Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Фред и Мектоминеј само за тоа и служат… за глупости да прават.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Ставрно немаме среќа..Нека се ебат и судии и варовци .
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Кога си правен у гз тоа ти е.
Им поклонија победа.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.033
Поени од реакции
34.435
Абе што го внесе беее што куррр го внесе? За кој кур ти е Мектоминеј како играч у тим. Све да му ебам неспособно. Ја уништи утакмицата.
 
C

californication

Гостин
Mektominej so Fred dvajcata najretardirani u klubov momentalno
Go nasminuvaat i idiotot Megvaer
Edno od najglupite najneinteligentnite idioti so postoat Mektominej
Ja vakov idiotski napravel penal odamna ne sum videl
Tolku glupo stvorenje so dvete raci go fanal mislis doma ke go nose
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Ах брее теебаше да ја добиеме Челзи не се нешто посебно..
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Некни ја извадивме, денес зицерите не коштаа. Нема да ги искористиш и ќе ти свират некој онаков смешен пенал пред крај и тоа е тоа.

И кој кур 2 минути слават 1 1 бе, одма враќај се и оди на втор гол.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
Да играше Еланга наместо Раш, оваа ќе беше изи 2-0 нас :)
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Да играше Еланга наместо Раш, оваа ќе беше изи 2-0 нас :)
Еланга заслужува да стартова лево место Санчо од следна утакмица. Овој е тотално отцепен од тимот, најслава карика е последните месец дена. Му пуштаат пас во простор неколку пати, овој дреми закопан во место, како вчера да дошол.

Во секој случај ми се допадна реакцијата после пеналот, покажаа карактер.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.493
Поени од реакции
6.119
Да имаме класа напаѓач денес и таа со Њукасл ќе ги победивме.
Ме изнервираа на крај што славеа две минути гол за бод наместо да одат на центар и да се обидат да постигнат уште еден додека Челзи е во нокдаун.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Да имаме класа напаѓач денес и таа со Њукасл ќе ги победивме.
Ме изнервираа на крај што славеа две минути гол за бод наместо да одат на центар и да се обидат да постигнат уште еден додека Челзи е во нокдаун.
И Тен Хаг реагираше жестоко, Ај да беше гол за победа нека се радуваат и пет минути ама тоа е ..
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.255
Поени од реакции
6.451
Касемиро. :cuc: Знаев дека е феноменален играч, ама со секојанаредна утакмица се повеќе ме импресионира.
Мек Томинеј влезе, ко дебил изреагира и тоа е се од него. Фред трча, се труди, ама толку ми дал господ, пас играта му е лоша. Ериксен, штета што не може да трча како порано, класа играч. Санчо дно проби денес. Не се состави со топка. Пас на 2 метри не можеше да погоди. Рашфорд, стандард, лош во пресинг игра, за шансите не ми се ни збори, а највеќе ми бодеше очи што ко пиче некое бега од дуел игра. А види противнички играч, толку е од него, бега од контакт.
Се на се, од кога вчезе Ковачиќ, израмнета утакмица со тоа што Челзи ништо не можеа да створат.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Ова беше минимум што требаше да се извади од мечов. Убаво што покажаа карактер и се вратија на крај, ама генерално разочаран од исходот на натпреварот.

Денеска иако тотално ги надтрчавме во првите пола саат, имаше премногу слабости во нашиот тим. Прво - Санчо, како што пишав на полувреме, дечкото воопшто не беше на мечот. Убедливо најслаб натпревар од него до сега. Не знам што му се случува во главата, ама очигледно му треба малце одмор.

Второ, Рашфорд. По не знам кој пат дечкото покажува дека од него максимум можеме да добиеме повремени блесоци, без никаков континуитет. Епизодна улога во ситуации кога би играле на контра е најмногу што може да се извлече од него. Мора да се бара сериозен шпиц што е можно порано.

Трето - мора да се размислува и за ширината на составот. Играме со едни те исти 15 души од што нема што да се понуди од клупата. Денеска измените што ги имавме беа сите кој од кој.

Фред си ја имаше таа една одлична партија во сезоната пред некој ден. Утакмицава си се врати на старите навики, без компас беше дечкото поголем дел од мечот. За Мектоминеј веќе знаеме дека е ограничен и дека од него не бива сериозен фудбалер. Еднаш пишав Еланга дека не е гејмчејнџер и сеуште стојам на тоа, ама денеска можеби требаше да влезе порано, бидејќи Бруно губи на креативност кога игра на крило, а Ериксен играше просечна партија. Некако беше премногу бавен и многу често правеше потег повеќе.

Касемиро пак имаше период кога делуваше малку изгубен во целата концепција после влегувањето на Фред, ама имаше и неколку одлични интервенции. За Ентони веќе кажав на полувреме, мора да научи да игра и со десна ако сака да се искористи целосно неговиот потенцијал. Повредата на Варан иде во многу лош момент. Ниту еден од Линделоф и Мартинез не е скок играч, а не чека Митровиќ за некое коло.

И за крај, огромен лајк за реакцијата на Тен Хаг, кога му се раздера на Шо кој си жонглираше при офсајдот од Челзи во 96та минута демек да потроши време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom