Фан Клуб: Пелистер

Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.034
Поени од реакции
675
inace Fernando sigurno ke bara nov klub sledna sezona i nema da igra evropa , a lucas ke igra evropa pa posle ke bega , a za Silva mislam deka e do ova vreme 2018
 
И

Игнориран член

Гостин
http://www.gol.mk/fudbal/pelister-shkendija-i-klub-od-albanija-mozhni-opcii-za-idninata-na-blagojche-ljamchevski

И овај и Пачовски зимата добиле солидни понуди за да преминат кај нас, првично на позајмица а после целосно во Пелистер ама и двата одбиле од старт и останаја да бидат трета измена и да греат клупата во Скопје.
Единствен шо сакам да го видам кај нас од битолчаните моментално во Вардар, то е Владица Брдаровски. Ако го шитнат Тошевски на лето, не глеам подобра замена од Владица на десната бековска позиција. Исто и Китанот е добра опција, ама Брда мислам дека е поквалитетен.

Мирко сакам да го видам во нападот на Пелистер. Ако му ја дат истата плата шо ја зема Баже моментално, сигурен сум дека ќе се врати и Мирко.

Абе се прај со битолчаните јак ростер, само треба да се инвестира појако за наредна сезона.
Кире Ристевски, Мирко, Брда, Спировски, Китано, плус неколку играчи од моменталниот ростер и некој бразилец и еве ти екипа шо ќе се вмеша за борба за шампионската титула.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Зашто ќе славите Куп титула дури после десет дена од освојувањето, или чекавте прав момент за тоа, а тоа е гостување на Вардар? :D :D
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
Зашто ќе славите Куп титула дури после десет дена од освојувањето, или чекавте прав момент за тоа, а тоа е гостување на Вардар? :D :D
zosto vecerta igracite stignaja duri vo 3 sabajle i nemozeja site da prisustvuvat na proslavata i so ima pa nie tebe otcet da ti davame trkalo edno
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
870
Поени од реакции
2.385
Зашто ќе славите Куп титула дури после десет дена од освојувањето, или чекавте прав момент за тоа, а тоа е гостување на Вардар? :D :D
Abe kolku da se izedi lajna samo,preku kuro ni ste dojdeni so toj vasio vardar,igracite vo 3 po polnok se vratija i vremenskite uslovi ne dozvoluvaja da se praj bilo kakva proslava i zosto da ne se proslavuva nedela koga ni e posledna domasna utakmica i + nedela e ,ama toe za jadenje lajna prvi ste,a od vas ni traga ni glas..
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Добре де без нервоза, у три саат стигнале, врнело, грмело... Цела среќа па имате уште една утакмица дома со Вардар, иначе ќе требало Куп титулата да ја славите у Септември, Октомври. :D :boksix:
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
А овој Пашовски ќе се пензионира летово или ќе игра и следната сезона?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
Добре де без нервоза, у три саат стигнале, врнело, грмело... Цела среќа па имате уште една утакмица дома со Вардар, иначе ќе требало Куп титулата да ја славите у Септември, Октомври. :D :boksix:
barem slavime po 5 dena 10 dena 1 godina barem slavime vie so slavevte ? vo skopje ja krenavte titulata pa gledam luda zabava imase so edno 12-13 dusi TRKALO EDNO
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.081
Поени од реакции
22.127
barem slavime po 5 dena 10 dena 1 godina barem slavime vie so slavevte ? vo skopje ja krenavte titulata pa gledam luda zabava imase so edno 12-13 dusi TRKALO EDNO

Za nas osvojuvanje titluli si e standard.... Rakomet mazi 3 vo keln ideme na 4ta, zeni 3 za malku ke bea 4, fudbal 1... Ako slavime se, si ebalo majkata :D... Vie vaka ednas sekoj 15 godini, normalno posle gostuvanje na VARDAR za da pamtite plus so ogled na toa sto recisi nikogas nisto ne osvojuvate, taman anti VARDAR pesnite ke vi bidat dekor....:P
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Za nas osvojuvanje titluli si e standard.... Rakomet mazi 3 vo keln ideme na 4ta, zeni 3 za malku ke bea 4, fudbal 1... Ako slavime se, si ebalo majkata :D... Vie vaka ednas sekoj 15 godini, normalno posle gostuvanje na VARDAR za da pamtite plus so ogled na toa sto recisi nikogas nisto ne osvojuvate, taman anti VARDAR pesnite ke vi bidat dekor....:P
Не му го пушиме на власта ние за да освојваме секоја сезона.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.081
Поени од реакции
22.127
Не му го пушиме на власта ние за да освојваме секоја сезона.

Taka e vie go pusite na skopjani... Kamcev uglavno... Ednas u 15 god e taman lol

Samsonenko btw ne e vlasta. Ruski konzul i biznismen e :P
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Знајме дека е руски бизнисмен, ама шо излегва на платени политички програми за власта :D
Абе оди закажи си соба Демир Хисар ретардиран еден, шо дремиш на форуми кај нас искомплексиран кенгур, оди бркај кенгури таму :pos:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.081
Поени од реакции
22.127
Si moze, si pravi sto saka.

Kako da ne dremam, komedija ste. Iskompleksirani buljasi sto ednas u 15 god ke osvojat nesto pa nas ne cekaat da dojdeme na gosti da se pofalat deka ete i oni nesto uspeale... :tapp:
 
И

Игнориран член

Гостин
Плачат двата да ги земиш и живи да ги закопаш во та дупката шо ја ископаја, кај шо треба наводно трибина да градат.

Племе и семе ваше да ебам, психопати едни!!!

upload_2017-5-25_17-44-50.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom