Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.178
Ви го пративме Погба, трескајте си ја главата со него сеа, нека дупи камили по пустини во Дубаи :vozbud:
Разумен компромис, вие нам Погба, ние вам Рабио.

Таман ќе ги закопаме секирите и за Царот еднаш засекогаш
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Разумен компромис, вие нам Погба, ние вам Рабио.

Таман ќе ги закопаме секирите и за Царот еднаш засекогаш
Дајте го онда и Киеса за Рашфорд и тука има компромис.
Па ќе ги закопаме секирите. :D
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.230
Тен Хаг директно бил вклучен во преговорите со Рабио. Стварно не знам што гледа во него...Ајде можеби сме ние лаици па тој знае повеќе, но не сум оптимист. Можеби увиде што мулиња се МекТоминеј и Фред (поготово првиов). Секаде пишуваат дека уште еден играч ќе се купува во средината покрај Рабио.

Јас ништо не гледам во Рабио и не сакам да се реализира трансферов. Недефиниран ми е како профил на играч. Нешто како МекТоминеј. Не е класичен ДМ, ниту пак бокс ту бокс. Подобро шанса да се даде на Гарнер, Зидан или Севиџ, може и Дони...но тоа што е.

Кога таргетите не се реализираа пред и за време на припремите, сега ова само ми изгледаат како очајнички потези да се зголеми конкуренцијата во тимот, но неплански...Пологично е во вакви моменти да се купуваат играчи кои се веќе во лигата и барем проблемот со адаптација нема да биде нешто воочлив.

Во минатиов месец се гледаше со некои сомнежи во Тилеманс или Невеш...зошто никој друг не запнал по нив досега. Искрено овие двајца се ниво или две подобри од Рабио, а и од Фред и МекТоминеј. Како пар би ги зел и би ги играл еден до друг. Па догодина ако излези нешто подобро на пазарот подобри го средниот ред и имаш солидна клупа во некој од нив, а ги продаваш просеците како Фред и МекТоминеј...

Рабио човече :tapp::tapp: Имав некои очекувања за некакво подобрување сезонава, ама уште од старт прво со Брајтон (ајде почеток на сезона е и во најдобри времиња ни се случувало бледа прва утакмица), а сега ова... како кула од карти ми ги срушија.

Рангник требаше да остани како ДОФ, ама и Тен Хаг ми гледа како тврдоглав и самобендисан лик засега па сака целосна доминација во одлуките. Се надевам дека ќе ни докаже дека е во право.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.701
Поени од реакции
5.328
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Ако го земат и СМС заедно со Рабио би било топ, но Рабио не ми е нешто посебно. Можеби како подобра верзија на МекТоминеј.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Рагник премногу работи им плескаше директ у фаца и делуваше како човек шо не може да го контролираат...



btw нашиов капитен буквално не знае кај се наоѓа...


Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Не е крив Мегваер Оле е крив.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.178

Вампиркава ќе бара лично и нејзе да и платат...имаше шпекулации кога дојде Рабио во Јувентус, дека клубот и фрлил некоја паричка за да не прави скандали по медиумите, како што правеше во ПСЖ кога не и го пуштаа синчето да игра.
Додека играше Рабио во ПСЖ секоја втора ден ја имаше по медиуми, сега во Јувентус глас не и се слушаше :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592

Вампиркава ќе бара лично и нејзе да и платат...имаше шпекулации кога дојде Рабио во Јувентус, дека клубот и фрлил некоја паричка за да не прави скандали по медиумите, како што правеше во ПСЖ кога не и го пуштаа синчето да игра.
Додека играше Рабио во ПСЖ секоја втора ден ја имаше по медиуми, сега во Јувентус глас не и се слушаше :)
Тие самоуки менаџери го уништија фудбалот дополнително. Инаку многу долг договор е ако му понудат до 2026 а сигурно ќе му понудат јака плата како вообичаено и оди ослободи се од него после година две ако не го бива :facepalm: Desperation signing, како што вика Марк Голдбриџ.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Се надевам ќе го земат овој Гапо место Арнаутовиќ. Овој е млад и перспективен млад напагач и има простор за напредок.
 
Член од
10 јули 2022
Мислења
225
Поени од реакции
497
Изгледа не се заебаваат за Рабио, сериозно мислат да го купат. :( Дури Тен Хаг наводно инсистирал. Почнувам драматично да го менувам мислењето за Тен Хаг, не може писмен тренер да сака Рабио да го има во тимот. Единствен спас моментално е на Манчестер му е лакомата мајка на Рабио, можеби ќе лупне некоја цена за плата и бонуси па да ја отераат у пичку матер. Друг спас нема, ако го донесат Рабио не планирам да гледам ниту едеч меч на Јунајтед се додека е тој во тимот, и ќе престанам да пишувам тука.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.257
Изгледа не се заебаваат за Рабио, сериозно мислат да го купат. :( Дури Тен Хаг наводно инсистирал. Почнувам драматично да го менувам мислењето за Тен Хаг, не може писмен тренер да сака Рабио да го има во тимот. Единствен спас моментално е на Манчестер му е лакомата мајка на Рабио, можеби ќе лупне некоја цена за плата и бонуси па да ја отераат у пичку матер. Друг спас нема, ако го донесат Рабио не планирам да гледам ниту едеч меч на Јунајтед се додека е тој во тимот, и ќе престанам да пишувам тука.
Ова со инсистирање на Тен Хаг јас повеќе го гледам како дел од ПР машинеријата на клубов. Демек еве тренеров го сака ептен во тим, а овие во клубов вампириве знаат дека навивачиве нема да се лутат толку многу на Тен Хаг. Нема шанса кога составувал листа на играчи, Рабиот да му бил прв или втор избор за засилување во средина.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Дечки таа е реалноста за клубот моментално, и со прејака плата несакаат играчи да дојдат кај нас, Де Јонг е пример, а Тен Хаг виде дека со Мекфред нема иднина, па мора да гледа за нијанса подобри играчи и да прави чуда, па можда и затоа инсистира за Рабио, а покрај Рабио ако го донесе и СМС одлично би било, играчиште е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom