Фан Клуб: Манчестер Сити

Член од
29 септември 2013
Мислења
253
Поени од реакции
390
не знам шо да ти одговорам али ај ...
ти сериозен си што мислиш дека е чудно да се навија за МАНЧЕСТЕР СИТИ?
газат газат у англија последниве 5-6 години нека не ти биде чудно и челзи беа слично нешто пред 10-12 години и јунајтед пред 20тина.... тоа ти е многу нормална појава дека сити ќе добива и добива фанови периодов, колку и да не се астон вила и барнмаут "арапски" и "вештачки" клубови никој нема да ги симпатиша, освен ти нели што навијаш за честерфилд од 7ма енглеска лига ;)
Ко некое 10 годишно дете ми личиш со овој муабет.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.914
Поени од реакции
924
Ко некое 10 годишно дете ми личиш со овој муабет.
види се каков ти е никот бе со 1 место i дегену еден, нека ти се спуштат јајцата прво па после зачленувај се на форуми
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.577
Поени од реакции
83.518
Од А до Ж ќе ги тепаме овие 15тиве....со трет тим им играме пошто дечките од четвртиот треба да легнат до 7 утре на школо се.

Напред Граѓани!
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
11143199_1169585443053578_774184369521843483_o.jpg

#Гмехеххехехехехе
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.577
Поени од реакции
83.518
Како фан на Челзи да ви кажам дека врска немате. 19 годишен играч ви игра у Премиер лига и ви дава голови...наместо да го дадете на позајмица у Ексцелзиор :facepalm: И после ќе се жалите 1/2 финале на ЛШ сте играле..е па жалете се кога не ве бива..
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
5
Поени од реакции
2
После 10 натпревари со Пеп Гвардиола следуваше еден нерешен резултат со селтик.
Гвардиола е најголемото засилување во последниве 8 години за Манчестер Сити.
Конечно Арапите го направија вистинскиот потег по нивното доаѓање.
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
5
Поени од реакции
2
После 10 натпревари со Пеп Гвардиола следуваше еден нерешен резултат со селтик.
Гвардиола е најголемото засилување во последниве 8 години за Манчестер Сити.
Конечно Арапите го направија вистинскиот потег по нивното доаѓање.
[DOUBLEPOST=1475391113][/DOUBLEPOST]Денеска кон 7та победа, колку лакше се диши со Пеп Гвардиола, а Мурињо со комшииве нека брка 4место.
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
5
Поени од реакции
2
Манчестер Сити, на натпреварот со Тотенхем за прв пат оваа сезона беше тотално надигран до 80мин, исклучок беа последните 10 минути, кога наликуваше на клуб кој е еден од главните фаворити за освојување на ПЛ, после овој пораз Пеп Гвардиола веќе презеде одредени мерки за подобрување на перформансите на неговата екипа.
А Тотенхем покажа дека и оваа година ќе биде една од екипите за освојување на ТОП 4, екипа во која секој игра по одредбите на Покетино, честитки за Тотенхем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom