Фан Клуб: Партизан

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Рома и Интер загризале за Нинкович но сега нема за мали пари одење па така бараат 7 милиони за него..а и лошо е за него ако си оди во некој јак клуб одма и на клупа да дреми за млад играч е лошо вака нека изигра уште една - две сезони па да се напумпа бар цена :)
инаку Нинкович - Илич и Маркович да играат позади Којич и Митрович би било супер заедно со Лола во средина ќе биде супер.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Да умре до вечер овој Вермезовиќ,ја продаде титулата циган скапан !!!!!
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Па многу нормално ја коа зборам дека не вреди да се гледа партизан и да се губат нерви некои од вас викаа малтене дека сум го мразел партизан оваков онаков сум бил абе свестете се гледајте малце реално ја не спорам дека сите ние го сакаме партизан кој повеке или помалку вака или онака.АЛИ во сврбија постои една јебена политика(не дека во други земји ја нема) али тука е перверзија веке(не зборам дали партизан или цз е шапион него општо).Све има само не фудбал и тоа поштен(чест на исклучоци),така да читајте малце дневна политика црна хроника и тако даље од таму се дознаваат многу работи кои шо на терен не се гледаат а кои директно влијаат на спортот воопшто.Еве ви еден од многуте примери за тоа шо ни се дешава по прашањето на продажба на титулата:
Još jedan Sportski direktor Partizana je pred izlaznim vratima.
Tumbaković je sa Kinezima potpisao predugovor pre nego što se vratio u Partizan. U poslednjem trenutku Milija Babović je nagovorio Ljubišu Tumbakovića i Vermezovića da preuzmu vruću klupu Partizana, jer u to vreme niko nije hteo da sarađuje sa Đurićem i bahatom upravom. Naravno, ova dvojica bi u isto vreme vodila pažnju oko Milijinog sina, Stefana.
Nije trebalo dugo vremena da Stefan zasere situaciju svojim ponašanjem i na kraju navuče veliki gnev navijača na svoja leđa. Kada je uvideo šta se dešava Milija se povlači, Stefan odlazi … gde li već, a Tumbica i Vermez ostaju na cedilu. Pošto je imao važeći predugovor (otišao bi na kraju sezone svejedno) Tumba je rešio da ga aktivira i pre isteka sezone, a Vermezović će gotovo sigurno dobiti pedalu na kraju sezone, osvojio titulu ili ne!
 
Член од
24 март 2012
Мислења
648
Поени од реакции
718
Дебили,првпат сезонава се нанервирав толку. Море како можат идиотите да не постигнат гол против Нови пазар,против Слобода,против хајдук кула а мислат да освојат титула?
Имам некоја надежт затоа што Звезда игра на гости во Јагодина следната,па со Офк беогад дома,а треба да игра и со Војводина на гости а нас ни се лесни противници до крајот.
Овај Вермез незнае што прави,Лука не го игра прва а некој Живкович го внесува кој првпат игра за Партизан прва постава.
Гробари денеска слабо некако,бројност слаба оти само 350 карти дадоја. Можеби беа околу 400-500 ама сепак поминаја со многу инциденти.
Слушам Гробари Рашка се претепани исто така и Гробари Бања Лука,како и поединец во центарот на градот.
А на утакмицата беа повредени исто така..
Еве неколку слики од повредените :

А слушам и овај завршил на болница :
Еве и видео :

А Гробари солидно издание,ама сепак според бројноста и инцидентите добро е...
АМА ОВИЕ МАНЕКЕНИ НЕ ЈА ЗАСЛУЖИЈА НИ ТАА ПОДРШКА! 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Јебите се фудбалери, играте ко пензионери... Вака гласеше песната на Рибља Чорба за репрезентацијата на Србија, а може во овој момент да им се посвети и на нашите манекенчиња...

Лоша е ситуацијата кај нас, во Петокот пред гостувањето во Пазар се степале Митровиќ и Шчеповиќ, Лола после натпреварот со пцовки му префрлал на Стојке... После натпреварот заслужено добија грб наместо познатото "Волим га"...

"Ако наставите стазама срама - следеђа парола иде вама"

А овие Турците од Пазар, пичкици, со камења и столови маваа, додека Гробари во помал број им дојдоа во Пазар на иста трибина... На гостување никаде ги нема... Нема врска дека Гробари Бања Лука и Гробари Рашка се тепани, тепан е само еден Гробар од Рашка во центарот на градот, бидејќи поминувал неколку пати со реквизити на Партизан пред навивачите на Пазар...

Још 5 ФИНАЛА до ТИТУЛЕ

ПАРТИЗАН - Раднички Ниш (02.05)
Раднички 1923 - ПАРТИЗАН (11.05)
ПАРТИЗАН - Црвена Звезда (18.05)
Смедерево - ПАРТИЗАН (22.05)
ПАРТИЗАН - Спартак (26.05)

ЗА ТИТУЛУ БОРИТЕ СЕ СНАЖНО, ИГРАЈТЕ СРЦЕМ - ЈУГУ ЈЕ ТО ВАЖНО !!!
 
Член од
24 март 2012
Мислења
648
Поени од реакции
718
Јебите се фудбалери, играте ко пензионери... Вака гласеше песната на Рибља Чорба за репрезентацијата на Србија, а може во овој момент да им се посвети и на нашите манекенчиња...

Лоша е ситуацијата кај нас, во Петокот пред гостувањето во Пазар се степале Митровиќ и Шчеповиќ, Лола после натпреварот со пцовки му префрлал на Стојке... После натпреварот заслужено добија грб наместо познатото "Волим га"...

"Ако наставите стазама срама - следеђа парола иде вама"

А овие Турците од Пазар, пичкици, со камења и столови маваа, додека Гробари во помал број им дојдоа во Пазар на иста трибина... На гостување никаде ги нема... Нема врска дека Гробари Бања Лука и Гробари Рашка се тепани, тепан е само еден Гробар од Рашка во центарот на градот, бидејќи поминувал неколку пати со реквизити на Партизан пред навивачите на Пазар...

Још 5 ФИНАЛА до ТИТУЛЕ

ПАРТИЗАН - Раднички Ниш (02.05)
Раднички 1923 - ПАРТИЗАН (11.05)
ПАРТИЗАН - Црвена Звезда (18.05)
Смедерево - ПАРТИЗАН (22.05)
ПАРТИЗАН - Спартак (26.05)

ЗА ТИТУЛУ БОРИТЕ СЕ СНАЖНО, ИГРАЈТЕ СРЦЕМ - ЈУГУ ЈЕ ТО ВАЖНО !!!
Беа на ЈНА,ито добра бројност околу 1-2к... И немаше никакви инциденти.
Ама пички се,тие беа 1-2к и пак во Београд ќутеа. Сега само 300 карти ни дадоја,ито полицијата ги не ги пушташе гробарите. Се сила 20на1 како тој во центар,или пак 4000 од исток да му се сила на 300 гробари.
Се кладам дека ако полицијата ги пуштеше и тие 300 гробари би му еб`ле матер на тие турците.
Знајш како рекле, 1 гробар = 1000 цигани.
Ќе дојдат пак во Београд!


Иначе кога размислам подобро срамота е и не го оправудам потeгот на крајот на утакмицата на гробари.
6 години фудбал,11 години кошарка и гледај. На +2 незадоволство,слабо навивање.. Што би било ако бидиме како Звезда без титула 6 години?..Буквално би се распаднале.
Песната е само теби верни само теби одани,толку од незе... Од неколку лоши утакмици ги судиме.
Затоа и сме ГРОБАРИ,некогаш губиме некогаш победуваме. Тоа е таа љубов. Треба да бидеме верни во клубот,да веруваме во него. Така тоа оди,задвчера титула АБА лига вчера реми со нови пазар....Хвала ти,црно бела љубави!
У болу и у радости,ГРОБАРИ СМО ОСТАЛИ!


ТИТУЛАТА Е НАША!
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Пи*ката од тренер Вермезович најверојатно доби отказ и најверојатно ке го наследи Вук Рашович човекот кој заслужува пуна подршка и редно е да му се даде шанса.Ја типував на него уште пред да биде избор за нов тренер коа замина сале али кој ме слуша мене.иИ па ке кажам док ја зборев дека приказната е веке завршена за оваа сезона некој тераше мајтап со мене.Све е наместено бре све само единиот проблем е троа шонема ред и поредок на трибина па ке не ебе кој стигне од типот на вермезович тумбакович кој колку пи*карски сви опаш и си замина.Е мој партизане. НАПРЕД ВУЧЕ!!!
п.с И да, претпоставувам дека титулата е загубена.нА +11 да профучкаш како и да не биле тУка стварно нешто ВОЊА!!
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Вук и дефинитивно нов тренер,четврток играме дома со Раднички,звезда игра потешка утакмица на гости со Јагодина.
Ние до крај имаме Раднички дома,Раднички 1923 гости,Смедерево гости и Спартак дома,нормално и дербито дома,имаме многу полесен распоред од звезда ,ма да ги тепаме у дербито и чао пријатно ,ќе биде напнато до крај ...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Победа 3-1..иако ако играа се искористеа шансите требаше 10-1 да заврши..какви шанси се промашуваа 2 гола поништени, Илич штом промаши таква шанса не ми се веруваше..
Маркович :vozbud:
за цигоси ќе биде сто посто спремен и ќе има газење..сосема друг тим е со него покрај Илич и Митрович си газат..Волков да игра до крај само прва каков Лазевски измислен е за него.
Десен бек само да се смени Миљкович и екстра ќе е
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Гробари слушам Вермез демек со пари од свој џеб ги мотивирал играчите, демек каснеле плати и тоа се се дешавало пред и по мечот со Интер во Италија, вистина или не?
Ако е, според мене треба веднаш на оној ѓуро фризура кичмата да му се скрши, какви таленти и за какви пари продадоа и со тие приходи да се нема пари за играчи, јас искрено мислев дека од нашиот спасител Лукиќ нема полош, ама после ова што го прочитав го сменив мислењето!
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Гробари слушам Вермез демек со пари од свој џеб ги мотивирал играчите, демек каснеле плати и тоа се се дешавало пред и по мечот со Интер во Италија, вистина или не?
Ако е, според мене треба веднаш на оној ѓуро фризура кичмата да му се скрши, какви таленти и за какви пари продадоа и со тие приходи да се нема пари за играчи, јас искрено мислев дека од нашиот спасител Лукиќ нема полош, ама после ова што го прочитав го сменив мислењето!
Значи у Србија тешко дека ке дојде ден коа ке речеме дека стигнал правиот човек на правото место.Пошто све се врти околу мафија и тежок криминал така да и тие шо останале на некој начин ,,чисти,, или пак као играчи стекнале некоја почит и репутација на ,,поштени,, веке одамна ги нема или па се префрлиле и тие на онаа страна за паричка.Пошто по постот глеам дека си звездаш еве типичен пример е вашиот џаич.Ако до пред неколку години важеше за чоек кој не го интересира пари и слава и мафија итн сеа одкако дојде на чело на цз и се умеша со чоки вучич и компанија му турија пепел и на него.(ја ако сум гробар имам голем респект за него и во муабет со многу звездаши одма реков дека не треба да прифати да си игра со своето реноме во ваква ситуација како шо е сеа звезда мислам со луѓето кои шо ја водат или се мафијашко поврзани со неа.Али веке е касно влезе и он у нивниот барабан.А за наш џура ништо посебно као шо веке реков он е само еден од многумината!Чаре има да сакат русите да фрлат една нуклеарка и све из почетка:D
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Значи у Србија тешко дека ке дојде ден коа ке речеме дека стигнал правиот човек на правото место.Пошто све се врти околу мафија и тежок криминал така да и тие шо останале на некој начин ,,чисти,, или пак као играчи стекнале некоја почит и репутација на ,,поштени,, веке одамна ги нема или па се префрлиле и тие на онаа страна за паричка.Пошто по постот глеам дека си звездаш еве типичен пример е вашиот џаич.Ако до пред неколку години важеше за чоек кој не го интересира пари и слава и мафија итн сеа одкако дојде на чело на цз и се умеша со чоки вучич и компанија му турија пепел и на него.(ја ако сум гробар имам голем респект за него и во муабет со многу звездаши одма реков дека не треба да прифати да си игра со своето реноме во ваква ситуација како шо е сеа звезда мислам со луѓето кои шо ја водат или се мафијашко поврзани со неа.Али веке е касно влезе и он у нивниот барабан.А за наш џура ништо посебно као шо веке реков он е само еден од многумината!Чаре има да сакат русите да фрлат една нуклеарка и све из почетка:D
Братко не се согласувам за Џаја, човекот е легенда и покажал тоа многу пати и тоа пак ке го направи, муабетот ми беше Партизан зеде многу пари од трансфери на некои играчи како Савиќ на пример, и сега читам немале за плати а гробари седат со скрстени раце, незнам како тие размислуваат но Делии кога не беа некои работи јасни му влегуваа на Лучиќ и беше доста напнато, така да мислам дека Гробари су много пасивни у овуј ситуациу!
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Братко не се согласувам за Џаја, човекот е легенда и покажал тоа многу пати и тоа пак ке го направи, муабетот ми беше Партизан зеде многу пари од трансфери на некои играчи како Савиќ на пример, и сега читам немале за плати а гробари седат со скрстени раце, незнам како тие размислуваат но Делии кога не беа некои работи јасни му влегуваа на Лучиќ и беше доста напнато, така да мислам дека Гробари су много пасивни у овуј ситуациу!
Ок твое мислење али ја пак ке кажам за џаич дека не му беше од работа да се зафаќа со криминалци као шо е чоки(у тоа сум 1000% сигурен) едноставно не му е ниво чоки на џаич,а штом е во коалиција со него а пошто овој ги обезбедува заедно со вучич парите мора да игра по негови ноти сакал тоа он или не едноставно коа си со мафијаш у коалиција мора да играш по негови правила.Велиш ке покаже пак дека е легенда,како ке покаже?со тоа шо ке му биде полтрон на чоки и вуки ке се бламира као најдолен измеќар ке му лиже јаја на некојси арап од којзнае каде за шака долари каде шо овој фино лепо ја понижи вашата најголема легенда само за тоа шо имаше наредба од вучич да се сретне со него така ли ке покаже он дека е легенда.па немој сеа он и те како знае со кој си има работа затоа беше инцидентот на почетокот али после го смирија џаич и му рекоа тоа шо го пишав ,,ние ги обезбедуваме парите твое е само да слушаш,,Шо се однаса до партизан тука малце се поинакви работите.Ако некој може у србија да смени управа тоа се Гробари.Зашто?Па сети се само шо све се напраи да се избркаат бјекович и зечевич.Они се (не само ја шо викам него и малтене сите на балкан кои се бават со фунција во фудбалот) НЕПОНОВЛИВИ у овај бизнис за мафијашко водење на клуб.Вие да имавте такви ајдучетини немаше ај да не речам да постоите,каков лучич незнам ден тана итн они се единствени на кои Здравко Мамич претседателот на динамо им одава признание(а знаеме кој е мамич).Каква е сега ситуацијата со џура?Тој малце попаметно изигра.Имаше нели мал сукоб на гробари меѓу себе тој уште повеке го разгори огнот на едната група им даде одврзани раце а на другите им забрани да влегуваат на стадион и настана покољ меѓу гробари.не за џабе рекле РАЗДЕЛИ ПА ВЛАДЕЈ!Му успеја поделбата гробари се разединети нема кој да му врши пририсок од трибина и он е сам свој газда.Ни под разно тоа не е пасивност на Гробарите.
Ако веке зборуваме за пасивност од вас по пасивни нема 5 години за ред сме шампиони на ред е 6та(мада не се знае) а вие ниту еден протест немате против управата а се сменија тренери претседатели клубот се распаѓа а вие со прст не мрдате така да на ваш север и те како смди пошто од авион се гледа дека воџите одработуваат за управата за паричка ма која и да била!?
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Ок твое мислење али ја пак ке кажам за џаич дека не му беше од работа да се зафаќа со криминалци као шо е чоки(у тоа сум 1000% сигурен) едноставно не му е ниво чоки на џаич,а штом е во коалиција со него а пошто овој ги обезбедува заедно со вучич парите мора да игра по негови ноти сакал тоа он или не едноставно коа си со мафијаш у коалиција мора да играш по негови правила.Велиш ке покаже пак дека е легенда,како ке покаже?со тоа шо ке му биде полтрон на чоки и вуки ке се бламира као најдолен измеќар ке му лиже јаја на некојси арап од којзнае каде за шака долари каде шо овој фино лепо ја понижи вашата најголема легенда само за тоа шо имаше наредба од вучич да се сретне со него така ли ке покаже он дека е легенда.па немој сеа он и те како знае со кој си има работа затоа беше инцидентот на почетокот али после го смирија џаич и му рекоа тоа шо го пишав ,,ние ги обезбедуваме парите твое е само да слушаш,,Шо се однаса до партизан тука малце се поинакви работите.Ако некој може у србија да смени управа тоа се Гробари.Зашто?Па сети се само шо све се напраи да се избркаат бјекович и зечевич.Они се (не само ја шо викам него и малтене сите на балкан кои се бават со фунција во фудбалот) НЕПОНОВЛИВИ у овај бизнис за мафијашко водење на клуб.Вие да имавте такви ајдучетини немаше ај да не речам да постоите,каков лучич незнам ден тана итн они се единствени на кои Здравко Мамич претседателот на динамо им одава признание(а знаеме кој е мамич).Каква е сега ситуацијата со џура?Тој малце попаметно изигра.Имаше нели мал сукоб на гробари меѓу себе тој уште повеке го разгори огнот на едната група им даде одврзани раце а на другите им забрани да влегуваат на стадион и настана покољ меѓу гробари.не за џабе рекле РАЗДЕЛИ ПА ВЛАДЕЈ!Му успеја поделбата гробари се разединети нема кој да му врши пририсок од трибина и он е сам свој газда.Ни под разно тоа не е пасивност на Гробарите.
Ако веке зборуваме за пасивност од вас по пасивни нема 5 години за ред сме шампиони на ред е 6та(мада не се знае) а вие ниту еден протест немате против управата а се сменија тренери претседатели клубот се распаѓа а вие со прст не мрдате така да на ваш север и те како смди пошто од авион се гледа дека воџите одработуваат за управата за паричка ма која и да била!?
Братко гробару ама уопште не си објективан, криминалци, бандити бла бла бла, Чоки каков и да е и сам знаеш што направи од КК Црвена Звезда, а знаеш во кои гомна беше, така да неможам да серам за него затоа што веќ направи нешто за КК, додека во ФК е ставен за економски прашања, а Џаја спортски директор, Чоки во работата на Џаја може да му се меша само во обезбедување на финансии за да овој би можел да работи, а сите знаеме Звезда во какви лајна е можеби и поголеми од она во кои беше КК, и сега ти ми зборуваш нешто криминалци ау, а засега во оваа ситуација и дваицата вадат максимум со обезбедување на солиден тренер и задржување на 90% од играчкиот кадар Роби што го создаде и се вратија во борба за титула, истото тоа го согледа и Вучиќ и како Звездаш помогна Џаја да се намести таму каде што беше и не гледма ништо лошо во тоа, затоа што Џаја беше уапсен по налог на претходната гарнитура што владееше во Звезда и знаеме во какви долгови после тие ја втурнаа, друга работа ми ги величиш гробари, а и сам викаш дека ги разделил еден идиот Ѓуро, а се прашуваш ли како ги разделил, со пари, значи вашите воѓи се лакоми и неги интересира клубот, туку пари, ви отидоа Станојевиќ и Крстаиќ вие со прст немрднавте, Ѓура прави што сака гробари со прст немрдаат, а дечкото кога ке го видам на тв е далеку од писмен, секоја фирма што бил директор ја ликвидирал, Партизан имаше среќа да продаде огромен број на млади таленти, од кои некои не ни заиграа за Партизан (Настасиќ), и пак во овој момент да нема за плати на играчи, гробари исто така немрдаат со прст, така да ги согледаме реално работите до каде се, за делии кажав во времето на Лукиќ кога нешто неодеше влегуваа во простории и му држеа лекции, каде што во еден момент и било доста густо по главата на Лукиќ и непосредно после тоа и тој подндесе оставка, така да тоа е величина на Делии и на клубот кога нему оди најдобро знаат да преземат драстични мерки, но на утакмица се секогаш најбројни како никој во Србија, ајт сга остнаими посздравен!
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Братко гробару ама уопште не си објективан, криминалци, бандити бла бла бла, Чоки каков и да е и сам знаеш што направи од КК Црвена Звезда, а знаеш во кои гомна беше, така да неможам да серам за него затоа што веќ направи нешто за КК, додека во ФК е ставен за економски прашања, а Џаја спортски директор, Чоки во работата на Џаја може да му се меша само во обезбедување на финансии за да овој би можел да работи, а сите знаеме Звезда во какви лајна е можеби и поголеми од она во кои беше КК, и сега ти ми зборуваш нешто криминалци ау, а засега во оваа ситуација и дваицата вадат максимум со обезбедување на солиден тренер и задржување на 90% од играчкиот кадар Роби што го создаде и се вратија во борба за титула, истото тоа го согледа и Вучиќ и како Звездаш помогна Џаја да се намести таму каде што беше и не гледма ништо лошо во тоа, затоа што Џаја беше уапсен по налог на претходната гарнитура што владееше во Звезда и знаеме во какви долгови после тие ја втурнаа, друга работа ми ги величиш гробари, а и сам викаш дека ги разделил еден идиот Ѓуро, а се прашуваш ли како ги разделил, со пари, значи вашите воѓи се лакоми и неги интересира клубот, туку пари, ви отидоа Станојевиќ и Крстаиќ вие со прст немрднавте, Ѓура прави што сака гробари со прст немрдаат, а дечкото кога ке го видам на тв е далеку од писмен, секоја фирма што бил директор ја ликвидирал, Партизан имаше среќа да продаде огромен број на млади таленти, од кои некои не ни заиграа за Партизан (Настасиќ), и пак во овој момент да нема за плати на играчи, гробари исто така немрдаат со прст, така да ги согледаме реално работите до каде се, за делии кажав во времето на Лукиќ кога нешто неодеше влегуваа во простории и му држеа лекции, каде што во еден момент и било доста густо по главата на Лукиќ и непосредно после тоа и тој подндесе оставка, така да тоа е величина на Делии и на клубот кога нему оди најдобро знаат да преземат драстични мерки, но на утакмица се секогаш најбројни како никој во Србија, ајт сга остнаими посздравен!
1.Ај вака сеа.Да ги поедноставам работите.Чоки каков и да е и сам знаеш што направи од КК Црвена Звезда а знаеш во кои гомна беше.Да знам шо направи само прашањето е од каде беа вратени 15-16 милиони евричи долг?Можда од играње на цз у евролига?НЕ...можда од освојување на куп?НЕ....можда од освојување на нлб лига? НЕ.....можда од освојување на првенство на србија?НЕ......можда од продажба на играчи?НЕ.....Ајде биди објективен нормален како што си и кажи искрено од што?И немој да ми праеш муабет за чович молим те затоа шо 90%од звездашите знаат какво ѓубре е ама морат да се прават будали затоа шо лоповот плати долг од нивни пари т.е од пари на сите граѓани на србија за да за само пази 2НЕДЕЛИ откако дојде во клубот излезе на прес и вика ,,ИСЧИСТИЛИ СМО ДОБАР ДЕО ДУГА ЗВЕЗДЕ ОСТАЛО ЈЕ САМО НЕШТО НЕЗНАТНО ОД ОКО 800 ХИЉАДА!!!ало бре кој нормален а притоа да не е мафијаш би очистил таков огромен долг?И уште нешто многу важно кк црвена звезда веке не постои?Овој тим за кој вие навивате е бивши ФМП да не се лажеме оти и вие и ние го занеме тоа.

2.Втора работа за фудбалот.Јас убаво ти напишав само очигледно не си ме разбрал.Викаш делии кога нешто не одеше влегуваа во просторија бла бла значи ја зборам за ефективно делување на навијачите значи насилна смена вербални притисоци итн КОИ ШТО ВРОДИЛЕ СО ПЛОД т.е си се залагал за смена и си го добил тоа а џабе е као шо викаш ти влегувале кај лучич и шо шо се подобри ништо.За што зборам:
Делије против управа:
Драган Стојковић (2005–2007)
Топлица Спасојевић (2007–2008) ТИТУЛИ =0
Добривоје Танасијевић (2008–2009)
Владан Лукић (2009–2012)

Каде се резултатите од тој ваш притисок НИКАДЕ!џабе притисоци коа немаш резултати.
Гробари против управа:
Иван Чуркович
Ненад Бјекович ТИТУЛИ =5
Жарко Зечевич
И на крај ми потенцираш делије секогаш се најбројни на трибини!Па во тоа е разликата меѓу нас и вас НИЈЕ БИТАН КВАНТИТЕТ НЕГО КВАЛИТЕТ кое сме го докажале милион пати?

Еве ти еден виц (вистина) Доџе марадона на звездин стадион да гледа дерби.Погледа на север и каже јао човече колико их је....погледа југ па каже ЈАОО ЉУДИ КОЈЕ ЛУДИЛООО.
Поззззз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom