Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Оо ако им е бе да ги набркат Глејзери ќе ми олесне
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Паник бај е најлошата одлука , нека тера со тоа шо има и тоа е тоа.и 20 да бидеме знаеме дека не е до тренерот до играчите е. Нив нека ги боли и они нека потонат со клубот заесно
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.255
Поени од реакции
6.451
Најако е што со секој нареден ден и секој нареден дебакл, цените и платите на играчите растат. Настрана што паметен играч не ти доаѓа, ќе преплаќаме играчи ко Рабио, Арнаутовиќ, Мората и слични камења кои веќе ни у маало не ги сакаат за фудбал. Ама тоа е кога не сс купуваат играчи на време, поготово на клучни позиции кои нормален клуб ги покрива уште во јуни, јули најкасно.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Најјако ќе биде ако после дебаклов и се јават на мајка му на Рабио и дадат бланко договор, самата да си пише плата.
Тоа би било поболно отколку да испаднеме Чемпионшип.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Најако е што со секој нареден ден и секој нареден дебакл, цените и платите на играчите растат. Настрана што паметен играч не ти доаѓа, ќе преплаќаме играчи ко Рабио, Арнаутовиќ, Мората и слични камења кои веќе ни у маало не ги сакаат за фудбал. Ама тоа е кога не сс купуваат играчи на време, поготово на клучни позиции кои нормален клуб ги покрива уште во јуни, јули најкасно.
Реални дa бидеме камења е нашето ниво уопште, сигурен сум дека тие играчи не се ништо посебно ама не сум сигурен дека тоа што го имаме е нешто подобро.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442
Зошто ја изведе на Де геа ако веќе ја изведува нека ја лупа подалеку од голот.
Зашто така им е кажамо да не рогаат туку да поминуваат средина со подавање а со ДеГеа малку тешко тоа
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Зашто така им е кажамо да не рогаат туку да поминуваат средина со подавање а со ДеГеа малку тешко тоа
Епа јбг, не можеш со главата во ѕид, мора и да се прилагодиш на тоа што го имаш, во спротивно како овие две утакмици ќе бидеш осуден на пропаст и брука. Ова од денес се најлошите 90 минути фудбал кои некогаш сум ги изгледал, од селска лига до ПЛ.

 
Член од
10 јули 2022
Мислења
225
Поени од реакции
497
Јас лично не се сеќавам на посрамен пораз од овој. Имаше и лани катастрофи, ама барем беа против сериозни тимови, ова е неверојатно.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.683
Поени од реакции
2.244
А и оние локалцине од Манчестер што одат на утакмици поготово на домашните на к*р да ги набијам да им ебам слепците. Наместо full бојкот да удрат од следна утакмица, стадионот да биде празен тие пак ќе се појават како попчиња, да им се намочам на едносмерната ''култура'' што ја имаат. Може Балкан и Источна Европа сме ''дивјаци'' ама за вакви управи и играчи сме тата-мата. Не мора подалеку да отидат, ене нека видат во Ливерпул што се дешаваше кога решија да поскапуваат карти, нека видат во Германија што се дешава и Франција, а не овие ќе одат на утакмици ќе даваат пари и после ќе плачат по фан канали. Не бе баце, не се појавуваш на следни колку и да треба утакмици, макар било и цела сезона се додека на се видат промени од корен во клубот.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.116
Епа јбг, не можеш со главата во ѕид, мора и да се прилагодиш на тоа што го имаш, во спротивно како овие две утакмици ќе бидеш осуден на пропаст и брука. Ова од денес се најлошите 90 минути фудбал кои некогаш сум ги изгледал, од селска лига до ПЛ.

Нека го донесат Шон Дајш и да играме на високи топки очигледно за друго не го бива 90% од играчите толку им е капацитетот.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442
На сметка на Раш, Санчо е тапа десно и од старт сме со хендикеп ова мора да се смени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom