Фан Клуб: Партизан

Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Утре е вториот натпревар од купот против звезда.Одиме на победа:)

Ilić: Radovaćemo se na ”Marakani”

DAJ gol, samo gol... Deo navijačke pesme odjekuje u glavi treneru Partizana Aleksandru Stanojeviću pred revanš polufinala Kupa Srbije, jer priznaje sam da mu je opsesija kako da se zatrese mreža Crvene zvezde.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
http://www.rts.rs/page/tv/ci/broadcast/19/РТС+Сателит.html?month=4&year=2011&day=6&

Пишува дека утре во 17:00 часот ќе има директен пренос на РТС Сателитска, таа ја има на кабловските, а и татко ми денеска видел најава... бидејќи, се случува да пишат на програмата, па по некое време да сменат распоред :)
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239

Денеска може и нерешено, но секако ние сакаме ПОБЕДА ! :) :vozbud:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Среќно ЦРНО-БЕЛИ!!!
Не треба да се брани овој резултат,со нормална игра до нова победа и продолжување на доминацијата!!!
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Слабо прво полувреме, но се мислам дека се должи на тоа што играме повлечено и чекаме шанса за гол од контра преку брзите Тејго и Адија... во одбрана сме одлични, само Лазевски повеќе внимание да обрати кога во напад се уфрлува Нинков, средината е добра, само треба да бидат повеќе подвижни, иначе добро ја умртвуваат играта... јебига, кога е резултат и пласман во финале прашање нема фудбал за око... се знаеше однапред, дека Звезда ќе тргне со сите сили да напаѓа, а Партизан ќе се брани и ќе чека контри, затоа и Адија го започна мечот, а не Илиев... Звезда ја има играта, а околу шансите, тие имаа две одлични шанси за гол преку Борха и Калуџеровиќ мислам кога Стојке му одбрани со нога, а Партизан имаше една супер шанса кога од десната страна се уфрли Миљковиќ... тоа е се за ова полувреме се надевам дека второ ќе дадеме брз гол и ќе ја завршиме работата предвреме... Идемоооо :)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Dajte stream be da gleame?

--- надополнето ---

Честито победа.

--- надополнето ---

Можеа да се стегнат да не изгубат но битно е финалето.Душманите ќе цркнат.
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Честито финале ! :) Премногу се затворивме, не требаше да дозволиме да доминираат.Се надевам дека ова е прва и последна ваква утакмица.... КУП ЈЕ НАШ !:vozbud:
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Ajde tovarejte se vo avtobusut od pred sesnaesetnikut i gitla, 3 suta vo 90 minuti dominacija ili kapitulacija ?
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Значи можеби најслабата партија на Партизан оваа година, спомнав погоре во постот, дека тоа ваљда е резултат на обраќањето на внимание на одбраната, и дека нападот и постигнувањето гол го ставија во втор план... како и да е, идеме во Финале против Воша, мерак ми е што вака болно ги исфрливме циганчињата, иако морам да признаам дека денеска ја одиграа утакмицата на сезоната... ќе се навратам на изјавата на Бјековиќ, дека натпревар на сезоната за нив е дерби дуелот против Партизан :)

Едино лошо, од овој меч е што циганчињата конечно ја прекинаа црната серија на порази во дерби дуелите, но веќе од следниот првенствен меч на ЈНА ќе започне нова црна серија за нив :wink:

Второ полувреме тие ја имаа топката во посед, но имаа само една 100% шанса за гол, онаа на Калуџеровиќ на 1-0, дури и голот што го дадоа беше ептен lucкy, но кога да видеш дека и Тејго постигна таков на ЈНА, затоа нема коментирање :)... на крај Лазевски можеше да им го стави во чмаровите немиени, но и тој е сепак човек со чувства, па би било глупо најдобрата партија на циганите оваа година да не заврши со јалова победа :icon_lol:

Следен натпревар, едно од потешките гостувања, во Суботица, идеме на победа, па дури потоа ќе им ја мислиме на Воша и на Фирмашите... Нови Сад Је Црно Бели Град :)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
:vozbud: Ајде де не беше до толку што идеја на резултат
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Со едно закаснување честито финале, а воедно и титула :)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Abe raduvajte se vie na finale( nebitno takmicejne za vas do prednekoj den) nie da si a povtorme igrata i da va srozme i na lavorceto ustasko pa ni liga evropa da ne igrajte posto so vaa igra i vosa 2 pta ki va sroze :smir: :helou:
Неможеме како вас, да бидеме трети во лигата, како што беше случај полани :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom