Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.002
Случајно да не се муабетите за доцнење на некој играч од академијата на припремите за него, а не за Гарначо? Зошто ни на припремите не изигра ништо.
Бајаги сум сигурен дека не се. Прочитав твит на лик што чекал автограм пред автобусот дека сите го чекале Гарначо да дојде а во коментари долу потврдија и други.

Шуќур, нешто паметно, само да видиме колку е.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Ентони и официјално е играч на Манчестер. https://www.manutd.com/en/news/detail/club-statement-antony-completes-transfer-from-ajax-to-man-utd?utm_campaign=ManUtd&utm_medium=post&utm_source=twitter
Се очекува уште да објават за Дубравка официјално и мислам тоа е тоа за трансфери. Вечер против Лестер мора победа ова се многу важни 3 бода и да се врзи 3 победи во низа по којзнае колку време.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Ме загрижува фитнесов на Марсиал. Еве се очекува и недела да го пропушти и Арсенал, така да во 6 кола ќе има само едно полувреме игра.
Со Ентони се отвара можност за Рашфорд да оди на 9ка. Мемфис е спремен да го раскини договорот и не знам дали е паметно да се ангажира за бекап во нападот.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Ме загрижува фитнесов на Марсиал. Еве се очекува и недела да го пропушти и Арсенал, така да во 6 кола ќе има само едно полувреме игра.
Со Ентони се отвара можност за Рашфорд да оди на 9ка. Мемфис е спремен да го раскини договорот и не знам дали е паметно да се ангажира за бекап во нападот.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
За без пари ќе е топ засилување Мемфис и мислам дека ќе биде добар и паметен трансфер. Само да не бара голема плата.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Ме загрижува фитнесов на Марсиал. Еве се очекува и недела да го пропушти и Арсенал, така да во 6 кола ќе има само едно полувреме игра.
Со Ентони се отвара можност за Рашфорд да оди на 9ка. Мемфис е спремен да го раскини договорот и не знам дали е паметно да се ангажира за бекап во нападот.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Според мене ако е на фрее Мемфис мора да се земе..Ќе се снајде добро во системот на Тен Хаг.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Мислам дека детево ќе искине со залагање и пожртвуваност, а богами и со резултати. Многу сакам за брзо да стане број 1, да им покаже на Рашфорд, Марсијал што уствари треба да дадат за овој клуб, да се засрамат и двајцата што досега си играа курташак со фановите кои чекаат години конечно тие двајца да проработат и да ги оправдаат милионите.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.493
Поени од реакции
6.119
Бидна и Дубравка а?
Солиден трансфер рок. Веројатно не можеше повеќе да се извлече од тоа што добивме. Или требаше да се преплати дебело, како Ентони. Или некаде закасневме со понуда па ни го собраа други.

Сметам дека на тимов му треба нови играчи уште на следните позиции за да имаме квалитетна 11ка: голман првотимец, десен бек, плејмејкер и шпиц. Кај Јунајтед обично како тече сезоната се отвараат нови дупки па од 4 позиции ќе станат 6-7-8 позиции, се надевам дека сезонава нема да е така, дека Ерик ќе вклопи некој отпишани играчи во својот систем, дека некој од "отпишаните" ќе изненади или некое дете од академија ќе се наметне.

Како и да е борбата продолжува, секое коло. Се надевам на победа вечер, Европа лига, некоe купче можеби и топ 4.

In Erik we trust!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom