Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Телма кур да пушат среда кога играа Интер-Парма ги даваа гнаси Inter Channel:toe:

Абиати да си остане на гол најубаво ќе биде...Амброзини гине алал му вера.

Не им одговара времето да се играше навечер ќе ги даваа од 18:30 немаат давано утакмица бар преку недела.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
1.Веќе 2 утакмици го гледам Неста некако ми е вкочанет во грбот... Да се надеваме дека забелешкава ми е лоша, а и уште полошо е ако сме го играле повреден!
2. Некако ме плашат неговите испади напред дури и премногу напред со што при евентуална контра Пирло би требало да ја игра неговата улога!
1. Забележав дека после 2-3 стартови почна некако да игра поконтолирано и не влагаше во опасни ситуации,а за играта добро изигра Неста нема што тука,одличен партнер е со Тиаго.
2. Мислам дека си во право,дури неколку пати Амбро истрча да му ја земе топката на дефанзивецот на бари,безпотреба!и после Бари направи добра контра а ние изгубивме важен играч од одбраната. :smir:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.445
Поени од реакции
5.407
@Миланез поназад ти забележав пост дека Абате направил грешки во одбрана ! Јас не видов грешка само една една ситуација кај што испадна наивен после лошо подавање избрза да ја земе топката и направи фаул...
Не мислев само на денеска, општо Абате дефанзива е слаб!
Инаку денеска 2 пута му скршија кичмата и тоа еднаш од убајна, а и толку напаѓаа тие, цел тим бедни... да играмо против подобри Абате сигурно ќе го јаде појќе.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Честито победа момци,ме изненади добрата игра на Милан поготово во одбраната дека Бари се доста незгоден тим (барем ние Интерашите знаеме :) ) иначе за Телма што често го даваат Интер немам намера да коментирам дека ипак има повеке Пандеваши од Интераши во Македонија па сите сакаме да си го гледаме нашиот омилен жив Македонец :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Не мислев само на денеска, општо Абате дефанзива е слаб!
Инаку денеска 2 пута му скршија кичмата и тоа еднаш од убајна, а и толку напаѓаа тие, цел тим бедни... да играмо против подобри Абате сигурно ќе го јаде појќе.
Па кога ќе игра добро не збори лошо за него кога ќе греши ...пеки! :)

Ти по дифолт ај овој Абате ..... Јас не дека го бранам јас повеќе сакам Одо да игра ама моментално игра добро и добива све повеќе на вештина од утакмица на утакмица!
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Топ 10 стрелци во натпреварите на УЕФА
- 1. Пипо Инзаги (Парма, Јувентус, Милан) - 68 погодоци
Можеби не е толку технички поткован, можеби цел фудбалски свет се чуди како може Супер Пипо да е најдобар стрелец, но не постои играч кој има подобри движења, реакција, антиципација и инстинкт од Инзаги! ........
:vozbud:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Честито победа, мило ми е што Пато даде гол, после тоа некако и ко поќе мотивација да имаше за игра, Абиати ѕвер е нема шо, Дида малку ја намурти фацата ама ако вака ке се борат за прв состав и ќе даваат се од себе.. За со Фиорентина сакам со истиов состав да излезиме и да ги згазиме а потоа сме блиску до Интер за сомо 4 бода :pipi:.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom