Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
И така се многу пари, нека земат друг класичен ДМФ до кај 40 милиони плус Масијала (12 милиони), Мартинез (46 милиони), Ериксен како слободен играч, од големи плати се ослободивме и половина од ѓубрето го откачивме уште играчи ке си одат, солиден, ако не и одличен трансфер период
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.651
Поени од реакции
7.234
И така се многу пари, нека земат друг класичен ДМФ до кај 40 милиони плус Масијала (12 милиони), Мартинез (46 милиони), Ериксен како слободен играч, од големи плати се ослободивме и половина од ѓубрето го откачивме уште играчи ке си одат, солиден, ако не и одличен трансфер период
Оценка 2ка и тоа ако ги донесат Френки и Мартинез ќе биде 3 ако направат уште нешто ќе се зголеми.
Автоматски споено мислење:


:чда:
 
Последно уредено:
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Вчера имаше некои моменти каде одлично се снаоѓаа во изнесување на топката при висок пресинг. Тука беше вклучен и Де Геа.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Автоматски споено мислење:

Најверојатно Лисандро Мартинез ќе биде трето засилување. Според мене добар избор зошто таков тип на стопер немаме. Можеби нема висина, но е многу брз и агресивен стопер и знае да даде топка напред.
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Објективно голема сума плаќаме за Мартинез, така да логични е и очекувањата наши да бидат големи. Тоа што Тен Хаг работеше со него и баш кон него се фокусира треба да значат нешто.

Добро е што покрива 3 позиции. Примарна како стопер, но од тоа што гледам е солиден и на ДМФ. На лев бек сме покриени доволно така да нема потреба таму. Мора да се продаваат сега Џонс и Туанзебе. Мегваер, Варан, Линделоф, Баји и Мартинез се доволно опции за стоперската позиција.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.651
Поени од реакции
7.234
Објективно голема сума плаќаме за Мартинез, така да логични е и очекувањата наши да бидат големи. Тоа што Тен Хаг работеше со него и баш кон него се фокусира треба да значат нешто.

Добро е што покрива 3 позиции. Примарна како стопер, но од тоа што гледам е солиден и на ДМФ. На лев бек сме покриени доволно така да нема потреба таму. Мора да се продаваат сега Џонс и Туанзебе. Мегваер, Варан, Линделоф, Баји и Мартинез се доволно опции за стоперската позиција.
Баји нема да прифати да биде замена ќе си оди најверојатно.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.651
Поени од реакции
7.234

Прерано е да го оцениваме трансфер периодот али оди накај катастрофа.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.842
Manchester United have reached full agreement with Barcelona for Frenkie de Jong, after further talks. Package worth €85m. Fee guaranteed around €75m plus add-ons. #MUFC

Personal terms, still the issue to be resolved - as Frenkie’s priority is to stay at Barcelona.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.651
Поени од реакции
7.234
Manchester United have reached full agreement with Barcelona for Frenkie de Jong, after further talks. Package worth €85m. Fee guaranteed around €75m plus add-ons. #MUFC

Personal terms, still the issue to be resolved - as Frenkie’s priority is to stay at Barcelona.
Секако добивате 20 мил помалку за играчот. :свиркам:
 
Член од
10 јули 2022
Мислења
225
Поени од реакции
497
Прерано е да го оцениваме трансфер периодот али оди накај катастрофа.
Ако ги донесат Де Јонг и Мартинез, воопшто нема да биде катастрофа. Всушност најкатастрофална работа ми е што никој не спомнува купување на нов десен бек, тоа е моментално најслаба позиција кај Јунајтед. Марсијал може да се мотивира и да проба да си ја спаси кариерата, исто и Рашфорд. Само Роналдо да си замине, јас ќе сметам дека е успешен преоден рок.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.651
Поени од реакции
7.234
Ако ги донесат Де Јонг и Мартинез, воопшто нема да биде катастрофа. Всушност најкатастрофална работа ми е што никој не спомнува купување на нов десен бек, тоа е моментално најслаба позиција кај Јунајтед. Марсијал може да се мотивира и да проба да си ја спаси кариерата, исто и Рашфорд. Само Роналдо да си замине, јас ќе сметам дека е успешен преоден рок.
Роналдо си оди Марсијал кој е умрен и пред излезни врати ќе треба сам да игра шпиц цела сезона пошто нема да се купува друг изгледа.
Десен бек нема да се купува исто и Десно крило не ми делува никако позитивно оваа.

ПС Офанзивни опции следната сезона ни се Еланга, Марсијал, Рашфорд и Санчо тоа е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom