Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
И мене така ми се чини, само тоа не ја менува поентата дека требаше да примиме гол! И со рака да беше, требаше да го признаат! За такви слепци, таква казна.
Не беше рака, во стомак го удри, покажаа на Sky Sports.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Де Геа со кредитите веќе е во минус, а Оле си го повторува пичкарскиот Мурињов пристап со внесувањето на дефанзивец. Не се сеќавам некогаш Пеп или Клоп да внесол така дефанзивец и да се брани дома, туку ги дотолчуваат.
Од старт е јасно дека нема да имаме сила за титула до крај, али вакви аматерски глупости просто се недопустливи. Не е јачање на менталитет против Евертон да појачуваш дефанзива т.е. да чуваш резултат. Па и против Лестер на гости.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Јас имам само замерка што не го стави пример и Матич на последниот нивни прекин, кога веќе имавме уште една измена.

Ќе видиме како ќе заврши сезоната, сепак има уште доста да се игра, и на Сити тек му следува тежок распоред, не верувам да ги добијат сите. Сепак прогресот е очигледен, 6 години немавме мрднато од нулта точка, сега да не бараме преку леб погача. Ништо не се прави преку ноќ.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
Јас имам само замерка што не го стави пример и Матич на последниот нивни прекин, кога веќе имавме уште една измена.

Ќе видиме како ќе заврши сезоната, сепак има уште доста да се игра, и на Сити тек му следува тежок распоред, не верувам да ги добијат сите. Сепак прогресот е очигледен, 6 години немавме мрднато од нулта точка, сега да не бараме преку леб погача. Ништо не се прави преку ноќ.
другар заборави го Сити ние среќни треба да сме ако останеме во топ4 каква надеж за титула какви бакрачи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
другар заборави го Сити ние среќни треба да сме ако останеме во топ4 каква надеж за титула какви бакрачи


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ќе видиме како ќе се одвиваат работите, долга е сезоната, сепак следните 5-6 кола имаат тешки утакмици со ред, е сега доколку нив ги добијат тогаш не гледам како би ја загубиле титулата. Иначе јас уште на почетокот на сезоната реков топ 4 е некоја реалност.

Иначе пак ќе речам, штета што се случува со Баји. Линделоф нема капацитет да врзи 3 4 утакмици на ниво. Крај на Декември и Јануари кога ги ротираше Баји и Линделоф бевме доста стабилни назад.
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Киксови се случуваат ова е колектив.
Јас сум среќен за играта што ја покажуваат. Убав фудбал играме дефинитивно, сите ќе киксаат тоа е факт. Сега шо некој му дозволил на Сити да прави 3 тима тоа е друга работа. Али и така сезонава што и да направиме впечатокот е дека сме се бореле. До лани имав впечаток дека без борба влегувавме во сезоните...
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Нормално дека ќе има киксови, не знам кој очекувал дека нема да киксаме до крај? Но од последни 4 утакмици 3 да киксниш и тоа утакмици кои ги веќе ги имаш и мораше да ги добијат (Шефилд и Евертон) е премногу. Токму на овие две најмногу потфрли одбраната.
Се гледа голем напредок во доста сегменти, но сеуште е потребен тој клик за чекор плус (пробивање на таа бариера ,,полуфинале" или чекор кон прво место и задржување на истото). Се надевам ќе се направат два-три добри трансфери летото и ќе имаме 90% комплетна и компетентна екипа следна сезона.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Овој ги има спомнато Арсенал во некој твит или изјава?
Како да сме го посиниле и не сме му кажале од кај е земен :D
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
398
Поени од реакции
1.043
другар заборави го Сити ние среќни треба да сме ако останеме во топ4 каква надеж за титула какви бакрачи


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ма кој топ 4 , треба да бидеме среќни ако не испаднеме од лигата.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Погба неколку недели ќе паузира. Се надевам кон крајот на месецот за утакмицата против Челзи ќе се врати.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Шортајри потпишал професионален договор со Ман Утд. Има многу позитивни критики за него а и многу клубови беа заинтересирани да го здрпаат.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
Ма кој топ 4 , треба да бидеме среќни ако не испаднеме од лигата.
како што знаеме да имаме серија на добри резултати така знаеме да фатиме и лоша серија па тогаш ке ја видам твојата иронија и лупање од цименто


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
398
Поени од реакции
1.043
како што знаеме да имаме серија на добри резултати така знаеме да фатиме и лоша серија па тогаш ке ја видам твојата иронија и лупање од цименто


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па и секоја друга екипа која се бори за топ 4 може да фати лоша серија. Јак аргумент.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

ГЛАВА ЗА ГЛАВА ЗА ЦИГАНОТ!:vozbud:

ме плашат само неговите неретки повреди.
Автоматски споено мислење:

Шортајри потпишал професионален договор со Ман Утд. Има многу позитивни критики за него а и многу клубови беа заинтересирани да го здрпаат.
Денес тренирал за првпат со сениорите и наводно е промовиран ко Диало да тренира со сениорите а ќе игра за У23. Не ретко излагаат муабети дека прашање на време е кога би дебитирал за сениорите сезонава , што лично јас не сум убеден баш од причина што е многу ситен а и не се истакнал во мои очи, но тоа ништо не мора да значи.
Мислам дека највеќе го следи хајп од сите младинци, но чудно е што доаѓа од луѓе/новинари во клубот, од навивачите не толку.

Исто се збори и за Мејбри, требало да се придружи на првотимците и дека е прашање на време кога ќе дебитира, но поради повреда нема да биде тренингот скоро. Од сите у23, овој Мејбри највише ќејф ми прави како игра, да се исчеличи малце во Чемпионшип или трета лига и ќе гази. Мада и до сега е исчеличен физички, јаде ќотек ко магаре секоја утакмица :D Носот му е скршен уште од почеток на сезона, а истата утакмица кога се случило тоа, ја продолжил со некои помагала (господ знае што е ова, така прочитав).

А Хјугил ќе си почека малку за деби, ставен е на програма за да накачи мускулна маса. Ги надминал очекувањата на сите во клубот за многу брзо, ама не е за во прв тим зошто е ептен слаб, ко просечно црнче од Африка личи.


LOAN WATCH

Гарнер на првата утакмица во Нотингем форест зема МОТМ + доста позитивни критики одат на негова сметка.Супер е што менаџерот го рачуна во своите планови.

Етан Лерд исто има супер позајмница во МК Донс, редовно игра а најбитно и напредува (според тренерот). Го пофали тренерот на МК Донс дека има голема разлика во настапите од дебитантските.

Факундо Пелестри ќе игра во 4-4-2 систем во Алавеш и го гледаат како голема надеж што ќе им помогне да опстанат во лигата. Времето ќе покаже дали тоа ќе биде така.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom