Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Остајте што ќе прави Леонардо у недела, него што ќе прави со Цирих, Замброта доби жут и нема да игра, ако не се врати Јанкуловски ќе немаме ниеден солиден бек за лева страна, десна и не е толку проблематична, и Абате и Антонини се добри на таа, а ваму кој Каладзе и Фавали ухх страва, да се надеваме на Марек за со Цирих и Бонера да се врати за десно.
Зошто бе чоек, шо му фали на Фавали јас незнам. Како преценвате дека не чини. Незнам јас кој фактори ги земате. Јасно е дека материјал за прва постава не е, ама како 3 опција со сигурност не е најлошиот играч.

Лани да не беше Фавали со сите повредени јас незнам кој ќе играше цела сезона. Плус цела сезона беше на врвот на задачата, колку шо дозволват физичките способности нормално. Мислам замислете си каква реакција ќе имаше ако да речиме Фавали ја напраеше грешката на Тиаго Силва со Рома, бунт ќе се кренеше тука.

Јас лично со Фавали или Каладзе лево се осеќам сигурно, дека голем придонес ќе имат во утакмицата не, ама барем дефанзивно ќе има далеку поголема сигурност отколку Јанкуловски или некој друг игра на та позиција.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Каладзе не го бива и не го бива видовме што направи против калјари, во репрезентацијата 2 автогола си даде.Чим се врати бонера ке може да игра десен бек лев Замброта и ... :alo:
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Каладзе не го бива и не го бива видовме што направи против калјари, во репрезентацијата 2 автогола си даде.Чим се врати бонера ке може да игра десен бек лев Замброта и ... :alo:
A што ке правиме за со Цирих утакмицата јас не знам :nesum:... Одо повреден, замброта суспендиран :nesvest:
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.068
Ајде бе па и вие за со цирих се секирате.Ќе смислат тие нешто не за џабе ги плаќаат ако треба и тој младиот (албертаци ли беше или така нешо) ќе го стаат важно за цирих нема нервоза + 90780878909 пати се послаби од нас.Тоа што не тепаа јас го сметам за огромна среќа и мислам дека и без одо и замброта ние ќе успееме да ги утепаме.:smir:
Позз
:salut:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Незнам зашто толку гледате со преѕир кон Антонини не игра лошо дечкото дури и повеќе ми се свиѓа како игра он лево одколку Замброта ! Јас немам видено некоја кардинална грешка од Антонини! Во добро време го суспендираат Замброта тамам да одмори малце А во уште подобар момент се враќа Бонера (Љубе (рофл)) !
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
утре ја тепаме катаниа 0-4 :vozbud:
Фавали не го бива за лев бек,тука треба трчање и ќе треба да чува една измена за него околу 60 мин,само централен може да игра,кога игра како лев е уште бетер од Одо,сите ќе го претрчуваат и ке јадеме голови...ќе најде лео некое решение,знае он...уживајте си вие.
бтв...100 стр веќе без пораз!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
еве ги повиканите против Катанија

Dida, Roma, Storari; Antonini, Favalli, Kaladze, Nesta, Thiago Silva, Zambrotta, Abate, Ambrosini, Flamini, Seedorf, Strasser, Borriello, Di Gennaro, Huntelaar, Inzaghi, Pato, Ronaldinho.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Галијани не успеа да го убеди Гатузо да остане
> Вицепредседателот на Милан, Адриано Галиани синоќа го викна на специјална средба играчот за врска Џенаро Гатузо.......

- Ајде, од парите на Гатузо да ги мавнеме во добар бек или добро крило. :toe:

Милан го посакува Домингез
> Милан го посакува напаѓачот на Рубин Казан, Алехандро Домингез.

- Аииии, Милан го сака - Домингез, Џеко, Тони, ..... Ние да си заентересираме за бекови или средни играчи ова старциве треба да се требат......+ на Берлу дали ке му се даде околу 15+милиона :smir:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
И сеа демек ќе го продаваме Гатузо? Не верувам тоа дека ќе се случи ама треба и он да разбере дека не е во добра форма како порано и дека засега нема место да игра во овие 11 почесто што ги гледаме? Амброзини игра супер засега нема шанса да седне на клупа,Пирло нема шанса исто ќе немаме креативец,а знаеме Гатузо колку знае со топка :) .Ќе ми биде стварно штета ако си отиде еден поомилените играчи ми бил од секогаш ама па и сеа нема ни место во првиот тим Леонардо игра друг систем за разлика од Анчелоти кој пукаше по 6 играчи во средина.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
И сеа демек ќе го продаваме Гатузо? Не верувам тоа дека ќе се случи ама треба и он да разбере дека не е во добра форма како порано и дека засега нема место да игра во овие 11 почесто што ги гледаме? Амброзини игра супер засега нема шанса да седне на клупа,Пирло нема шанса исто ќе немаме креативец,а знаеме Гатузо колку знае со топка :) .Ќе ми биде стварно штета ако си отиде еден поомилените играчи ми бил од секогаш ама па и сеа нема ни место во првиот тим Леонардо игра друг систем за разлика од Анчелоти кој пукаше по 6 играчи во средина.
Во правоси другар. Ама јас сакам да го шитнеме додека вреде :toe:
Ако се шитнува на Чилзи поарно првен да се купи па да се продава.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Галијани не успеа да го убеди Гатузо да остане
> Вицепредседателот на Милан, Адриано Галиани синоќа го викна на специјална средба играчот за врска Џенаро Гатузо.......

- Ајде, од парите на Гатузо да ги мавнеме во добар бек или добро крило. :toe:

Милан го посакува Домингез
> Милан го посакува напаѓачот на Рубин Казан, Алехандро Домингез.

- Аииии, Милан го сака - Домингез, Џеко, Тони, ..... Ние да си заентересираме за бекови или средни играчи ова старциве треба да се требат......+ на Берлу дали ке му се даде околу 15+милиона :smir:

Не дека ќе земат многу пари за Гатузо но до 15м да земат ќе бидам презадоволен за тие пари да земат друг некој бек или некој организатор а може да биде продаден и да не купат друг :)
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Во правоси другар. Ама јас сакам да го шитнеме додека вреде :toe:
Ако се шитнува на Чилзи поарно првен да се купи па да се продава.
Абе мислете малце...:) На Челзи му плеснаа казна и Челзи нема да смее да купува играчи во наредните 3 преодни рока.Значи многу тешко дека Гатузо би одел во Челзи.
Јас не верувам дека од Гатузо може да се извадат повеќе од 6-7 милиони.Можда ни толку со оглед на ситуацијата во која се наоѓа и очигледната желба која ја има за да замине.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
“We know how important his determination and personality is to the club, so I would not let him escape from Milan,”


Инаку Челзи спремиле огромна понуда за Пато. :toe:


На Челзи му плеснаа казна и Челзи нема да смее да купува играчи во наредните 3 преодни рока.Значи многу тешко дека Гатузо би одел во Челзи.
Се шпекулира дека Манчестер Сити е заинтересиран, а и на Челзи му ја укинаа казната ако не се лажам.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.789
Поени од реакции
44.238
Абе мислете малце...:) На Челзи му плеснаа казна и Челзи нема да смее да купува играчи во наредните 3 преодни рока.Значи многу тешко дека Гатузо би одел во Челзи.
Им ја укинаа .
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Им ја укинаа .
Кога им ја укинаа другар, нели само на мирување е ( замрзнат процес ) до фебруари. ???

пс: Ова нее тема за Челзи :smir: ама таа е кога му спремат пат на Гатузо во Челзи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom