Фан Клуб: Пелистер

Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
Barav neshto na google za nego i najdov deka igra krilo, se sporedva sam so NEYMAR hahahahah i na pochetokot na ova sezona bil baran od bury anglija 3ta liga. Drugo nishto nema.

P.S Thabang: I'm a player sho like to dribble a lot.

So milen vasilen vo strana dvata i napagjachite neka ne ochekuvat topka.
 
И

Игнориран член

Гостин
Прав Митре е во сурато... :icon_lol:

Абе се драпа Декси не истрза сите. Јас нигде не прочитав на порталлите дека сме го зеле Митре. :вонзем:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
абе дошол некни некој црнец на тренинг, ама Начи ми се чини го избркал, не знаел кој е..изгледа тој бил хаха
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Сепак да незбораме пред време можеби ќе заигра детето,(ако е вистина информацијата) можи добар е нема нигде снимки од него да процениме ама на секој вреди да му се дај шанса :D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Мора така прво да го прошетат низ град, за да му кажат кај се кладилниците во градот, кога ќе се мести да знај и тој да сврти некоја пара плус :D
 
И

Игнориран член

Гостин
Ke go zemat sea ovaj afrikaneco ili...deteto pisa deka sosema drugo ime imal..
Утре ваљда ќе има нешто официјално, би требало да го земат штом го довлечкаја од Африка тука.
Иначе се вика Thabang Ositang и нема никакво видео на нет од него.

http://www.thegazette.news/?p=16291
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
592
Поени од реакции
392
Ах не бива фудбалер од овај некни ко да го видов во Расчекор. Ако беше тој многу добар е ...

Sent from my 2014813 using Tapatalk
 
И

Игнориран член

Гостин
Одиме утре на нова победа и да се продолжи серијата на добри резултати.
Доста битно е утре и Работнички да киксни во Кратово па да се одлепиме на 4-5 бода.

@Goran Bt Кој се уште повредени во екипата ?
Ќе бидат спремни за утре Близнакот и Василев ?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Pojma nemam celo vreme treniraat kravari no garant site se vrateni pa sega neka gi rotiraat zedoja plata so mu e na dogovor odnosno osiguranjeto a drugite na raka do krajot na nedelata znam samo deka dusata mu ja vadi sensoi I treniraat baska od porano ima nadez za treto mesto plus kupot dvete da gi tepame doma ke bidi super

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 
И

Игнориран член

Гостин
+5 :angel:
Шубо го примија гипсарите...:kuracc:
Многу слаба утакмица денес, чиста среќа Ковачев шо даде гол, иначе лаганица 0-0 ќе завршеше. Иако неколку шанси имавме во второ, поготово та на Попзлатанов, ама ете победа си е победа.
Последните 10 минути многу пичкарски изигравме, се отепаја од лежење нашите и со право Ставрев продолжи 6 минути.
Имаше и два спорни моменти во прво и во второ, кај шо бараја гипсарите пенал. Мислам дека втората ситуација имаше игра со рака, ама сеа тое нека му ќисни.

Сега следна со Шкупи пак дома и нормално мора да се земат 3 бода и на ова утакмица. Мора овие да го примат словото, за поразот шо го сркнавме во Чаир во 93 мин. во според мене, еден од најсомнителните натпревари на ФК Пелистер оваа сеезона. Тука имаше некоја местенка со гла гарантирам. Сите играчи се тргнаја од топката, која прелета од центарот на теренот диретно пред голот на Иљо мислам дека тогаш бранеше.

Многу добро е шо одбраната на домашен терен функционира беспрекорно засеа. Уште освен Шкендија, ниедна друга екипа нема постигнато гол во Битола.


Две битни победи во два дена... Првата вчера на РК Пелистер против против гомнарите и ова денес против македонското челзи.:boksix:

Идемо даље...:цицки:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Пашето,хаха,која легенда:pos:
Едно 5 минути УКРАДЕ со тие деганжманите:icon_lol:,уствари требаше да личат на деганжман,а уствари ни до центар не идеше топката:icon_mrgr:,арно не идеше кај нив топката во второ,ете ти чиста контра.
Која појава е:pos:,со мајче со куси ракај,то пука ладно,глумец невиден,вика корни по другите:cool:
Најјак беше со Ѓорче,вика по Ковачев,се дери,овај прај се ко шо треба овај му вика МАРТИИИН,ШО ПРАЈШ МАРТИН,го гледа Ковачев си вика еј овај:pos:и после се свести Пашето дека џабе викаше и му вика ИЗВИНИ МАРТИН,БРАВО:kruna:
Арно ја скина она чиста зицер шанса одма од ко го дадовме голо,како не изиграја на дупли пас,чист шут од косо од 15ина метри,арно шо рефлексно ја пушти раката:bravobe:,не спаси,лошо ќе беше одма да ни израмнат.
Во второ два пати на нафрлена вика ЈААААААС,ЈАААААС:pos:,на првата не ни стигна до топката,а уште појак беше при втората ситуација кога се мана во грбо на еден наш играч и му отвори чист зицер на Ренова,арно шо овај не го погоди голо,на тацна имаше се,удар од 5 метри без голман:icon_mrgr:
Одбраната ни беше ок,освен тие неколку спорни ситуации во второ,и јас мислам дека имаше рака,ама кој ги еба:kuracc:
И онај шут после то ко го манаја еден наш играч беше чист гол,в гол ќе одеше топката ќе ја дупнеше мрежата,во вистинско време го акнаја.
Како и да е,+5 од Работнички,трето место,напаѓаме и второ:cool:,уште сме во купо,ако не беа тие непланирани киксој со Шкупи пред се,таму требаше бод да се земи,и можевме до победа и со Ѓорче(таму ко се играше) и Силекс ќе беше перфекта сезона,ама и вака треба да сме презадоволни,одлично се држиме.
На пролет сеа да се земат неколку салам,конкретни играчи и таман ќе е,голман пред се,мора голман,еден штопер ако можи,иако и Мишевски не е лош,ама мора уште еден салам ко Ковачев,и средина барем двајца,таман ко ќе се врати Петров ќе биди уште појјаки.
И еден напаѓач,таман во сите линии нека има.
П.С.
Ковачев МАШИНА,ЗВЕР,ИГРАЧИШТЕ,ненормално јак играч,појјак штопер немал Пелистер во последните 20 години:aplauz:
П.П.С.
Шенсои,хаха,која легенда,нон стоп ровари покрај аут линија,уште малце до корнеро ќе оди:pos:вика,кажва,најомилени му се БУЈЧОООО,ЉАМЧОООО:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom