Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Може ли некој да најде кој колку истрчал во неделата против Јуве ?
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
577
Поени од реакции
186
Сигурно ??? Од кај виде?:nesum:
Случајно, шарав по каналите и кога поминував покрај мтв1 имаше најавна шпица, велер у 9 рома ќе ја давале, утре ние у 4 и јувентус у 9, така да немора да ја бараме на нет.
Ќе си потврдиш вечер у 9, ако ја даваат Рома, Милан иде утре сигурица.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.259
Поени од реакции
8.365
Milan-Novara

Abbiati, Storari, Antonini, Bonera, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Thiago Silva, De Vito (56), Abbot, Ambrosini, Flamini, Gattuso, Merkel (52), Di Gennaro, Huntelaar, Inzaghi, Verdi (58), Zigoni ( 17).

Players unavailable: Rome, Oddo, Onyewu, Zambrotta, Seedorf, Pato.

Players not invited: Nesta, Beckham, Pirlo, Borriello.

Добро зашто не го викаат Албертаци? лут
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.256
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]I am like Rocky, says Ferrara
:pos2:

Тврда им душа на навивачите на Јуве со типов :pos:
[/FONT]
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.524
Поени од реакции
47.868
Пипо слободен е, може да си се пензионира фино лепо и да остане запамтен како легенда, ама ако сака да оди во Парма и да се мачи нека пичи, и така има играчи што ржат за тоа место.
Мада не верувам дека ќе му дадат да иде, ќе дојде сеа пролет, ќе спуца 5-6 гола и на сентимент ќе продужи и догодина.
Него му е за рекордите, сака да да ги брка Баџо и Раул :)

Иначе на Сиена не им играат Реџиналдо и Крибари, не знам што уште да се деси па да не ги изгазиме...
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]I am like Rocky, says Ferrara
:pos2:

Тврда им душа на навивачите на Јуве со типов :pos:
[/FONT]
Богами...нашиов лео барем додека бевме у криза кутеше и работеше а овој се фали кој филмови ги глеал...
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Само оној Макароне да не го оставаат да пуца кон голот. :nenene:

Ќе мора Фламини место Амбро.


Инаку очекувам вака да излеземе утре:

Сторари

Бонера---Силва---Каладзе---Марек

Фламини---Амбро---Гатузо

Ди Џенаро---Верди

Хунтелар

 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.732
Поени од реакции
1.065
Абе интер беа тапа предходната и да не беа тоа головите на снајдер веројатно ќе изгубеа сепак имаа многу повреди.Ние сме моментално во добра форма и би требало да ги поминеме ко у прво коло.
За утре очекувам ваков состав

Абиати(да видиме дали вреди да го чуваме)
Бонера Каладзе Фавали Јанкуловски
Фламини Гатузо Меркел
Ди Џенаро
Хунтелар Инзаги/*Верди/Зигони
*верди најверојатно нема да игра имал мала повреда и не се знае дали ќе игра
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Само оној Макароне да не го оставаат да пуца кон голот. :nenene:

Ќе мора Фламини место Амбро.


Инаку очекувам вака да излеземе утре:

Сторари

Бонера---Силва---Каладзе---Марек

Фламини---Амбро---Гатузо

Ди Џенаро---Верди

Хунтелар

Се е добро само силва да не игра да не се повреди па после да биде :tapp:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Добар ти е составов и реално тој се очекува да истрча утре на терен,мада не сум сигурен дали ќе игра прва овој Верди,па и Тиаго Силва може одмор за него малце оваа утакмица нека го стави Фавали со оваа левава екипа :) .За Амброзини сигурен сум дека ќе игра пошто казнет е за со Сиена нема да игра па нека се истрча оваа утакмица нека ѓи мотивира другиве што ќе играат.Во напад повеќе од сигурно е дека ќе игра Хунтелар греота ќе биде да не го стави од почеток утре па и Инзаги мислам дека ќе настапи од прва минута и од позади нив Ди Џенаро.Се надевам на лесна победа а и купов не ми е некако приоритет.Топ што ќе одиме на МТВ директно,колку толку ќе утепам време,а и тоа дочекав Милан во куп на Италија да ѓи гледам на МТВ се надевам ќе коментира фудбалскиот џин Златко Калински.:music1:
 
P

PewDiePie

Гостин
Малце е гадно радувањево,ама погадно прославување на гол од она на Пиенар нема,незнам дали се сеќавате кога игравме полуфинале Л.Ш. со Ајакс кога го даде голот за 2-2 колку ретардирано се радуваше :tapp: абе се извадив од кожа! Ама затоа Пипо со голот што не однесе во финале во 94 мин ми ја наполни душата :tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom