрофа денес, ама прво полувреме в шише ги имавме пикнато. Јес да немаше ниту една посериозна шанса, ама бевме далеку подобри. Второто примивме гол рано, после фрливме се на една карта. Ме радва шо Љамче даде гол денес, одлична утакмица изигра и заслужи да биди стрелец. А Пеев е криминал од фудбалер, не знам кој и зошто го донесе, ама овај не е веќе ни за во Пелагонија Трап да игра.

То е то денес, можеше лесно да се освојат три бода, ама можеше лесно да останиме и со прстот в уста. Наредно е гостување кај Силекс во Кратово, од таму ако се извлечи нешто мислам дека ќе е научна фантастика.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Odbranata vi bese super,sredinata Iliev i Peev odigraa odlicno kako destruktivci,ali bea mn spori i kondiciski katastrofa 60ta minuta nemozat da odat.Vide se deka ne se voigrani toa e losoto i kasno dojde Zaharievski.Inace Baze Ilijoski ne vi treba.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.857
Поени од реакции
7.237
Без Ристе Марковски ние сме пола екипа па за тоа илиев и баже може да ги пуштат а да се земат други двајца играчи!

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Јовановски, Тошевски, Ковачев, Бојовиќ, Б.Љамчевски, Ристе, Иве, Силва, Лукас, Цветановски и Баже.

Ова би бил според мене идеален состав сезонава, ако се земи предвид тимот шо го имаме. На клупа Бацката, Љамче, Петров, Драгарски е таман. Жаделсон не знам воопшто и на која позиција би играл во тимот.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.008
Поени од реакции
7.720
баже не можи да оди поќе играч помалце сме со него на терен. па уште едно време ќе бегаше странство, во добромири не го земам да игра :D
немаме игра ич пак слаб тренер се донесе куро ми разбира овај срле, ќе си игра како шо ќе му свират блашко и компанија и ќе си врви возот.
кој знја како се поврзани некои играчи земат плата некои не, кој знај дали имат мотив за игра дали не, факт е дека горе долу се е курташак.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.205
Поени од реакции
4.937
Не заслуживме победа, ептен слаба игра, против НАЈСЛАБИОТ Работнички од кога постои вака да изиграш е срамота :facepalm: Уште е рано да прогнозираме, ама јас си стојам на моето мислење дека ќе бидиме послаби од минатата сезона....
Одбраната ни е чорба, неможи бе Бацката штопер да ни биди :shook: кога ќе се види дека Бојовиќ е загубен за поголем дел од сезоната, а замена е Драгарски мислам дека од сите екипи и секое коло ќе си јадиме по еден гол барем, а негде и по 2-3.
Илиев :sakasuste: Овај време е уште денес да го избркаат, ај минатата сезона шо ја истурка цела сезона тука помина-замина, ама сега пак со онакви аматерски додавања на противничките играчи не те примаат ни во трета бугарска лига север :ban: катастрофа играч...
Силва потфрли на овај меч, со право изваден таму негде 60та минута, невидлив цела утакмица и никакви закани од него. Грешка напрај Срле со замената на полувреме уште одма кога го извади Матеј незнам од кој причини ама требаше да му дај шанса на детето уште малку да поигра, а во игра го кладе Пепе Љамче :tapp: тотално промашена замена.
Љамче заедно со Пеев ни беа најдобрите играчи, колку само употребливи топки даде во шеснаесетник Бале ама џабе кога нема кој да ги искористи, Пеев исто средина добро држеше, пријатно изненаден сум од него.
За Баже џабе дискутираме, НАЈБАВНИОТ напаѓач е во цела лига, тука не ги сметам секако Гешо од Победа и Јанчевски од Ѓорче (тие сега не се прва лига ).
Ни самиот незнај како е најдобар срелец во лигата и како го сруши рекордот на Чоко :pos: Со одење игра фудбал, ни 1 километар не трча во 90 минути.
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
Ako ka razgledas utakmicata dobro ke vidis deka Tosevski upati tri pati poveke centarshuti od Ljamce i taka i padna golot po centarshut od desna strana
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
И Тошевски и Љамче одиграја супер утакмица нема збор за то. Со средината имаме најмногу мака ние.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom