Фан Клуб: ПСЖ

Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Allez uste 2 min..... i Slavjeee!

Oleeee Oleee Oleee Oleeee Oleee le Coupe est Notreee !


Vive PSG !
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Честито титула :smir:
Јака утакмица било изгледа,немав можност да ја гледам...
Зашто не го става Кежман тренеров јас не знам,последниве утакмици и така е слаба реализацијата,со Бордо го стави 5 минути на крај одма влезе во шанса,класа напаѓач е ама тоа е,што е негово ќе дојде :)
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Честито титула :smir:
Јака утакмица било изгледа,немав можност да ја гледам...
Зашто не го става Кежман тренеров јас не знам,последниве утакмици и така е слаба реализацијата,со Бордо го стави 5 минути на крај одма влезе во шанса,класа напаѓач е ама тоа е,што е негово ќе дојде :)
Fala komsija, inace neznam i jas :smir:
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
431
Поени од реакции
295
Одлична утакмица, штета што не ја решивме во регуларен тек ама тоа е сепак на крај се радувавме. :wink:
За Кежман и ја се зачудив зочто не го стави, мислев ќе влезе во продолженија ама место него Луиндула го стави.
Со ова ја спасивме слабата сезона и сега ни останува да се засилиме за Европа лига наредна.

ICI C'EST PARIS !!! :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
БРАВО БРАВО...баш ми е мило што го освоивте купот :hh: и ќе го гледаме ПСЖ во Лига Европа :wink:
 
Член од
14 март 2009
Мислења
276
Поени од реакции
10
4estito titula i od mene :smir:
btw posle barca koja ja sakam najmnog u na svet navivam i za psg:smir:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Allez uste 2 min..... i Slavjeee!

Oleeee Oleee Oleee Oleeee Oleee le Coupe est Notreee !


хехе твоите 2 омилени клубови ќе играат во финале во Америкач ПСЖ-ЦЗ :)

Vive PSG !
хехе твоите 2 омилени клубови ќе играат во финале во Америка ПСЖ-ЦЗ :)
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Super pocetok na sezonta za nas so 3-1 sovladan e AS Saint Étienne, dodeka site favoriti za titulta kiksiraa. So voa sa potvrdave dobrata forma so trae uste od pripremte. Za vreme na pripremte sovladani se golemi ekipi kuti Sporting, Porto a nereseno so Roma ili od pet utakmici nemme ni edna izgubano. Protivnik za evropa e Maccabi Tel Aviv. Edino so ne ma arese vaa godina se dresavte, starte se podobri.
 

van Postar

поштен ко поштар
Член од
8 јули 2010
Мислења
173
Поени од реакции
16
Сакам да прашам дали некоја од нашиве телевизиски програми ќе пренесува Француско првенство како лани што пренесуваше МТВ1 имали некои најави или тешко
 
R

Roten 96

Гостин
Здраво дечки...јас покрај Баерн навивам и за ПСЖ како втор омилен тим ми е ....Омилен играч ми е секакао бразилецот НЕНЕ и според мене најдобриот во тимот :smir:
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Здраво дечки...јас покрај Баерн навивам и за ПСЖ како втор омилен тим ми е ....Омилен играч ми е секакао бразилецот НЕНЕ и според мене најдобриот во тимот :smir:
Nene e ludilo od igrajac, go nosi na grbut PSG cela polusezona belkim nema da go prodadat na krajut.

P.S Pobeda nad Lyon od 1-0 sega sme na edin bod pozadi Lyon so koj sa borme za 3to mesto i klalifikacii za Liga na sampioni.
 
R

Roten 96

Гостин
Секако дека ке се бориме за кфалификации за лига на шампиони.што се пак Лион подобри од нас...како и да е сакам да го видам ПСЖ во Лигата на шампионите догодина.Само да продолжат до крај со победи.
 
R

Roten 96

Гостин
Шо ни стана бе од 0-1 сега губиме 2-1 од Брест...оваа мора да ја победиме оти така излеваме на 3то место ..
 
R

Roten 96

Гостин
Шо има ново бе фановии :D ги купивме сеа значи Гамеро и голманов Дучез други некои засилувања ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom