Фан Клуб: Пелистер

Член од
24 јуни 2016
Мислења
574
Поени од реакции
421
И

Игнориран член

Гостин
Ќе забранат гостување за реваншот со истиот изговор како за денес. И ние ќе му забраниме највероватно на Комити со тој изговор као демек се реновира малата трибина.
Ова е масло на ФФМ а не на Силекс.

Иначе да, се сложвам, убав ќотек лежи во овие селаните. Треба да добијат некоја воспитна следен пат ко ќе дојдат во Битола.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.129
Поени од реакции
2.791
За кондициониот се знаеше некни Битола тој ја напрај кавгата со жикица му окарал па се фатија вгуша а еве денес му вратија шо е нормална работа а добра шо уште повеќе ќе бидат нашите мотивирани за купот оти триста муабети вчера збораа низ град дека денес губиме бо првенството за да ни пуштат во купот арно ама се виде дека доправа ќе си ги вадиме очите со фк сител
Друга работа лошо шо работнички извај бод оти последните две кола имаат лесни натпревари односно сигурни шест бода а разликата со нас е пет бода каде ние играме со вардар и шкендија во гости плус купот во кратово па јас би бил задоволен ако останиме трети до паузата и да го тепаме вардар на среќа некако викам на среќа оти МОРА да КУПИМЕ ШПИЦ ! Од авион се гледа дека бујче е чорба едино шо брка работа во одбрана на прекините и брка на висок пресинг а за да дај гол абер нема плус се себичи вкрај па сега се гледа грешката шо го избркаа Главевски кој каков таков ќе бркаше работа
Како и да биди сега е најважно на дербито да останиме не поразени и без примен гол нека клат фластер на блажевски и мирна глата се разбира и да игра рики марковски оти без него уште три дена да играме гол не даваме иако божиновски боби изненади две кола ...
Среда сите на стадионннннннн!

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 
И

Игнориран член

Гостин
Не би рекол дека Работнички има две лесни утакмции и сигурни 6 бода до крајот.
Следно коло играт дома против Победа. Штерц од ко ја превзеде Победа си наметна дефанзивен фудбал и тешко губат. Очекувам да му скинат некој бод на Работнички во Скопје.
Последно коло играт против МЃП во гости и тука мислам дека нема лесно да поминат.
Мое мислење е дека на една од двете утакмици ќе киксни Работнички.

Прашање е ние дали ќе успејме да останиме непоразени со Вардар и Шкендија. Барем во среда да земиме едно бодче а во Тетово ќе биди многу тешко.
Али со ред полека да видиме во среда како ќе поминиме па после ќе мислиме за Тетово.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
2.276
Поени од реакции
846
Среда веројатно ќе нема гостински навивачи, со оглед на то шо веќе ја тргнаја оградата на малата трибина, така да сега само главната е во функција.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.129
Поени од реакции
2.791
Победа вистина е подбрена ама се шлепа на навивачите ете денес му беа на митинг во скопје наместо Битола на утакмица и не победија шо значи среда ако му опни работнички некоја забрана на мајмуни нема бодови за прилепчани а за ѓорче не се секирај скопските екипи си имаат сто години нати го дајми го па и сега да му земат бодови на крај ко ќе требаат ќе му дадат то вардар за титула му ги даде некни шо остана за ѓорче да збораме
Во секој случај мислам дека сами ние си ја решаваме судбината да идржиме овие три натпревари пред се во купот па после да се испазари убо убеден сум дека шенсои ќе не извај европа вкрај е матуф си сите денес се караше дај вика не мавајте да играме фудбал јас не знаев дека вака урла на натпревари оти кај нас на трибина навиваме па не се слуша па прв пат да го гледам на пренос сезонава и ме бендиса исто вака прај и на тренинзи а најголем ќејф ми е шо пред да почни натпреварот сите гушнати се бодрат ги мотивира до коска ;) плус е убо шо на сите му даде шанса да играат овие кола и ги ротира играчите а резултатите се одлични за разлика од љаме каде секој натпревар пред време се знаеше составот со шенсои ги добивме мишевски,фиката ,бојовиќ плус сите во средината играат со исклучок на минчето и чаки шо немаат фатено место а пашето брани во животна форма се на се има надеж !
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.129
Поени од реакции
2.791
Среда веројатно ќе нема гостински навивачи, со оглед на то шо веќе ја тргнаја оградата на малата трибина, така да сега само главната е во функција.
Очекувано но барем кај нас вистина ќе работата ќе туркаат од Четврток за разлика од денес во ѕинго град каде имаше гледачи и никакви поправки на стадион семето да му го ебам сељачко

П.С.Штета шо едно дерби имаме па прво го местат во Среда па после со забрани
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
1.632
Поени од реакции
862
Imat tie uste aduti otsustvoto na kojasevic kje se odrazi na igrata toe sigurno,ama popov ne e istio igrach sho beshe nemozhi da ja napraj razlikata na tereno.
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
606
Победа вистина е подбрена ама се шлепа на навивачите ете денес му беа на митинг во скопје наместо Битола на утакмица и не победија шо значи среда ако му опни работнички некоја забрана на мајмуни нема бодови за прилепчани а за ѓорче не се секирај скопските екипи си имаат сто години нати го дајми го па и сега да му земат бодови на крај ко ќе требаат ќе му дадат то вардар за титула му ги даде некни шо остана за ѓорче да збораме
Во секој случај мислам дека сами ние си ја решаваме судбината да идржиме овие три натпревари пред се во купот па после да се испазари убо убеден сум дека шенсои ќе не извај европа вкрај е матуф си сите денес се караше дај вика не мавајте да играме фудбал јас не знаев дека вака урла на натпревари оти кај нас на трибина навиваме па не се слуша па прв пат да го гледам на пренос сезонава и ме бендиса исто вака прај и на тренинзи а најголем ќејф ми е шо пред да почни натпреварот сите гушнати се бодрат ги мотивира до коска ;) плус е убо шо на сите му даде шанса да играат овие кола и ги ротира играчите а резултатите се одлични за разлика од љаме каде секој натпревар пред време се знаеше составот со шенсои ги добивме мишевски,фиката ,бојовиќ плус сите во средината играат со исклучок на минчето и чаки шо немаат фатено место а пашето брани во животна форма се на се има надеж !
Работнички како прво никогаш не дава забрана за гостински навивачи ,а како второ последно коло игра со Брегалница во Штип,а не со Ѓорче..
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.129
Поени од реакции
2.791
So razlika pola ke treba da mu bidat bitolcani so znaci pobedvame sigurno oti kjasevic I blasevski mu se najjaki isto znaci Sega da molime boga hasani I ibraimi da dobijat crveni ili pet zolti :)
Koga sme kaj crvenite I egri denes jadol so znaci tolku od pobeda protiv rabotnicki oti cela odbrana mu ja drzi ulajot

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.450
Поени од реакции
2.805
Какви НЕАНДЕРТАЛЦИ се селаните од Кратово, па бетер од шипојте се овие бе, племе гнасно, да се срамни со земјата тоа Кратово пелената ваша да ви ебам ! Најомразениот тим ми се во лигата, како бе еднаш овие не испаднат и да си играат каде што му е местото....
Можи сегде се пцуе на стадионите, мајки шајки сегде му карат по играчите, истото е и кај нас и во Скопје и Тетово, буквално сегде, ама ова денес кај селанковците беше како да играат некој во некое регионално селце во Кратово и се собрале мештаните на утакмица :tapp:

Овие селанковците гледаја пренос бе од утакмицата од Битола за купот или немаат интернет во то селото ?
Па да видат шо е лежење на нивниот сељачки клуб уште од 30та минута. Денес нашите барем не лежеја, не симулираја повреди, само одовлекуваа со враќањето на топката во игра, пример кога Пашето ќе изведуваше или кога ќе имавме некој аут или фаул, тогаш одовлеквавме, а тие бричојте селски во средата уште перници да си земеја од Кратово за да преспијат на стадион.
Ги отепаја од мавање пак и денес, Попзлатанов секоја чест за братот :cuc: Еден од НАЈБОРБЕНИТЕ на теренот, од натпревар во натпревар се подобар е (y) Колку само ќотек јаде тој, го отепаја од клизачи и пак беше цврст бркаше цело време, шпринтој, дриблинзи од страна ги изгази !
Миленковски оди аут да изведи, тој 17ката љочот од Силекс оди демек топката да му ја дај на Филип и зеде му ја тресна силно од гради, шо понашање е ова бе непроживеани едни, меѓусебе се ебавате во то кратово, на прсти се знајте луѓето, смрдени едни...
На Пашето дури да ја врати топката во игра шо не му опцуја, ова е срам шо се дава на интернет да се гледа бе :facepalm: И тоа ај ќе речиш да карат некој дечишта во ред, ама по гласот се познават дека се стари педеришта шо му го дудлат на Ѕинго.
Ковачев изведувува фаул, овие од трибина му викат "АЈДЕ БЕ ПЕНЗИОНЕР ЕДЕН" :pos: Е на тој "пензионер" цела екипа 20 играчи на Силекс можат само за МАЛИОТ ПРСТ од ногата да му се фатат :D
И само се врискаја по судијата, судијааааа, судијаааа на се секое, какви бричој газат во државата :D

Мишевски од ново солидна партија, добар штопер добиваме за во иднина, си го зацементира штоперското место. Иако денес Шенсои ме изненади со тактиката но највероватно играше вака 5-4-1 заради да одмори дел од играчите кој играа цело време прва како Фернандо, Лукас, Љамче, Рики. Ќе ни требат во следните 3 кола,тежок распоред.
Бујчевски повторно НАЈСЛАБА карика, џабе го форсира Наџи, гледаме дека му е другарче, си одат на кафе заедно, кога ќе даеше гол Бујче одеше дирек со него да прослави, милениче ми е :backa: Ама кога не му оди можи да го одмори на клупа неколку утакмици, исто како без напаѓач да играме вака, мора да проба Шенсои и со Чаки, гол играч е Чаки можеби и најснаодлив играч освен Лукас што ни се во росторот. Мора на зима да се бара ново решение во нападот, а најдобро би било Лукас да е најнапред, повеќе се троши вака на крило, а како шо има брзина лесно ќе му бега на противничките штопери.

П.С. Шенсои :pos: Ваков тренер ни треба само, каква легенда, Бујче си трчка лагано напред и овај му се пушти: - БУЈЧООО, тражи лопте мајко му јебем :pos:
А дефинитивно момент на мечот беше кога Коњарски изгуби топка во шеснаесетник и овај попушти нервно :ROFLMAO: Благојчееееее, не УМИРЕМ јааааа, умирешшш тииии са овим :pos::pos::pos:


П.П.С. За следната Среда за реваншот, милум-силум, не трибина се праело, шо сака нека се прај, МОРА да му се испрајме на тие селанковците во то селото, мора да се оди, ако треба и пешки ќе се тргни, оти гледам многу слобода зедоја бричојте, да ги вратиме во реалноста. :D
 
И

Игнориран член

Гостин
Хаа бе... Си ебале мамицата овие. Ги извадиле оградите од малата трибина за да имат изговор да не му дозволат на Комити да напрат гостување, као еве демек почнавме да рушиме (да му се рушат куќите нивни). 
На врв Bottom