Фан Клуб: Пелистер

Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.080
Поени од реакции
1.880
Полушпиц супер би играл Љамче,наместото на Трифуновски како шо кажваш оти Љамче ја има сигурноста на топката појке од Иве,а за то себичењето неколку страни наназад напишав цела анализа дека се себичњаци и мислат дека тука го имат авторитетот на Роналдо посебно Бујчевски и Лукас овај Василев се виде уште со Ренова таму дека е дупка врска нема,не сум фан на крилата јас да играт појке како шо рече Шенсои чим се фокусират на одбраната и нека игра малку ''narrow'' постеснато ќе бидиме уште поефикасни во одбраната со то шо без крила поголема слобода Фернандо и Тошевски ќе имат по крилата за центаршутој,Лукас во никој случај крило несмеј да се игра знам дека можи и таму да се игра ама таленто го троши за џабе на крило оти е многу снажен висок ништо не го турка за шпиц е чиста ДЕСЕТКА.
хахаах друже мене Лукас не ми делува некако за многу снажен и дека ништо не го турка :rolleyes::) ама се сложвам дека треба шпиц да игра многу осет за гол има
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
хахаах друже мене Лукас не ми делува некако за многу снажен и дека ништо не го турка :rolleyes::) ама се сложвам дека треба шпиц да игра многу осет за гол има
Добро ајде претерав малце хаха ама снажен е и како шо кажа има осет за гол :D
 
И

Игнориран член

Гостин
Можи за промена да го седни малце Бујче на клупа и да му дај шанса на Чаки на неколку натпревари. Се глеа дека Бујче е убедливо најслаба алка на теренот, ако не и во тимот. Сите играчи ја подигат формата, дури и Мишевски за чудо игра на многу високо ниво за разлика од првиот месец ко дојде од Скопје, само Бујче оди во надолна линија. Не ќе биди лошо да го олабај малце Шенсои и да проба некоја друга варијанта.
Едвај чекам паузата да дојди, да се напрат едни добри припреми негде надвор од државата и да се донесат новите играчи. На пролет уште посилна екипата да биди, да почниме да играме полесно и во гости а не вака да се мачиме со сите.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
И

Игнориран член

Гостин



"Blagodarime za naseto razbiranje" :busi:

Поодвратен клуб од овие Ѕинговци, ни имало ни ќе има... Колку ќе ми биди мерак ако ги испадниме, семка нивна селска да ебам. :mad:
Поквалитетни сме од нив, џабе прат 300 тензии и кочници. Нека влезат нашите машки в недела и нека му ги земат 3 бода на тие селанковците.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
НАЈСЕЛСКИ ТИМ ВО ИСТОРИЈАТА НА МАКЕДОНСКИОТ ФУДБАЛ.
Како бе еднаш не испаднат и нека си играт по тие селата кај шо припаѓат,се да му ебам,гнасна екипа,овчарска,феудалска.
Дури и тука стигнаја да прат тензии,се да му ебам,овчари едни скапани.
По ова тн ИЗВЕСТУВАЊЕ се гледа ШО РОПАЦИ СЕ..
Пред 7 години,2 автобуси бевме,се скапавме по пат,5 сати одевме,по пат и невреме не фати,и се упм,и одвај стигнавме до то селото и пред стадион таман да излезиме еден еден џандар со комунистичка џандарска капа од времето Ѕинго ко беше млад и ни вика ЖАЛАМ,АМА НЕ МОЖИТЕ ДА ВЛЕЗИТЕ НА СТАДИОН.
А и дозвола за гостување имавме,се уредно најавено,со полициска придружба цел пат.
Арно ама ја погодија групата:icon_lol:,му излеговме пред стадион и таму си навивавме,ХАХА шо се случваше тогаш:pos:,се чудеа тие во околните куќи.
Дури и појачање викнаја , кучиња дојсоја,штитој,уште тенк фалеше да дојсат:tapp:
Па ова шо го прат овие сељаци нигде го нема нема,да ви ебам феудалците да ви ебам,нека ве дупи Ѕинго уште 100 години,како во средниот век е таму,исто во Магарево да одиш:pos:,ГРАДОТ НА МОСТОЈТЕ,ЅИНГОВГРАД.:tapp:
Ах бе,до кое дереџе стигна Македонија,после сме биле на 170 место на ФИФА листа,море и ова е многу бе,дури не се исчисти еднаш фудбало од вакви овчарски екипи.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
Najtragicno e so garant ke ne pobedat so penal crven karton ili ofsajd I ke nema prenos od kratovo oti ako bidi se vo red nema da primime gol

P.S.Nisto cudno sega kaj nas da ima slicno soopstenie za so Vardar deka ke go turkaat stadionot :(

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Владица Брдаровски и Томе Пачовски изгледа се враќат во ПЕЛИСТЕР.Така прочитав на Екипа.мк

http://ekipa.mk/siljanovski-ke-bide-prvoto-zasiluvane-za-vardar-vo-zimskiot-preoden-rok/ Има подолу пиши за нив :D

За Брдаровски немам толку ќеф колку за Пачовски кој иако старее за македонските стандарди ќе брани ко шо треба :D
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.080
Поени од реакции
1.880
Владица не ни треба ако остани Тошевски а за Љамче и Томе можи макар шо и Томе ич не е во форма надвор од фудбалот е времиња :)
 
И

Игнориран член

Гостин
^
извор на информацијата: ekipa.mk :sleep::sleep::sleep:

За Пачата вистина имало контакти, ама највероватно во Беверен ќе одел кај Чеде. Добил повик од него и највероватно ќе продолжи таму.
Владица тешко дека покрај Тошевски ќе дојди овде, сигурно ќе сака надвор да си бара чаре.
Љамче можи, за него има големи шанси пошо после Вардар тешко дека ќе најди клуб за странство, единствена опција му сме ние или Работнички. Ама ете можи да се залажи и да се врати сеа, атакуваме Европа, подобри услови од порано итн...

Ќе видиме, рано е од сеа за шпекулации. Можи после избори се у курац да тргни и да се распадни се.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
Mnogu za utre me plaid sudijata od kavadarci zoranco temelkov koj ni sudese protiv renova 2-0 vo tetovo da ne padni pod vlijanie inaku gol ne primame od seljacite

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Барем бод да зејме утре во селото,па после да се насочиме на среда.
Не смеј во никој случај да се изгуби од феудалците,во никој.
А ако испадниме од купо,онај Василев треба цел стадион да го тепа:boksix::boksix::boksix:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
Шенсои е легенда !
Не знам како живеј овај па нервен слом ќе добие на некоја утакмица урла вика се кара со сите на пола тим му вика бујчо :) играме 5-4-1 шо значи гол не примаме само една грешка имаше одбраната но промашија сељаците кои се за грев исто ние само една чиста и два удари од далечина бујчо чист гол не даде но вочи паѓа василев пак најслаб исто голем проблем можи да биди жолтиот картон на ковачев нека извај од средина некој да влези ѓупакот и на контра да ги здрвиме оти ако не ѕинго мали пак ќе влези со џипот на терен :) ако нема некоја голема грешка уште три дена да играме гол не примаме од овие умрените !

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
ау кое урлање од селаниве по трибини, ни навивање,скандирање - шо на ум то на друм :facepalm:

а играта им се сведува на бодинкање и на рилкање, ова е сеоски фудбал левел 100 , да му е страв на чоек да пушти топка да претрча ќе те соберат овие ненормалните(успеаја и да се самоповредат дури од непазење:гик:)

како и да е многу битно беше да не се загуби денес

П.С. обезбедување на простор за чкембарите денес ќе им направеше каква таква фудбалска претстава на селаните , али со диво племе нема разбирање
 
И

Игнориран член

Гостин
Денес да тепавме ќе се израмневме со Шкендија и ќе му избегавме баги на Работнички.
Не е лошо и вака... Бод бод кај ќе го најдиш.:P

Сеа во среда да останиме непоразени од Вардар, па после да се фокусират максимално за реваншот во Кратово.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom