Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.900
Поени од реакции
23.293
Кога им ја укинаа другар, нели само на мирување е ( замрзнат процес ) до фебруари. ???

пс: Ова нее тема за Челзи :smir: ама таа е кога му спремат пат на Гатузо во Челзи.

Да на мирување е , но додека не се донесе нова одлука Челзи има право у Јануар да купува играчи, и плус како што прочитав Карло го сакал и Инзаги у јануар додека му биле црнциве у Африка.
Пипо не го давам :pipi:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Пато во челзи? ПФффффффффффффффффффффффффффф нема шанси да го дадат и самиот пато изјави дека нема да го напушти милан :helou:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Пато во челзи? ПФффффффффффффффффффффффффффф нема шанси да го дадат и самиот пато изјави дека нема да го напушти милан :helou:
Abe ako gledas taka i Kaka vikase nema da go napusti Milan ama se desi sto se desi, mada 100% sum siguren deka Pato ne go davaat u naredni 6-7 godini zasto ke im letaat glavite na G&B od samite navivaci. :smir:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
^КАка го продадоа затоа што им требаа пари а сеа имат и не им требат..:smir:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Пато тешко дека ке го дадат ,барем уште 4-5 години...пошто секој играч си има свои добри сезони, и пато секогаш нема да игра добро...моментално е незаменлив и ако го продадат,навивачите 100% ќе го запалат клубот:toe:
а за Гатузо јас не верувам дека ке си оди,тој е приврзан за Милан и нема туку така да го дадат,сега со Катанија мислам дека Пирло нема да игра или грешам?ако не игра пирло на негово место ке игра Амбросини а наместо Амбросини ке го стави Гатузо 100%...се ќе си дојде на ред,само малце време :smir:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Галијани на средба со луѓе од УЕФА за да им укаже на судиските грешки (поништениот гол на Т.Силва против Реал на Бернабе, и на Пато исто против Реал на Сан Сиро) и да не се повторат во иднина

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=14367
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Галијани на средба со луѓе од УЕФА за да им укаже на судиските грешки (поништениот гол на Т.Силва против Реал на Бернабе, и на Пато исто против Реал на Сан Сиро) и да не се повторат во иднина

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=14367
види го ќелавиов дели правда браво бе :) сите трчаат по играчи он да укажува на грешките на судиите најс :)
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Luge sto e rabotava se spremal nekoj mega spektakularen dogovor za Pato vo Celzi,lele samo ako popusti pederot Berluskoni zasto znaeme kakov e za pari.A sto rekov pred izvesno vreme da ne daj boze da go baraat i neznam nekoi vikaat dzabe e Pato rekol ne odi veren e abe brat be uste neznaes sto znaci kes otvara segde vrata.
Ako se desi ova mada mislam deka ke ostane na spekulacija daj boze da ne odi ozbilno ke izgubam sekakva nada.
A da go potsetam deckoto sto rece deka im e dzabe Pato rekol ne si odi od Milan,da mu kazam deka istoto go kaza i kolegamu od reprezentacija Kaka negovata izjava sto ja dal e Milan ke mu bide sekogas vo srceto i ako dal gol protiv Milan nema da se raduval a go napustil Milan za 2 raboti prvata e da se proba vo drugo prvenstvo i baral nov izazov i 2 e glavniot i Milan momentalno bil vo kriza i si odel i od finanski problemi.
Pisi mi ako gresam ama mislam taka e.........

Onaj Ludi i jas isto mislam ko tebe ako go dadat Pato navijacite ke napravat neviden haos vo Milano i ne daj boze da bide neka napravat.Na goal.com pisuva deka Celzi daval 58 milioni funti da go kupele.
So Kaka napravija greska ama mislam deka vise po mene neprodavaat,neznam sto politika vodi upravata na Milan ama ic ne mi se sviga i moraat da kupat igraci.Sve Milan e vo finansiska kriza pa prodade samo 1 igrac zema 60 milioni evra sto kupija nisto osven Huntelar.
Znaev deka toj pederot Karlo Anceloti ke go bara zasto mislam deka e vo momentov broj 1 vo svetot,a gazdata negov ne e skrzav za pari Abramovic dava ke za da dobie zvezda vo timot.
Moze li nekoj da mi kaze za kolku pari e kupen Pato me interesira nesto.
Pozdrav do site Milanezi i utre da gi utepame na Katanija so golovi.......
Prodavane Pato nikako:nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene:
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Галијани на средба со луѓе од УЕФА за да им укаже на судиските грешки (поништениот гол на Т.Силва против Реал на Бернабе, и на Пато исто против Реал на Сан Сиро) и да не се повторат во иднина

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=14367
Море џабе е зборење сега за тоа...за голот на Пато на Сан Сиро за 2-1 и ден денес жалам...чист чист чист гол беше тоа
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Luge sto e rabotava se spremal nekoj mega spektakularen dogovor za Pato vo Celzi,lele samo ako popusti pederot Berluskoni zasto znaeme kakov e za pari.A sto rekov pred izvesno vreme da ne daj boze da go baraat i neznam nekoi vikaat dzabe e Pato rekol ne odi veren e abe brat be uste neznaes sto znaci kes otvara segde vrata.
Ako se desi ova mada mislam deka ke ostane na spekulacija daj boze da ne odi ozbilno ke izgubam sekakva nada.
A da go potsetam deckoto sto rece deka im e dzabe Pato rekol ne si odi od Milan,da mu kazam deka istoto go kaza i kolegamu od reprezentacija Kaka negovata izjava sto ja dal e Milan ke mu bide sekogas vo srceto i ako dal gol protiv Milan nema da se raduval a go napustil Milan za 2 raboti prvata e da se proba vo drugo prvenstvo i baral nov izazov i 2 e glavniot i Milan momentalno bil vo kriza i si odel i od finanski problemi.
Pisi mi ako gresam ama mislam taka e.........

Onaj Ludi i jas isto mislam ko tebe ako go dadat Pato navijacite ke napravat neviden haos vo Milano i ne daj boze da bide neka napravat.Na goal.com pisuva deka Celzi daval 58 milioni funti da go kupele.
So Kaka napravija greska ama mislam deka vise po mene neprodavaat,neznam sto politika vodi upravata na Milan ama ic ne mi se sviga i moraat da kupat igraci.Sve Milan e vo finansiska kriza pa prodade samo 1 igrac zema 60 milioni evra sto kupija nisto osven Huntelar.
Znaev deka toj pederot Karlo Anceloti ke go bara zasto mislam deka e vo momentov broj 1 vo svetot,a gazdata negov ne e skrzav za pari Abramovic dava ke za da dobie zvezda vo timot.
Moze li nekoj da mi kaze za kolku pari e kupen Pato me interesira nesto.
Pozdrav do site Milanezi i utre da gi utepame na Katanija so golovi.......
Prodavane Pato nikako:nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene:
ПАто беше купен за 20 милиони евра/фунти не сум мн сигурен...

Ехх тој гол ке ни донесеше сигурен пласман...понатака
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Ajde utre da gi plesneme Katanija uste vo 1 poluvreme 2 gola za 2 poluvreme da bide polesno i ocekuvam barem da vleze Huntelar i redno e da dade gol mislam vreme e.
Ja igram utre singl Milan 2 pa sto saka neka bide,denes me zaeba Mancester Siti ama Milan moj tim se sega se vo dobra forma vlegoa i se mislam deka e 2 cista i deka ke ima dosta golovi po mene.
Milanezi se slusame utre...:tv:
 
F

fantomX

Гостин
Играч на Милан кој сериозно бил на мета на Челзи по доаѓањето на Анчелоти е Андреа Пирло. Се кажа дека останува, и готово.
Гатузо не е играч каков би му користел на Челзи, дури и по заминувањето на нигерите за купот нивни. Пирло е таков играч.
Пато, абе ај, италијански весник разбрал дека Челзи доправа ќе спрема понуда... Ехе!!! Не бидете толку лековерни ебаго.
Околу Пипо, Анчелоти летоска јасно кажа дека неговите поодминати години се причината заради која не размислувал да го земи во Челзи.:toe:
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Играч на Милан кој сериозно бил на мета на Челзи по доаѓањето на Анчелоти е Андреа Пирло. Се кажа дека останува, и готово.
Гатузо не е играч каков би му користел на Челзи, дури и по заминувањето на нигерите за купот нивни. Пирло е таков играч.
Пато, абе ај, италијански весник разбрал дека Челзи доправа ќе спрема понуда... Ехе!!! Не бидете толку лековерни ебаго.
Околу Пипо, Анчелоти летоска јасно кажа дека неговите поодминати години се причината заради која не размислувал да го земи во Челзи.:toe:
Не би рекол дека не би му користел...:nenene: Од јануари Оби микел ке замине за Африка како и сите др Африканци од Челзи и од др тимови... а Гатузо ке биде соодветна замена за него ... играат слична позиција нешто како задни везни играч... или DMF :smir: ... ама не верувам дека ке си замине Гатузо.. :wink:

FORZA MILAN!!!

:helou:
 
F

fantomX

Гостин
Не би рекол дека не би му користел...:nenene: Од јануари Оби микел ке замине за Африка како и сите др Африканци од Челзи и од др тимови... а Гатузо ке биде соодветна замена за него ... играат слична позиција нешто како задни везни играч... или DMF :smir: ... ама не верувам дека ке си замине Гатузо.. :wink:

FORZA MILAN!!!

:helou:
Oд Оби Микел и Есиен почнуваат акциите, Гатузо е разурнувач, копито. За тоа Челзи го има Балак. Ако Пирло и Гатузо се слични профили на играчи, тогаш би му користел. Попрво Деко ќе игра на нивната позиција него Гатузо. :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom