Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Одлично би било да се врати Гринвуд, би заштедил пари за купување напаѓач, и плус има голем простор за напредок кај него. Веројатно ќе се договори со таа за пари, и ќе ги повлечат обвиненијата. Обично така завршуваат ваквите работи. Е сега во каква форма би бил, и колку ќе му треба да се врати, тоа е друга работа.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Одлично би било да се врати Гринвуд, би заштедил пари за купување напаѓач, и плус има голем простор за напредок кај него. Веројатно ќе се договори со таа за пари, и ќе ги повлечат обвиненијата. Обично така завршуваат ваквите работи. Е сега во каква форма би бил, и колку ќе му треба да се врати, тоа е друга работа.
И да се врати напаѓач пак ке треба
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Одлично би било да се врати Гринвуд, би заштедил пари за купување напаѓач, и плус има голем простор за напредок кај него. Веројатно ќе се договори со таа за пари, и ќе ги повлечат обвиненијата. Обично така завршуваат ваквите работи. Е сега во каква форма би бил, и колку ќе му треба да се врати, тоа е друга работа.
Шпиц во секој случај ќе се зема. Гринвуд ако се врати, повторно ќе игра по страните како претходно. Мислам јуни треба да има одлука за него.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.347
Поени од реакции
3.217
Гринвуд пред да дојде Роналдо првите натпревари во ПЛ беше супер како шпиц. Одличен играч е, проблем е што знае да биде премногу себичен.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Гринвуд пред да дојде Роналдо првите натпревари во ПЛ беше супер како шпиц. Одличен играч е, проблем е што знае да биде премногу себичен.
Гринвуд е и шпиц, клило го играа затоа што немаше кој да игра а он се снаоѓаше подобро од Раш. Али не беше сепак убедлив дека ќе може да ја држи десната страна затоа зошто излегуваше од позиција и одеше повнатре.
Исто така во дефанзивата помага повеќе од Рашфорд али не доволно.
Автоматски споено мислење:


Мислам дека еден од тие двајца е Слабхед.:pos:
 
Последно уредено:

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Гринвуд е и шпиц, клило го играа затоа што немаше кој да игра а он се снаоѓаше подобро од Раш. Али не беше сепак убедлив дека ќе може да ја држи десната страна затоа зошто излегуваше од позиција и одеше повнатре.
Исто така во дефанзивата помага повеќе од Рашфорд али не доволно.
Автоматски споено мислење:


Мислам дека еден од тие двајца е Слабхед.:pos:
Плус Бруно, затоа што овој се труди напред да направи нешто, гол/асистенција, а овој копуков назад се сере на тоа. :cautious:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Плус Бруно, затоа што овој се труди напред да направи нешто, гол/асистенција, а овој копуков назад се сере на тоа. :cautious:
И Рони е втотиот кандидат.
Ван нистелрој знае колку е незгоден Рони. :pos:
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
696
Поени од реакции
914
Далот му е во план пошто е така наредено од горе. Да не се лажеме кога обични смртници преку екран можат да приметат непотизам, шо останува за професионален тренер и менаџер..
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.255
Поени од реакции
6.451
Или Дало или Бисака ќе си оди. Не може и двајцата во никој случај. Кој ќе игра десно после? Два десни бека ќе се купуваат? Нема логика. Башка десен бек никако не може да биде поприоритетен од средина и напад каде ќе фалат доста играчи. У напад сме со Санчо, Роналдо, Еланга и мртвиот Рашфорд. За Гринвуд не се знае. У средина минимум 2-3 ќе ни фалат.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Ова значи нема нов десен бек. Интересно ќе биде, освен ако Тен Хаг не направи некое чудо со Дало и Бисака и за 2 месеци ги научи да играат како модерен десен бек. Всушност, јас најмногу се надевам на Тен Хаг да им ги спаси кариерите на неколку фудбалери кај Јунајтед, прв очигеден пример е Рашфорд. Никој не може да ме убеди дека Рашфорд преку ноќ заборави да игра фудбал.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Или Дало или Бисака ќе си оди. Не може и двајцата во никој случај. Кој ќе игра десно после? Два десни бека ќе се купуваат? Нема логика. Башка десен бек никако не може да биде поприоритетен од средина и напад каде ќе фалат доста играчи. У напад сме со Санчо, Роналдо, Еланга и мртвиот Рашфорд. За Гринвуд не се знае. У средина минимум 2-3 ќе ни фалат.
Ако треба еден од двајцата да лета, јас би го исфрлил Далот пред Бисака во секој момент. Бисака барем дефанзивно е добар, ова шупелката назад дрво, напред теле. Згора на се и ретко неинтелигентен играч.
Автоматски споено мислење:

Ова значи нема нов десен бек. Интересно ќе биде, освен ако Тен Хаг не направи некое чудо со Дало и Бисака и за 2 месеци ги научи да играат како модерен десен бек. Всушност, јас најмногу се надевам на Тен Хаг да им ги спаси кариерите на неколку фудбалери кај Јунајтед, прв очигеден пример е Рашфорд. Никој не може да ме убеди дека Рашфорд преку ноќ заборави да игра фудбал.
Јас мислам ќе има. Еден од Бисака или Далот ќе бега. Јас би го дал Далот без размислување.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom