Фан Клуб: Манчестер Сити

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Освоени трофеи

Football League Division 1: Champions:
1936-37, 1967-68, 2001-02. (Runners-Up: 1903-04, 1920-21, 1976-77, 1999-2000)

Division 2: Champions:
1898-99, 1902-03, 1909-10, 1927-28, 1946-47, 1965-66. (Runners-Up: 1895-96, 1950-51, 1987-88)

FA Cup: Winners:
1904, 1934, 1956, 1969 (Runners-Up: 1926, 1933, 1955, 1981)

Football League Cup: Winners:
1970, 1976 (Runners-Up: 1974)

European Cup Winners" Cup: Winners:
1969-70

ДресовиСостав 2007/08


 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Конечно, требаше и порано да има тема за Сити!
Одличен тим оваа сезона, што друго да кажам? Ги тепаа Манчестер, извлекоа 0:0 против Ливерпул, против Челзи лош ден имаа :)
Ќе биде интересно да се види кое место ќе го освојат сезонава.
 
К

*Каталонец*

Гостин
добри се добри сити
посебно најдобар им е Елано-најдобар трансфер од сити
 
G

Gray Foxx

Гостин
Конечно, требаше и порано да има тема за Сити!
Одличен тим оваа сезона, што друго да кажам? Ги тепаа Манчестер, извлекоа 0:0 против Ливерпул, против Челзи лош ден имаа :)
Ќе биде интересно да се види кое место ќе го освојат сезонава.
Voa vistinski navivac na ManUtd ne bi go kazal,kolku i da se dobri samoto toa so si za crvenite gjavoli ke gi mrazis avtomatski!!! Izgleda ne znaes kolkavo e rivalstvoto vo Manchester!!!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Добри се добри :tapp: само Шмајхел им вреди од доброто.:vozbud::toe:
 
T

tino097

Гостин
Ериксон е основата, класа менаџер

ако остани со овој фонд на играчи и освојат некој куп сезонава, веќе од следната можат сериозно да конкурираат за титули
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
igraat dobro ovaa sezona,pokazuvaat dobri rezultati.ne tepaa nas godinava,gradski rivali ni se sto pokazuva deka ne gi sakam mnogu.ama igraat dobar fudbal godinava.Elano,Bianchi,Corluka,Richards,Petrov se voigrani maximalno i pokazuvaat rezultati.vcera gi nadigraa Newcastle so sto zasluzeno se na 4 mesto zasega.a ako prodolzat vaka i nema da bide iznenaduvanje da isvadat mesto za kvalifikaciite za LS.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Voa vistinski navivac na ManUtd ne bi go kazal,kolku i da se dobri samoto toa so si za crvenite gjavoli ke gi mrazis avtomatski!!! Izgleda ne znaes kolkavo e rivalstvoto vo Manchester!!!
Леле, што ти е на тебе бе? Кажав дека требаше порано да има тема за Манчестер Сити, затоа што добри се сезонава! А ти гледа колкав си фан на црвените ѓаволи, без гајле!
Иначе Мика Ричардс според мене е најдобар во Сити, млад е, веќе има играно за репрезентацијата на Англија.
 
V

Viktoranius

Гостин
Вчера го победија на Нјукасл во гости, стрелци Елано и Фернандез.
Манчестер сити има многу добар состав, а има шпекулации дека од овој месец ке биле донесени и Крауч и Мајкл Овен. Ако се исполнат овие два трансфери манчестер сити ке може да конкурира за титули.
Добар тандем ке биде.... Крауч.....Петров.....Овен.
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Ej zosto mu e toj Krauc Rasturikucja e toj :) dobro bi mu doslo Majkl Oven Brz igrac vo tandem so Mapenza I Bianki bi bil Zverka Po moe mislenje a A sepak cestitki za Petrov sto izigra Fenomenalno spored mene protiv Njukasel :) pozzzzzz
 
V

Viktoranius

Гостин
Ej zosto mu e toj Krauc Rasturikucja e toj :) dobro bi mu doslo Majkl Oven Brz igrac vo tandem so Mapenza I Bianki bi bil Zverka Po moe mislenje a A sepak cestitki za Petrov sto izigra Fenomenalno spored mene protiv Njukasel :) pozzzzzz
Брат, Крауч е многу добар фудбалер, само што Бенитез не му дава многу шанси да се докажува. А мислам ако оди во Манчестер сити ке блесне, и ке права просек 15-20 гола по сезона. Најдобар играч со глава според мене во Англија, таа висина мора да се искористе а не да грее клупата во Ливерпул.
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Teski neka go zema tie pa ce mu najdi Erikson mesto :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom