Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Утре нека ги тресне Клоп 4/5-0 , па може ќе ги освесте да купат нов играч од средината. Ако не сака Френки да дојде има и други играчи достапни. Ако останат со МекФред на средината ќе биде уште една очајна сезона со нов тренер само.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.394
И ЕТХ вели Роналдо не е на продажба...
За првото му верувам, не ги знае играчите, и не сака да ризикува со нов капитен.

За второто, тој најмалку се прашува. Роналдо делува дека е решен да си оди и не гледам како би го задржале, ако овој најде клуб што му одговара. Ке остане кај нас само ако и Челси го откачат. Баерн кажаа дека не го сакаат. ПСЖ си молчат, Реал тешко...
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Роналдо треба да го пуштат фри ако веќе сака да си оди а не незадоволен да го држам демек ми требал, сит сум веќе од овакви очајнички потези, тоа изгорела куќата јас за столчето ќе плачам, несериозни се гледа дека крпат и следни после Барселона сме ние во исто сценарио, чим тоа дошло да се има толкаво ограничување се дозволило толкав неквалитет тоа смрди на банкрот од сите страни, оти не гледам друг одговор за неактивноста на трансфер пазарот и у секоја друга смисла.Па ќе му ја мислам јас многу било 80м за овој 100 за оној ние најпрофитабилен клуб со децении до лани сме биле а сеа кога правиме ремонт 120м за засилување, ај мрш. Да сум од УК секој ден ќе агитирам за протести, и тие реално меко ништо не покажаа со тие протести, коа ми текне авион изнајмија да го набркаат Мојс а сеа сигурно одмор си тераат.
Автоматски споено мислење:

Утре нека ги тресне Клоп 4/5-0 , па може ќе ги освесте да купат нов играч од средината. Ако не сака Френки да дојде има и други играчи достапни. Ако останат со МекФред на средината ќе биде уште една очајна сезона со нов тренер само.
[/QUOTE
Утре Клоп ќе тренира и нема многу многу да се замара, ќе не тресне он у Октомври кога на нашите ќе и биде касно за се, и ќе се вадат пак дека вицешампионски тим од пред 2 години било ова и дека менаџерот е крив.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.867
Роналдо треба да го пуштат фри ако веќе сака да си оди а не незадоволен да го држам демек ми требал, сит сум веќе од овакви очајнички потези, тоа изгорела куќата јас за столчето ќе плачам, несериозни се гледа дека крпат и следни после Барселона сме ние во исто сценарио, чим тоа дошло да се има толкаво ограничување се дозволило толкав неквалитет тоа смрди на банкрот од сите страни, оти не гледам друг одговор за неактивноста на трансфер пазарот и у секоја друга смисла.Па ќе му ја мислам јас многу било 80м за овој 100 за оној ние најпрофитабилен клуб со децении до лани сме биле а сеа кога правиме ремонт 120м за засилување, ај мрш. Да сум од УК секој ден ќе агитирам за протести, и тие реално меко ништо не покажаа со тие протести, коа ми текне авион изнајмија да го набркаат Мојс а сеа сигурно одмор си тераат.
Автоматски споено мислење:
Да бе, му текнало на Роналдо дека не сакат појќе да играт и ние требит сега желбите да му ги исполнуваме. Или ќе се најт клуб шо ќе платит оштета или ќе си го испоштуват договорот до крај. Па ние најмногу од то патиме, многу им е дозволено на играчиве. Требит малку ко Бајерн, не ме интересират имаш договор ќе го испочитуваш до крај.
Друга ствар, прво викаш ќе завршиме ко Барса, после да сме плателе 100 милиони, место 80, или да не сме гледале кој колку пари вредел. Баш ради такви работи е Барса таму кај шо е моментално така да не ти држит муабетот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom