Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
Абе овој Абати ќе игра прв состав за Милан ? Да знам да го ставам за Фантази ... :)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Абе овој Абати ќе игра прв состав за Милан ? Да знам да го ставам за Фантази ... :)
За три-четири недели би требало да биде фит. Не се знае, ако Сторари продолжи вака да брани, да се џипа по секоја топка ко луд ќе остане малце подолго на клупа. :-D
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
За три-четири недели би требало да биде фит. Не се знае, ако Сторари продолжи вака да брани, да се џипа по секоја топка ко луд ќе остане малце подолго на клупа. :-D
најверојатно мисли на Абате, не Абиати :toe:


инаку, тимот на колото во серие а според гоал

Buffon

Zaccardo - Burdisso - Nesta - Lanna

Seedorf - De Rossi - Marchisio

Totti

Cassano - Milito


инаку Тиаго Силва, Замброта и Фламини ќе настапат против Удинезе... само незнам дали тоа значи дека Абате ќе го изгуби местото, или пак ќе остане десно а Заброта лево
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Со Удинезе вака би требало да излеземе ако играт Силва Фламини..

-----------------Сторари------------
Абате--------Силва---------Неста-----Замброта/Јанкуловски-
Фламини-------Пирло------------Амброзини-------
-----------------Сидорф-----------
---------Пато----------Хунтелар

Сличен како со Болња само Фламини и Силва,а можеби да игра и Јанкуловски прв состав...:sviri:

Едит:Ке ја даваат на Тв некаде Милан да не знае некој??
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.900
Поени од реакции
23.293
На Телма не, можда на едниве од албанскиве Супер Спорт.

БТВ ја колку што разбрав Неста ке одмара со Удинезе ке играат Силва Фавали/Каладзе или можеби и на Ониеву да му даде шанса
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Прво честито нека ни се 3 бода...Заслужено...

Вчера изигравме доста солидно.Ми се допаѓаше играта,само малку ни фали реализација,можевме комотно уште 2 гола да си даеме.
Сидорф изигра на високо ниво...За разлика од минатата сезона црнецот,оваа ја игра ептен добро и јас ги го играл пред Роналдињо и против Удинезе,со тоа што сепак би му дал шанса на Роналдињо да покаже барем малку инает и да покаже некој знак дека можеме да очекуваме нешто од него...
Абате...Секоја чест.Покажува потенцијал.Можда оваа позиција треба и да му биде конечна.
Одбраната немаше многу работа,а и тоа што го имаше го сработи одлично.

Ваков Милан,као вчера,да глеаме секоја утакмица би било супер! :)

FORZA MILAN!!!
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Јас сум нов на форумот и сакам заедно да ги славиме победите на Милан:smir: Форза МИЛАН
 
P

PewDiePie

Гостин
Јас сум нов на форумот и сакам заедно да ги славиме победите на Милан:smir: Форза МИЛАН
Добре дојде биди редовен на фан клубов не се срами :helou: Инаку дај бе не зезајте луѓе Абате игра десно крило во среден ред,не БЕК,да земеме некој добар плеј па заедно со Абате да рокаат брзи контри или некое добро лево крило нека се земе.Иначе ме вади од контакт она копилено келаво Галијани да не му е мило на човек кога некој ке изненади со добра игра одма следат изјави НАЈДОБРИ сме тимот ни е полн ШАМПИОНИ ке тераме уште 3 години со овој состав,многу педерски и подло го вртат и тој и Беклу како нив им одговара :jaj::toe:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
deneska izjavil deka glavna cel na milan e 3 mesto :S:S:S:S:tapp::tapp:
секој јак клуб има периоди на слава и пауза..неколку години титули после пауза 1-2 години па после повторно меѓу првите и така со нови и нови генерации во круг,Пример ти е Барса,тепаа лш пред неколку год после имаа пауза па сега пак се на врвот...така да мора да се соочиме со тоа дека оваа година со овој тим не треба многу да очекуваме,доволно е да се пласираме за ЛШ за следната сезона и што подалеку да стигнеме во ЛШ,во случај да се засилиме во јануари тогаш може да се очекува више,а за во Сериа А гледам дека не сме толку лакоми,увек ни е ЛШ примарна цел ...иначе кога се игра со удине?позз:smir:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
секој јак клуб има периоди на слава и пауза..неколку години титули после пауза 1-2 години па после повторно меѓу првите и така со нови и нови генерации во круг,Пример ти е Барса,тепаа лш пред неколку год после имаа пауза па сега пак се на врвот...така да мора да се соочиме со тоа дека оваа година со овој тим не треба многу да очекуваме,доволно е да се пласираме за ЛШ за следната сезона и што подалеку да стигнеме во ЛШ,во случај да се засилиме во јануари тогаш може да се очекува више,а за во Сериа А гледам дека не сме толку лакоми,увек ни е ЛШ примарна цел ...иначе кога се игра со удине?позз:smir:
20:45Udinese? - ?AC Milan September 23
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom