Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.819
Поени од реакции
7.110
Така е ,само шо ние имаме големи шанси да влезиме во купот ,а шкендија има уште поголеми шанси да го освој,така да ако го освој Шкенди ,а веќе имат место за Лига Европа,тогаш то место од купот загарантирано ќе биди за нас,секако ако се пласираме.
Две години не важи то правило само ако сме освојувачи на купот играме европа нема врска ако шкендија го освој а имаат второ место шо значи само да го земиме купот или да бидиме трети !

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.819
Поени од реакции
7.110
In blasko we trust :)
Куп е наш милум или силум во Струмица !

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 
И

Игнориран член

Гостин
Абе најпаметно ќе му биди на газдите в лето цел капитал да си го префрлат во рк Пелистер . :D
Со вакви услови Касим ќе си гази во лигата а не да се тресиме дали трети ќе завршиме како овде во фудбалот. :icon_mrgr:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.819
Поени од реакции
7.110
Хахаха уште да кажваа "газдите" нешто арно ќе беше се знај приказната губиме од шлога па лета наџи и носат нивни тренер како горазд пример и се продаваат ѓупците како и у-21 репрезентаривците а до крај една два во еден и решен проблем ама дај боже да грешам и да ја тепаме шлога па да го земиме купот и да изровариме по европа

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 
Z

ziko bt

Гостин
Две години не важи то правило само ако сме освојувачи на купот играме европа нема врска ако шкендија го освој а имаат второ место шо значи само да го земиме купот или да бидиме трети !

Sent from my 6039Y using Tapatalk
Ако освојувачот на купот веќе има обезбедено Европа преку лигата, и четврто место обезбедва пласман во ЛЕ.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.819
Поени од реакции
7.110
Ако освојувачот на купот веќе има обезбедено Европа преку лигата, и четврто место обезбедва пласман во ЛЕ.
Да ама не обезбедва финалистот то ми беше муабетот а се знај трети работнички а ако остани вмрото четврти ѕинговци

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 
И

Игнориран член

Гостин
Ако чекат тие од партијата да му обезбеди пласман на табелата, мочај му се во такви газди и спонзори. Нека се спаковат и уште утре нека си заминат.
 
Z

ziko bt

Гостин
Да ама не обезбедва финалистот то ми беше муабетот а се знај трети работнички а ако остани вмрото четврти ѕинговци

Sent from my 6039Y using Tapatalk
Ме зачуди дека рече мора трето место, знам дека ги знајш овие работи.:D
Него од каде толку песимизам, па и нашите не се Дпмне? :D
Ако продолжи да си функционира клубот како досега, а и ако се опрајме со формата нема потреба од паники. Квалитетот е на наша страна, сами си одлучваме дали ќе излезиме во Европа.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.819
Поени од реакции
7.110
А ти шо мислиш дека без нивни амин со ова ффм можиш да излезиш европа да освојш титула или за втора лига шо мислиш шо решва ?
Овде ни пари ни играчи решваат туку само управите колку се со умро и со ффм ништо друго !

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.819
Поени од реакции
7.110
Ме зачуди дека рече мора трето место, знам дека ги знајш овие работи.:D
Него од каде толку песимизам, па и нашите не се Дпмне? :D
Ако продолжи да си функционира клубот како досега, а и ако се опрајме со формата нема потреба од паники. Квалитетот е на наша страна, сами си одлучваме дали ќе излезиме во Европа.
Песимизам ако се смени власта ќе има ревизија на зикот на пелистерка и ќе избегаат од државата и камчев и панделевски па ќе останиме чаљо па ќе ги молиме батецот билзнаците чаки и сите од новаци да напрајме екипа абе не вервам поќе во никој дури не видам не вервам сто пати не прелагаа до сега плус овие ми се сумливи шо работат само со прв тим младинската школа е остаена сама на себе да берат чланарина да бараљт чаре абе ебаа поламиљон евра а немаме веб страна шо да збораме поќе три месеци со соопштњнија си префрлаа топка за помочани соблелувални од дваесет иљади евра ...Пелистер еј бе Пелистер брендот наш две години тренира кравари шо треба поќе !

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
Песимизам ако се смени власта ќе има ревизија на зикот на пелистерка и ќе избегаат од државата и камчев и панделевски па ќе останиме чаљо па ќе ги молиме батецот билзнаците чаки и сите од новаци да напрајме екипа абе не вервам поќе во никој дури не видам не вервам сто пати не прелагаа до сега плус овие ми се сумливи шо работат само со прв тим младинската школа е остаена сама на себе да берат чланарина да бараљт чаре абе ебаа поламиљон евра а немаме веб страна шо да збораме поќе три месеци со соопштњнија си префрлаа топка за помочани соблелувални од дваесет иљади евра ...Пелистер еј бе Пелистер брендот наш две години тренира кравари шо треба поќе !

Sent from my 6039Y using Tapatalk
јок, на новите власти ќе им требаат пари и капитал, па така да овие одново ќе го сменат дресот, граѓаните и клубот одново жртви а овие фирми и вили на бахами.....
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.819
Поени од реакции
7.110
јок, на новите власти ќе им требаат пари и капитал, па така да овие одново ќе го сменат дресот, граѓаните и клубот одново жртви а овие фирми и вили на бахами.....
Daj boze ama mnogu zakrvaeni mi se gledaat plus imaa komunjarite vo kampanjata za revizija a so GI ebas graganite I taka ostanaa samo selanite :)

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 
Член од
24 август 2015
Мислења
238
Поени од реакции
343
Не ми е јасно од кај ќе излегват играчите и судиите на терен, како ќе изглеа ова на крај.
Единствен начин е да се врви низ трибината до оградата, ама то е премногу ризичен потег. Во 5000 луѓе сигурно ќе се најди некоја будала, да напрај голема глупост, па после ќе следат казни, играње без публика итн...
Требаше да купат монтажни соблекувални и да иг постават кај празниот простор до споредната врата, кај шо се продаваја пијачки лани ко имаше штанд.

Незнам, ова ми делува некако непромислено и насила изведено колку да стивнат реакциите од јавноста. Во никој случај нема да биди практично.
Да почекаме да видиме како ќе изглеа ко ќе биди завршено со градба.
требаше ѓомити овие да бидат привремени ама мене како шо ми мириса ни ќе се напрај таја трибина шо ја турнаја ниту ке се напрат нови соблекувалну туку овие сега шо ги прат ке бидат за век.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.034
Поени од реакции
675
Site ke begat ko ke zavrsi sezonata izlea bajkata (ako mozi da se reci bajka) ke traj samo edna sezona i posle sve ispocetka
 

Kajgana Shop

На врв Bottom