Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
28 октомври 2007
Мислења
762
Поени од реакции
250
Кога ќе застане управата целосно позади тренерот/менаџерот тогаш ќе тргне работата. Се дотогаш ќе е гледање само низ призма на маркетинг и заработка. Кога ќе му се дадат одврзани раце за нови играчи, шамари, рогање копачки, бркање на тие што не се залагаат, кратење 50% од плата, а не трчи исплачи се од акаунтот на сестра ти на инстаграм, тогаш ќе го биде Јунајтед. Да го продадеа Погба, да го избркаа, а не втор пат да го пуштат без пари, малце ќе се замислеа.
Па ние имаме 3 години константно помалце истрчани километри, буквално секоја утакмица со кого и да играме, се стои во место, не се отвараат позиции, никој не утрчува и најјакото секоја акција е извади топка на страна и набаци ја.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Конте без Паратичи би бил ист исход како сега. Инаку, не ми се верува дека ке го продаваат Гарнер за 15 мочани милиони фунти без да му дадат шанса во прв тим. Овој клуб е проколнат.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.683
Поени од реакции
2.244
Конте без Паратичи би бил ист исход како сега. Инаку, не ми се верува дека ке го продаваат Гарнер за 15 мочани милиони фунти без да му дадат шанса во прв тим. Овој клуб е проколнат.
Ако веќе решиле да го даваат, нека убацат buy back клаузула. Ќе се чешаат за некоја година ко ќе им бараат 80 милиони.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.347
Поени од реакции
3.217
Њукасл беа спремни да платат 40м евра за Мектоминеј, нашите не ни сакаа да размислат за понудава. Сега сакаат да го продадат Гарнер за 15. :pos:
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
381
Поени од реакции
486
Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Една ОК сезона во Чемпионшип и готово, бољи од Де Јонг, Сколс, Кин, Пирло и де Брујн па сеа драмици лелекања. Кајгана форум Girl power
Не се лупај од земја како напалена инфлуенсерка, никој не пиша дека е подобар од Пирло. Форум е, дискутираме.

Ако даваме на МекТоминеј шанси 4 години да глуми фудбалер, може да дадеме и на детево барем 10 меча. На крај, нека го пратат на уште една позајмица, а не да го продадат за ебани кило семки.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Од најнови шпекулации, го разгледуваме Варди како потенцијална опциjа во форот. :D
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
381
Поени од реакции
486
Не се лупај од земја како напалена инфлуенсерка, никој не пиша дека е подобар од Пирло. Форум е, дискутираме.

Ако даваме на МекТоминеј шанси 4 години да глуми фудбалер, може да дадеме и на детево барем 10 меча. На крај, нека го пратат на уште една позајмица, а не да го продадат за ебани кило семки.
Жити мене, кај виде дека ја се лупам од земја, 10 поста има пред мене шо драмат за факинг Гарнер ко девојчиња у средно. Убаво прашав, што покажал Гарнер за драмава ?

За мекТоминеј уште лани пишав дека е тоталка бескорисен играч, јасно е
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Жити мене, кај виде дека ја се лупам од земја, 10 поста има пред мене шо драмат за факинг Гарнер ко девојчиња у средно. Убаво прашав, што покажал Гарнер за драмава ?

За мекТоминеј уште лани пишав дека е тоталка бескорисен играч, јасно е
Дали доби шанса па да покаже нешто?
Детето изигра супер лани у Форест и им беше најдобар играч.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.683
Поени од реакции
2.244
Парите од продажба на Гарнер = Парите за купување на Рабиот. Very simple.Глејзерномик.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Преку кур од Гарнери и слични приказни. Јунајтед е тука кај што е делумно и заради форсирање на таа феноменална академија што има креирано вкупно 0 врвни фудбалери во последни 20 години.

МекТоминај, Лингард, Рашфорд, се тоа беа исто приказни ко Гарнер сега. Небитно е дали ќе си оди, многу е побитно да се купи некој што ќе го засили тимот веднаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom