Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
24 март 2010
Мислења
15.145
Поени од реакции
25.573
Бруно нека го убеди и Невеш сега :icon_lol: Тука е и Мендеш да ја турни цела работа.

На крај испадна 20м евра со вклучени бонуси.
За Невеш поверојатно е дека треба Оле да го убеди.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Каков Невеш, сега треба еден копач ко Канте. Некој што ќе трча ко луд, ќе сече топки и ќе ги додава до најблискиот соиграч Погба, Бруно, Санчо... Кој ќе треба да креираат за Роналдо, Кавани, Гринвуд.

Од круцијална важност е сега да го донесат Трипие, ни треба таков пробивен бек што знае да даде центаршут.
Шо од лево, Трипие од десно. Во средина Погба, Бруно, Санчо. Ќе летат топки од сите страни кон Роки.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Каков Невеш, сега треба еден копач ко Канте. Некој што ќе трча ко луд, ќе сече топки и ќе ги додава до најблискиот соиграч Погба, Бруно, Санчо... Кој ќе треба да креираат за Роналдо, Кавани, Гринвуд.
Фред го прави истото :D Заебаното е кога ќе се уфилма дека е добар, па ќе почне со поризични пасови :)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Фудбал гледам од финалето на СП 2002, и како и секое дете Роналдо ми остави впечаток по тој меч и целото лето 2002 роварев со најјаката фризура у маало. :D И почнав да навивам за Бразил.

Арно ама, почна сезоната и дознав дека Роналдо ќе играл за Реал Мадрид, па си мислев дека е предавник и му бев лут цела година. :ROFLMAO: Глупо дете, не знаев како функционираат работите тогаш.

Во летото 2003 најдов еден весник, ми се чини "Вест" беше и имаше статија со наслов "Еден сосема поинаков Роналдо". Се сеќавам на насловот како да беше вчера. Прочитав се, кој е Роналдо, како Бекам направил трансфер во Реал, почнав да истражувам и да се распрашувам за Манчестер Јунајтед, за Фергусон, за несреќата од 1958... почнав да гледам утакмици од ПЛ кои одеа на МТВ тогаш и така станав фан на Манчестер Јунајтед.

18 години подоцна, дури и пред залез на кариера, јас сум среќен што Роналдо се враќа дома. Па нека го предводи тимот до 21-та ПЛ титула и нека биде вториот играч со 6 титули во ЛШ! Или првиот со 7 :icon_lol:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.321
Поени од реакции
57.791
Арно ама, почна сезоната и дознав дека Роналдо ќе играл за Реал Мадрид, па си мислев дека е предавник и му бев лут цела година.
Па не премина од Бразил во Реал да си му лут :pos:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Па не премина од Бразил во Реал да си му лут :pos:
Да, 11 години бев тогаш, немаше кој да ми објасни. Јас стварно мислев дека ги заебал Бразил и преминал во Реал засекогаш :D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Da si go popravam komentarot

Za United*
:love:

Dve godini trubam deka treba da se donese Ronaldo, ali nespremen me fati transferov, ne mi se veruva uste :D

Partali
После Ферги оваа ни е најбрз транфер.
Автоматски споено мислење:

Луѓе нели е греота Далот сега да си оди :D
Не! Че скапи на клупа.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263




Само Хааланд и Агуеро имаат поголема ефикасност т.е. повеќе голови со помалку шутеви. Дечково уште држи луда статистика.
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Јас сум у шок.
Не пијам алкохол 2 месеци ама сега ќе опнам една бела љута да се средам.
И од мене една, а ако го баталат Марсијалот, ја и за тебе ќе локнам :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom