Фан Клуб: Наполи

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
zar ima nekoj navivac na napoli ?

ne nekoj.. TAZE od vecerva... nekoj od poodamna ?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
кога беа во 2-ра лига бев за нив и таму ги јадеа Јуве... :jaj:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.464
Поени од реакции
47.340
Ова е многу популарен клуб во Италија во времто кога Марадона играл за нив биле живи зверови и добро е што се вртаија вака со стил и го опалија Јувентус
Иначе мене освен Милан втора опција во Италија ми е Реџина..закон клубче:wink:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
bese mestena so juve da zemaat tri boda napoli.
Ахахахаха! Еве уште еден навивач на Јуве кој само ме замара исто како и многу други навивачи на Јуве дека била местена! Абе Наполи поштено ви го даде, па сега можете слободно да се надевате дека ќе победите некој од последните, зошто со Рома, Интер итн мислим неможете да се справите!
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Lele Napoli sigurno ima nesto vo toj klub.Mislam deka ke se pojacat na leto kaj niv ke dojde Cannavaro od Real M zs toj mu bil omilen klub i mislam deka tamo ja pocnal karierata.I plus Maradona go sovetuvase Riquelme da odi vo napoli zs bilo fantasticno da se igra vo takov klub i na takov stadion:)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Овде играше братму на Канаваро ако не се лажам ... !?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom