Фан Клуб: Пелистер

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.021
Поени од реакции
5.759
аууууууу како му го забиберивмеее
ми се напрај дено конечноооо да тепаме у гости :vozbud:
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
577
Поени од реакции
425
Ајде сега две кола со ред дома играме да си земиме 6 бода :cool::cool:
Работнички игра со Силекс па со Вардар и има големи шанси да ги киксни двете шо значи дека ако тепаме двете дома блиску сме до Европа :D
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
885
Поени од реакции
353
Полека,полека не летајте толку со та Европа....:facepalm:.Нема никакви услови за Европа,ни стадион ниту ништо апсолутно!Тренери менваме како ќе стигниме,играчи идат и си одат (си билдат кондиција) пред да се продадат што подалеку од тука.Реално гледано денес натпреварот ништо посебно,овај фудбал не ми се допаѓа,па повеќе од 3 додавање неможеа да врзат.Чиста среќа што и Работнички ништо не изигра за разлика од пред неколку години кај што дома беа стално разиграни,денес ништо посебно.Тие не искористија шансата,во спротивно ние успеавме!Ама со ова игра,залагање,дрн-дрн други работи јас ќе бидам задоволен да играме тро стабилен фудбал во Мк и да сме на 4-6 место и да не испаѓаме,а дека сме за во Европа мислам дека повеќе од залудно е да ја спомнуваме.Честитки за победата и подршката од чкембарите!
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
577
Поени од реакции
425
Полека,полека не летајте толку со та Европа....:facepalm:.Нема никакви услови за Европа,ни стадион ниту ништо апсолутно!Тренери менваме како ќе стигниме,играчи идат и си одат (си билдат кондиција) пред да се продадат што подалеку од тука.Реално гледано денес натпреварот ништо посебно,овај фудбал не ми се допаѓа,па повеќе од 3 додавање неможеа да врзат.Чиста среќа што и Работнички ништо не изигра за разлика од пред неколку години кај што дома беа стално разиграни,денес ништо посебно.Тие не искористија шансата,во спротивно ние успеавме!Ама со ова игра,залагање,дрн-дрн други работи јас ќе бидам задоволен да играме тро стабилен фудбал во Мк и да сме на 4-6 место и да не испаѓаме,а дека сме за во Европа мислам дека повеќе од залудно е да ја спомнуваме.Честитки за победата и подршката од чкембарите!
Се сложвам со се шо напиша ама немам видено квалитет кај некоја друга екипа освен Шкендија и Вардар па за да се задоволам со 6 место. Никој досега не видов да се нешто поарни од нас освен тие две екипи шо ги набројав и зато се надевам на Европа.
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
606
:Честито победа. Послаб натпревар одамна немам гледано,а вашиот тренер на мрднат ми изгледа само како се дереше по Бујчевски Буче скок па едно 100 пати ако не кажа така. Легенда е човекот.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.453
Поени од реакции
2.809
Пак катастрофална игра, среќа шо влезе таа на Лукас, иначе уште 3 дена да се играше утакмицата 0:0 ќе беше...
Лошо играме 2 утакмици, со Ѓорче па еве сега и со Работнички....
Со Љамчевски игравме далеку подобар фудбал, сега Шенсои бара да се повеќе спремни кондициски, му го вади максимумот на тренинзи изгледа, па неможат да издржат со тоа темпо, па почаја повредите....
За Фернандо изгледа нема да оди на операција шо е добар знак за нас, барем така се пофали на фб :D Ќе ни треба за следните 2 кола...

П.С. Нека дојди шо побрзо полусезоната па да се донесат некој играчи од ЦСКА, иначе со овие ПОЛУПРОСЕЧНИ играчи ќе се мачиме до крајот на сезоната, па тие после просечните нека ги префрлат во Новаци.
П.П.С. Мишевски :cuc::cuc: Која будала те чуваше толку време на клупа, повеќе од идеална замена за Степановски и Ковачев.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
1.968
Поени од реакции
2.368
Зaбoрaвaте декa лaни 4 кoлa пред крaј бевме нa кoнец дa испaдниме вo третa лигa.

Oвaј сегa дoјде вaкoв-тaкoв сме вo игрa зa Еврoпa oвa сезoнa. Се дoнесoјa 15-16 игрaчи oд кoј 70 % се пoгoдијa.

Акo се прoдoлжи сo oвa темпo би требaлo нa зимa некoј дa се испуштaт некoј дa се земaт и дa се терa кoн Еврoпa.

Личнo мене вкрaј ме нервирaт некoј муaбети oвде шo се прaвaт : Oти не игрaл oвaј бил oд Битoлa игрa oвaј oд Тетoвo или oд Скoпје.Шo имa везе oд кaј е игрaчoт, тoa шo ќе мисли тренерoт и кaкo зaмислил тoј ќе игрa. Демек требa дa игрa сaмo битoлчaнец иaкo е пoслaб oд некoј друг. Де бре не сме ние Атлетикo Билбao , шкoлите нa Пелистер се тешкa кaшa и мoментaлнo децaтa oд стрaнa се пoдoбри oд нaшите сaкaме дa признaјме или не.
И јaс лaни мислев декa дечките имaт перспективa , aмa зa жaл шaнсaтa лaни јa испуштија кoгa сo 90% битoлчaни вo клубoт ќе oтпaдневме.
Oвaј Шенсoи aкo ништo другo е нoн стoп стaнaт и ги бoдри игрaчите и мислaм декa е дoбaр зa нaс.
Мoментaлнo сo тoј рoстер и тие игрaчи тo е игрaтa шo Пелистер мoжи дa јa игрa.
Имaме мнoгу игрaчи сo сличен квалитет и кaрaктертики и aкo Шенсoи ги вклoпи кaкo екипa, a и бaрем некaкo тaкa ми изгледa 3-тo местo не ни бегa.
Дaј не дупетo кoј Љaмче изгубен вo време и прoстoр.Некa си терa сo децaтa тaму не е зa прв тим тренер тoј.
П.с. Целo време гo плукaв фaкинг Бoјoвиќ aмa денес изигрa 10-кa. Oнaј Филип Ивaнoвски ни еден дуел ме дoби. И дa Иве е пoдoбрa oпцијa oд Бујче. Иве игрa зa тимoт a Бујче зa сoпствен рејтинг.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Z

ziko bt

Гостин
Бразилчето со 7 гола прв стрелец во лигата. Не ми текнува кога сме имале последно играч шо во цела сезона дал поќе од 7 гола.:icon_mrgr: Ако остани здрав и тек тук да дава по некој гол не му бега трансфер назима или налето најкасно. Малце оф топик Неданоски пак дал 2 гола за Новаци, освен лани некоја утакмица и го немам гледано детево, ама буши во 2ра лига.:bravobe:
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
1.635
Поени од реакции
862
Mora da se popravi mladinskata shkola nesto mora da se menva odamna Pelister vekje ne e konkurenten vo ligite i kupot ima igrachi i dobar kadar ama nesto ne shtima.
 
И

Игнориран член

Гостин
Е сеа ако не врзиме серија од 4 победи не глеам кога...
Мислам дома играме со Ренова и Шкупи во следните две кола. МОРА да се добијат овие утакмици, посебно та со Шкупи. Нив мора да му се одмаздиме за поразот во Чаир.
Само да не напрат некоја глупост сеа и да ги наместат утакмиците.
Тие двете да ги добиеме, па во Кратово да останиме непоразени и после на 30ти во добра атмосфера да се дочека дербито со Вардар.

Браво за Шенсои !
Со крпен тим ја донесе најважната според мене, победа ова сезона.
 
И

Игнориран член

Гостин
Кој е бе овај нигерот ? :X3:
На шо позиција игра, од кај го довлечкаја ?
 
На врв Bottom