Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.501
Поени од реакции
6.128
Mislime da namalite so fifa :D
И со фантази. :D

Шала на страна, интересен играч е. Добар дриблер и има многу добар центаршут. Башка со Бруно имале развиено одлично партнерство во Спортинг. Ако не се зема Санчо, мене не ми текнува за друго десно крило, достапно.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
И со фантази. :D

Шала на страна, интересен играч е. Добар дриблер и има многу добар центаршут. Башка со Бруно имале развиено одлично партнерство во Спортинг. Ако не се зема Санчо, мене не ми текнува за друго десно крило, достапно.
Ако не се зема Санчо, нека се инвестираат тие пари во Грилиш.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.896
Поени од реакции
10.521
Ако не се зема Санчо, нека се инвестираат тие пари во Грилиш.
парите од цигото ке ги инвестираме у Грилиш
Диало би сакал барем едно цело полувреме да изигра со Сосиедад да видиме што ке покаже


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
парите од цигото ке ги инвестираме у Грилиш
Диало би сакал барем едно цело полувреме да изигра со Сосиедад да видиме што ке покаже


Sent from my iPhone using Tapatalk
Мислам дека Санчо не го земаа од причина што не се продаде Погба. Најверојатно тие едни исти пари ги планираат за се' :(
За Диало добар е резултатот од 60 мин натаму да го пуштат. Само ради фактот што Сосијадед до тогаш ќе биде на чисто дека не прават ништо, па нема на некој копач да му текне да го откаже.
Треба сега до крај на сезоната да ги изврти сите деца бар по едно полувреме да соберат минутажа. Не дека ќе станат првотимци веднаш, туку стравот да го изгубат.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.629
Поени од реакции
7.204
Кога пропадна трансферот на Санчо реков дека нема да заврши во Јунајтед и сеуште стојам на тој став Санчо ако прави трансфер нема да заврши во Јунајтед.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Нека не драпаат, едно крило со фатено коска мора да донесат, Сар ли ќе биде некој друг семкар ли, морално е! Гринвуд игра таму, ама не е тоа тоа. Добро почна, трудно му иде во продужеток. Овој малиот со гевреците има време додека стане првотимец, многу некако ми е ситен и зелен за ПЛ, ама они си знаат. Факт е дека на него или Пелистри на таа позиција нема да може да се рачуна во брзо време.
Околу Санчо, ќи знај кој повеќе се зезна? Борусија изгледа, пошто ние и со него сеуште немаме ростер да го притиснеме Сити во борба за титула. Назад сме бенихил компани, кога ќе се оправиме сам бог знае!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.863
Сезонава ме потсеќа на онаа со Мурињо кога немаше кој да биде втор, а шампионите киднаа со 15 бода предност. Овде едино Лечестер боде очи пошто не ми личат дека ќе паднат и до крај ќе се борат за второ место.
Бундес да ти еем.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Сезонава ме потсеќа на онаа со Мурињо кога немаше кој да биде втор, а шампионите киднаа со 15 бода предност. Овде едино Лечестер боде очи пошто не ми личат дека ќе паднат и до крај ќе се борат за второ место.
Бундес да ти еем.
Се сеќаваш лани Лестер како заврши? Што се поразлични од тогаш? Мислам дека ќе паднат и они пред крај, а и не е битно дали ќе бидеме втори, трети или четврти, чиста статистика, онака кога не си првак исто му доѓе!
Ситуацијата ме потсеќа на еден виц што го прочитав скоро: Гледа мажот атлетика, и жената загледува во преносот и вика е што е интересно ова, зошто трчаат? Ами тој што ќе помине прв низ целта ќе биде шампион! Е ајт он, ама овие другите зошто трчаат?
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
710
Поени од реакции
933
Сезонава ме потсеќа на онаа со Мурињо кога немаше кој да биде втор, а шампионите киднаа со 15 бода предност. Овде едино Лечестер боде очи пошто не ми личат дека ќе паднат и до крај ќе се борат за второ место.
Бундес да ти еем.
После Сити, вториот е шампион.
Сити напрај да изгледа фармерска лигава. :D
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

Малце смешно делува ама пробуваат да спуштат цена и да глумат нисам одавде. Неделава Гринвуд е добар, претходната беше Коман го сакале, пред тоа Амад Диало имал огромен напредок итн итн. Инаку ако не обезбедат ЛШ, Дортмунд многу веројатно и Хааланд ќе треба да го продаваат, така да има шанси да се земе.
Автоматски споено мислење:

После Сити, вториот е шампион.
Сити напрај да изгледа фармерска лигава. :D
Сити ни е најмалце крив што се брукавме со Шефилд, ВБА, Евертон и други. Сити е уште помалку крив што имаме телетабиси во одбрана.Иако се консолидираа, можеа дегениве да пружат отпор, а не да се покакаат у прва прилика
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
710
Поени од реакции
933
Малце смешно делува ама пробуваат да спуштат цена и да глумат нисам одавде. Неделава Гринвуд е добар, претходната беше Коман го сакале, пред тоа Амад Диало имал огромен напредок итн итн. Инаку ако не обезбедат ЛШ, Дортмунд многу веројатно и Хааланд ќе треба да го продаваат, така да има шанси да се земе.
Автоматски споено мислење:



Сити ни е најмалце крив што се брукавме со Шефилд, ВБА, Евертон и други. Сити е уште помалку крив што имаме телетабиси во одбрана.Иако се консолидираа, можеа дегениве да пружат отпор, а не да се покакаат у прва прилика

Сити не ни е крив, но квалитетот доаѓа до израз. Види ја статистиката на Сити и каква доминација врши и скоро секоја позиција им е пополнета со по двајца играчи кои било кое време може да играат во прва постава.

Додека кај нас крпиме и се крстиме на некои, и истовремено ни треба играчи. И пак е под знак прашалник затоа што и тренерот наш и не е баш искусен во "имање план Б". :D


Јас сум задоволен кај што се моментално, на почетокот од сезоната бев скептичен, затоа што очајно фали дефанзивец и крило кај нас.


Јас би сакал бар да освоиме купот, ако ништо друго, па наредна сезона ако имаат за цел атакување на титула и да се парира на Сити, мора да се купат играчи со мадиња, а не играчи што допрва треба да се калат.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Сити не ни е крив, но квалитетот доаѓа до израз. Види ја статистиката на Сити и каква доминација врши и скоро секоја позиција им е пополнета со по двајца играчи кои било кое време може да играат во прва постава.

Додека кај нас крпиме и се крстиме на некои, и истовремено ни треба играчи. И пак е под знак прашалник затоа што и тренерот наш и не е баш искусен во "имање план Б". :D


Јас сум задоволен кај што се моментално, на почетокот од сезоната бев скептичен, затоа што очајно фали дефанзивец и крило кај нас.


Јас би сакал бар да освоиме купот, ако ништо друго, па наредна сезона ако имаат за цел атакување на титула и да се парира на Сити, мора да се купат играчи со мадиња, а не играчи што допрва треба да се калат.

Кој е планот Б на Пеп ? По се што гледаме последните 2 сезони, ниту Пеп ниту Клоп имаат реален план Б. Клоп ти е најсвеж пример, не му оди првичниот план и се распаѓа ко кула од карти. Пеп малце подобро жонглира зошто играчите не му се одбрани према позиција туку квалитети и соодветност во фудбалски систем, ама па и тој се ослонува бааги на индивидуалност.
Да не бидам погрешно сфатен, Пеп си ги среди главните проблеми од изминатите сезони т.е. одбраната, за наредна сезона ќе го среди нападот и пак ќе си врви караванот.

Кај нас се бара молер, носат стаклар.Куќата пак не е изградена. Инаку јас сум задоволен од некои сегменти и тековната ситуација ми е во рамки на очекувањата со оглед на тоа како се води клубот. Штоперите, Рашфорд и Марсијал потфрлија, Ван Бисака, Шо, МекТоминеј, Гринвуд (со помало темпо) напредуваат, се вметнуваат нови млади играчи додека целиот тим ита напред, со тенденција за исчекор кон барем една титула и топ 4 место.Оле исто минимално напредува, ама некои грешки пак си ги повторува.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.325
Не верувам ни јас дека туку така ке се откажат од Санчо, и сигурно ке има уште една рунда преговори. Особено што е можно Марсијал да го продадат летово, а Гринвуд да дели минутажа со Кавани на 9-ка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom