Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263




" ... he is as quick as he was ..., from the stats " - овој стварно ги издишал на тренинг :icon_lol: Како и да е, има еден проблем у ситуацијава, мнооогу помалку врши пресинг и помалку трча, за да заштеди енергија, што можеби и проблем ќе биде.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Демек Марсиал и Рашфорд се утепаа пресинг правење. Ајде Рашфорд можеби има некое оправдување, ама Марсиал... го мрзи да оди кога е на терен. Дури и во тој сегмент сум прилично сигурен дека Роналдо ќе е покорисен од него.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
709
Поени од реакции
933
Роналдо ваљда е донесен да земиме некоја титула, само да не се задоволиме со некое купче.

Со Кавани може да се менуваат на напаѓачка позиција и тоа е тоа.


Друго нешто ме буни, Санчо некако уште не е како што треба, прашање на време е кога ќе го нападнат весниците ако не почни да игра како што треба.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Друго нешто ме буни, Санчо некако уште не е како што треба, прашање на време е кога ќе го нападнат весниците ако не почни да игра како што треба.
Мислам дека Оле пробува инкрементално и постепено да го уходува со тимот, се гледа дека му е голема промена и нема кохезија со тимот. Сето ова без да има никаков притисок врз него. Ако ради нешто ми се свиѓа доаѓањето на Роналдо, е фактот што вниманието ќе биде насочено кон него, а не кон Џејдон Санчо. Реално и фановите малце подзаборавија на него.

Искочи Крис Вилер од ДМ и потврди дека 3 дена пред Саутејт да го објави списокот за селекција, Саутгејт бил на Керингтон и зборел со Оле, по што обострано се договориле Гринвуд да не биде вклучен во репрезентацијата некое време, за да нема притисок врз него + да може да напредува.
Инсајдерот што го објави ова пред некое време, тврди дека поради истава причина Гринвуд не бил ни повикан на Европско (не дека бил неоходен за Англија).

Лично јас сметам дека истово се случи и со Санчо т.е. дека ситната повреда е маска за да тренира на Керингтон и да биде понастрана од вниманието на јавноста.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.625
Поени од реакции
7.188
Нешто читам дека Кавани не бил ставен во тимот за утре.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Глеам хајлајтс од Перси во Јунајтед, и првото интервју кога потпиша со клубот.Зрачи со позитива и сигурност, нешто што го немаме сега. Го хејтам РОналдо што си отиде ама длабоко во себе се надевам дека ќе има пола од импактот Перси што го имаше во Јунајтед.Назад на Перси, вакви потези очекувам само од Гринвуд и се надевам дека ќе стане тоа што има потенцијал да биде. Идеме на титула годинава нек си ебе матер доста беше :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Мислам дека Оле пробува инкрементално и постепено да го уходува со тимот, се гледа дека му е голема промена и нема кохезија со тимот. Сето ова без да има никаков притисок врз него. Ако ради нешто ми се свиѓа доаѓањето на Роналдо, е фактот што вниманието ќе биде насочено кон него, а не кон Џејдон Санчо. Реално и фановите малце подзаборавија на него.

Искочи Крис Вилер од ДМ и потврди дека 3 дена пред Саутејт да го објави списокот за селекција, Саутгејт бил на Керингтон и зборел со Оле, по што обострано се договориле Гринвуд да не биде вклучен во репрезентацијата некое време, за да нема притисок врз него + да може да напредува.
Инсајдерот што го објави ова пред некое време, тврди дека поради истава причина Гринвуд не бил ни повикан на Европско (не дека бил неоходен за Англија).

Лично јас сметам дека истово се случи и со Санчо т.е. дека ситната повреда е маска за да тренира на Керингтон и да биде понастрана од вниманието на јавноста.
хипокрити… затоа Сака го прегореа у буквална смисла


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Нели Јужноамериканците ја повлекоа забраната до фифа. Ево Фред ќе може да настапува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom