Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943
Мене воопшто не ми е битен резултатот, се што сакам утре да видам е добра игра и да знаат што со топката да не бидат како идиоти на терен.
Сепак ќе биде ептен тешко, Тен Хаг штотуку почна со тренинзите а од другата страна имаме една машинерија која е предобро подмачкана и меле се пред себе.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.671
Поени од реакции
7.247
Мене воопшто не ми е битен резултатот, се што сакам утре да видам е добра игра и да знаат што со топката да не бидат како идиоти на терен.
Сепак ќе биде ептен тешко, Тен Хаг штотуку почна со тренинзите а од другата страна имаме една машинерија која е предобро подмачкана и меле се пред себе.
Има некои играчи што не се способни да го играат фудбалот на Тен хаг да не бидам току дискретен али капетанот е прв.
За добар фудбал ќе треба да се ослободиме од неколку играчи.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Утре единствено што можи да воочиме е каква филозофија на игра има на ум Тен Хаг. Од формациска поставеност до начин на игра. Ќе имаме прилика кои играчи ќе се трудат да се докажат пред него. Првенствено очекувам да видам каква ќе биде реакцијата од Рашфорд, Марсиал, Дони, Мегваер и АВБ. Ќе видиме до каде се Пелистри, Амад, Гарначо...
Резултатски сакам да победиме, но тоа е најмалку важно во моментов. Најбитно е дали играчите ја сфаќаат филозофијата на Тен Хаг и на каков пат се до нејзината имплементација.
Објективно, чисти промашај им е стартов на турнеава. Требаше да има загревање во првите 1/2 натпревари со послаби противници и потоа да се оди на посериозни и поспремни тимови.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.671
Поени од реакции
7.247

Овие ќе му плаќаат заостаната плата на Френки. :pos:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Пишав дека сум оптимист. Овие 2-цата наши биле денес во Барса, сакаат да завршат се до сабота.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.671
Поени од реакции
7.247
Иначе го откачивме конечно Переира.
Уште Џонс, Бејли, Хендо, Диало ,Пелестри, Чонг и Бисака. :D
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Иначе го откачивме конечно Переира.
Уште Џонс, Бејли, Хендо, Диало ,Пелестри, Чонг и Бисака. :D
Амад и Пелистри има простор да напредуваат. По 20 год се. Џонс, Баји, Чонг и АВБ може да се пакуваат, но во тој случај да се донесе стопер и десен бек.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom