Фан Клуб: Партизан

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.215
Поени од реакции
56.940
Ќе дое дерби и бам бам Партизан 4 бода од 2те утакмици со 0 примени голови 3та година у низа или колку и да се, ама битно Ѕвезда ќе тепа екипи као Мачва Шабац и Спартак Ждрепчева Крв без да се испоти пошо ќе им се тргаат од гол. Доека не ги оштети некој Вождовац па да се чудат ало где су нам бодови па како то Грофе си успео да прокоцкаш па имао си 342 бодова предности јебо те
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.575
Поени од реакции
16.448
Партизан има проблем што го водат луѓе што благе везе немаат од фудбал... друг проблем навијачи профитери.
Види кој збори за профитери. ултра коп од вучиќ лапаат големи пари, за 8 години на власт еднаш не пееја против него, зошто ке пукаат шлаканици. :)
Автоматски споено мислење:

Ќе дое дерби и бам бам Партизан 4 бода од 2те утакмици со 0 примени голови 3та година у низа или колку и да се, ама битно Ѕвезда ќе тепа екипи као Мачва Шабац и Спартак Ждрепчева Крв без да се испоти пошо ќе им се тргаат од гол. Доека не ги оштети некој Вождовац па да се чудат ало где су нам бодови па како то Грофе си успео да прокоцкаш па имао си 342 бодова предности јебо те
Ја да сум на негово место ке се покријам со уши. 3 утакмици, 2 победи, 0 примени голови. Среќа немаше плеј оф и таму ке го кркаа. Се се иде по нивен терк, лигата ја држат, ама битно многу смешно што кикснал Партизан против нови пазар.
Автоматски споено мислење:

Иначе ни се падна РФС од Летонија и првиот натпревар го играме дома!
 
Последно уредено:
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Види кој збори за профитери. ултра коп од вучиќ лапаат големи пари, за 8 години на власт еднаш не пееја против него, зошт
Сакаш пак да ти тражам видеа каде скандира од вучиќ до брнаба?
Автоматски споено мислење:

Тоа е точно. Со мала корекција, го водат СНС луѓе, под прикривка дека се независни и опозиционо настроени.

Но, тоа не е главниот проблем на Партизан. Главниот проблем е во штелуваната лига. Партизан бил фаворизиран во време на Тадиќ до одредена мера, била и Ѕвезда претходно, ама тоа не било ни блиску до ова што се случува сега.
Едно е фаворизација, друго е тенденција да се уништи другото. Тие не само што ја туркаат Ѕвезда, туку се обидуваат да го уништат Партизан.

И најјако, Ѕвезда и штелувана лига со Грофот не успеа да освои. Препотенкото со Леонардо успеа да влезе во историјата како тренер кој освоил наместена лига за сосема друга екипа.
Како? Не прашувај.
Тоа е тоа чиста жекс пантиќ пропаганда уродила плодом, во кој сегмент е уништиван партизан спонзори? Судии?... стварно не ми е јасно кога спонзорите од држава се мање више тука некаде, судии лани имате повеќе грешки на судии во ваша корист и на крај се гледа мерило европа, звезда три години има успеси во европа тоа ли е вучиќ наместио... по логика на жекс пантиќ да уефа е звездина пудлица која со помош на станковиќ им мести лесни противници од тип на салзбург, ливерпул, наполи...
Автоматски споено мислење:

А пак која трагикомична ситуација 2017 цела сезона се труби наместена титула, на крај гроф засерува и веднаш не е наместена, најстрашно е тшо гробосите веруваат во оваа скај фај сценарио.
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.575
Поени од реакции
16.448
Сакаш пак да ти тражам видеа каде скандира од вучиќ до брнаба?
Автоматски споено мислење:


Тоа е тоа чиста жекс пантиќ пропаганда уродила плодом, во кој сегмент е уништиван партизан спонзори? Судии?... стварно не ми е јасно кога спонзорите од држава се мање више тука некаде, судии лани имате повеќе грешки на судии во ваша корист и на крај се гледа мерило европа, звезда три години има успеси во европа тоа ли е вучиќ наместио... по логика на жекс пантиќ да уефа е звездина пудлица која со помош на станковиќ им мести лесни противници од тип на салзбург, ливерпул, наполи...
Автоматски споено мислење:

А пак која трагикомична ситуација 2017 цела сезона се труби наместена титула, на крај гроф засерува и веднаш не е наместена, најстрашно е тшо гробосите веруваат во оваа скај фај сценарио.
Па наместена беше, него гроф успеа да гу изгуби. Најјако е што веруете у свои теорије завере. И нема поедноснерни људи од вас цигани, некд и дервиши и камиказе га укључив мозак, ви никд. :)
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Сакаш пак да ти тражам видеа каде скандира од вучиќ до брнаба?
Автоматски споено мислење:


Тоа е тоа чиста жекс пантиќ пропаганда уродила плодом, во кој сегмент е уништиван партизан спонзори? Судии?... стварно не ми е јасно кога спонзорите од држава се мање више тука некаде, судии лани имате повеќе грешки на судии во ваша корист и на крај се гледа мерило европа, звезда три години има успеси во европа тоа ли е вучиќ наместио... по логика на жекс пантиќ да уефа е звездина пудлица која со помош на станковиќ им мести лесни противници од тип на салзбург, ливерпул, наполи...
Автоматски споено мислење:

А пак која трагикомична ситуација 2017 цела сезона се труби наместена титула, на крај гроф засерува и веднаш не е наместена, најстрашно е тшо гробосите веруваат во оваа скај фај сценарио.
Жекс е будала и јас апсолутно не делам никакви ставови со него.
Не гледам ниту поента во изедначувањево, демек луди Жекс го форсира тоа, автоматски е глупост.

Мање-више исто државни пари? :pos:
Ако кампањата на Жекс вродила со плод кај мене, тогаш што да кажам на ова? Мислам, истиот муабет од Вучиќ што рече дека јавно ќе обелодени кој колку зема, мавташе со листови и наеднаш го снема. Па потоа немрзеливите новинари ископаа и видовме дека тоа ,,мање-више", е ,,мање" за едните, а ,,више" за државниот проект.

Резултатите во Европа се во еден дел директна последица на неверојатниот буст и монопол во ЛингЛонг тралала вана би фудбалската лига, а во друг дел ,,и ќорава кока..."

Розенборг го измлати Челзи и го набрка Мурињо. Така што, воопшто не треба да ме допре тоа што Ѕвезда случајно го победила Ливерпул.

Сезоната со Грофот е штелувана, само Ѕвезда требаше да се појави со Вождовац и да врзе повеќе од три додавања. Едниот услов. Вториот во меѓувреме се искомплицира и газдата на трговскиот центар и Вождовац се премисли и не дозволи да ги извалка рацете. Единствената непремостлива пречка, таму бургијата сепак не успеа да избуши.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Па наместена беше, него гроф успеа да гу изгуби. Најјако е што веруете у свои теорије завере. И нема поедноснерни људи од вас цигани, некд и дервиши и камиказе га укључив мозак, ви никд. :)
Нормално, нели на вас ви е медиумски гуру пантиќ жекс све ви е јасно, што сере тој гутате и после ми мозак не смо укључувале...
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Нормално, нели на вас ви е медиумски гуру пантиќ жекс све ви е јасно, што сере тој гутате и после ми мозак не смо укључувале...
Чиј медиумски гуру е Анџус на пример? Или и тој е будала?

Не очекувам јас од задоени и залудени како тебе да објективизираат, туку си тепам време и чисто од радозналост дискутирам. Да видам до каде може да се оди со глупоста.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Жекс е будала и јас апсолутно не делам никакви ставови со него.
Не гледам ниту поента во изедначувањево, демек луди Жекс го форсира тоа, автоматски е глупост.

Мање-више исто државни пари? :pos:
Ако кампањата на Жекс вродила со плод кај мене, тогаш што да кажам на ова? Мислам, истиот муабет од Вучиќ што рече дека јавно ќе обелодени кој колку зема, мавташе со листови и наеднаш го снема. Па потоа немрзеливите новинари ископаа и видовме дека тоа ,,мање-више", е ,,мање" за едните, а ,,више" за државниот проект.

Резултатите во Европа се во еден дел директна последица на неверојатниот буст и монопол во ЛингЛонг тралала вана би фудбалската лига, а во друг дел ,,и ќорава кока..."

Розенборг го измлати Челзи и го набрка Мурињо. Така што, воопшто не треба да ме допре тоа што Ѕвезда случајно го победила Ливерпул.

Сезоната со Грофот е штелувана, само Ѕвезда требаше да се појави со Вождовац и да врзе повеќе од три додавања. Едниот услов. Вториот во меѓувреме се искомплицира и газдата на трговскиот центар и Вождовац се премисли и не дозволи да ги извалка рацете. Единствената непремостлива пречка, таму бургијата сепак не успеа да избуши.
Немој бе вакви муабети живти бога, па баш овие причи ги тера луди жекс, инаку проаѓање на групи во ле, два пати учество во лш, за тој успех мислев и таму ли вучиќ намести, инаку најди ми кои државни спонзори го финансираат звезда и партизан се ке ти е јасно... проблем е кај вас ќто кривицата ја барате кај друг а никогаш как себе.
Автоматски споено мислење:

Чиј медиумски гуру е Анџус на пример? Или и тој е будала?

Не очекувам јас од задоени и залудени како тебе да објективизираат, туку си тепам време и чисто од радозналост дискутирам. Да видам до каде може да се оди со глупоста.
Анѓус будала неопевана кој го апсеше вучиќ, кој беше заратен и со човиќ и терзиќ и после јас необјективен.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Немој бе вакви муабети живти бога, па баш овие причи ги тера луди жекс, инаку проаѓање на групи во ле, два пати учество во лш, за тој успех мислев и таму ли вучиќ намести, инаку најди ми кои државни спонзори го финансираат звезда и партизан се ке ти е јасно... проблем е кај вас ќто кривицата ја барате кај друг а никогаш как себе.
Автоматски споено мислење:


Анѓус будала неопевана кој го апсеше вучиќ, кој беше заратен и со човиќ и терзиќ и после јас необјективен.

:pos:

Епа добро тогаш. Остани ми создравје.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.575
Поени од реакции
16.448
Нормално, нели на вас ви е медиумски гуру пантиќ жекс све ви е јасно, што сере тој гутате и после ми мозак не смо укључувале...
Ја на жекса пантиќа не му верују ништо, прво човек има сс нас, навивачи на ПАртизан проблеми, тој ретко кој му се диви на његови речи како ви на лудога милојка, ќокита, терзу маѓију. А да не збору на кретена весиќа што га уништи град и на свињску главу лукиќа што ве труесва дек су сви против вас док ве доведева на 50 милиона евра у минус. :)
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Ја на жекса пантиќа не му верују ништо, прво човек има сс нас, навивачи на ПАртизан проблеми, тој ретко кој му се диви на његови речи како ви на лудога милојка, ќокита, терзу маѓију. А да не збору на кретена весиќа што га уништи град и на свињску главу лукиќа што ве труесва дек су сви против вас док ве доведева на 50 милиона евра у минус. :)
Све пвој е тачно , ама никој од нас не негора ни за весиќа ни за лукиќа, док ви тврдо стоите позади педофили, пробисвети и нереализирани јеховини сведоци :)
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.575
Поени од реакции
16.448
Све пвој е тачно , ама никој од нас не негора ни за весиќа ни за лукиќа, док ви тврдо стоите позади педофили, пробисвети и нереализирани јеховини сведоци :)
Да, да верују дека не веруесте на кретена и свињску главу. Тој збори на некое дете што е тг родено или помлади, мене не ми збори тој, пошто добро памтење имам.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Да, да верују дека не веруесте на кретена и свињску главу. Тој збори на некое дете што е тг родено или помлади, мене не ми збори тој, пошто добро памтење имам.
Јасно ми е за тебе нели веруеш дека целу сезону звезда имала наѓестену титулу, а последњи 5 кола све било уреду и не било наместено, шта даље...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.575
Поени од реакции
16.448
Kaj ste be peeri?! V enema da komentirame malku na temava xxxx. Ovoj Xhontra ja na4na temava, pa nigde go nema u gs dago ebam.Не можев да чекам да дојде 5 октомври, па ајде една анализа од мој агол. Саво си замина пред месец дена, она што многумина не го признаваат, а беше вистина е дека беше бушен од оние на кои им го спаси гзот пред две години. Пишав на темава дека е преоптимистично во вакви услови (а знаеме какви) да се надева на титула. Кој знае што е работата знае, кој не, не би да објаснувам. За новиов тренер немам добро мислење, прво поради Шамрок, друго поради тоа што каде и да бил после Партизан не се задржал повеќе од сезона и пол и трето исто така вонтеренски што ме мрзи да објаснувам, бидејќи е долга приказна. Садик го продадоа и со тешко срце морам да кажам дека е подобро што е продаден, отклоку да му паѓа цената. Идеме со трансферите (читај слободни агенти и позајмица). Миљкон за сега се покажа како добро засилување. Во Зека Јојиќ не се сомневам, Баебек е тотална енигма, не се согласува со доведување играчи на позајмица, ама ке видиме што ке направи Марковиќ. И на крај не знам кој кур го доведоа Обрадовиќ, ликот ем не одјеба неколку пати, ем имаме добри играчи на таа страна, ем поблиску е да оди по бањи, него да игра фудбал. И за крај фактот што не сте го знаеле долгот нарасна на 31 милион евра. Лани имаше одличен приход од Европа и плус трансферот на Павловиќ. Оваа година единствен приход е трансферот на Садик и можеби уште некој играч во јануари. За крај Европа, една утакмица, јеби га испаднавме, не можам да ја фрлам вината на тренерот, најголем виновник е човекот што не доби раскин на договор пред два-три месеци, ама тоа е.П. С. Парите што ги собра вазура од јуни до сега да ги даде на сандак, свеќи и венци, све му ебам, наместо да даде пари за некое засилување и У-21 играч.
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.215
Поени од реакции
56.940
Не сум ги гледал скоро ич сезонава.

Јас сум оптимист за Сале, омилен тренер ми е уште од првиот мандат и никад не го прежалив неговото заминување.
Видов денеска тројцава што ги земаа, се натегаа месец дена со нив. И јас не знам за кој кур се зема Обрадовиќ. Јојиќ и Свето се добри трансфери.

Кај го шитнале бе Садик? Читав некои вести пред некој ден дека за 5 милиони можел да си иде. Саво се курчеше дека испод 10 не влагаат у преговори. Ти ебам екипата.

Жан Кристоф Баебек ли ќе биде новиот напаѓач? Дете не ПСЖ.

Не требаше Милетиќ да се продаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom