Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.624
Поени од реакции
7.188
Хм па што знам, различни типови на играчи се. Таков вид на играч ко Погба немам сретнато, подобар па во никој случај.
Тилеманс, Камавинга ти се исто слични играчи не се на негово ниво али секако дека можат и подобри да станат .
Автоматски споено мислење:

Хм па што знам, различни типови на играчи се. Таков вид на играч ко Погба немам сретнато, подобар па во никој случај.
Тилеманс, Камавинга ти се исто слични играчи не се на негово ниво али секако дека можат и подобри да станат .
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Баш ради играта што ја прикажува во моментов, уште повеќе сакам да си оди. Купен е 100 милиони, платен е грдни пари, многу желби му се задоволија + влегоа во сомнителни договори со Раиола и остала боранија и капак на се, ти да се понашаш со тотален дисреспект према соиграчи, тренер, колеги и клуб. Капак на се, циганите околу него што го понижуваат клубот во секој можен јавен настап. Тотално не благодарно и циганско понашање.

Само нека ви текне дека е земен за упола од цената на Брун, комотно може два квалитетни играчи од неговите ресурси да се покријат. Квалитенто е врвен, го покажува тоа и периодов, но џабе со такво понашање.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.279
Поени од реакции
6.536
Каво останување бе, нека пакува парталите на лето и никад више очи да не му видам. Кур го заболе него за Јунајтед, игра зошто летосна има Европкско и сака да се продаде. Виде дека никој нема да го земе, па мора да игра. Ако случајно остане и му дадат нов договор истото незалагање ќе го гледаме. После толку понижување од негова страна на клубов, до сеа требаше на клоци да го исфрлат од клуб.
Па предходно некој уште пишал дека кога му се играло, бил најдобар на негова позиција у свет.:pos: Никад, ни во најдобра форма во Јуве, Погба не бил најдобар играч на негова позиција. Можда најперспективен, али најдобар никад.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Уште еден од фелата кои можеби требаа да се приклучат порано. Уште додека беше во Вотфорд не криеше дека е навивач на Јунајтед, дојде, си ги искористи шансите, му се оствари желбата. Секогаш даваше максимум без разлика дали стартер или само влегува на две минути. Се надевам ќе остане некаде во Европа затоа што е вистински професионалец.
 
Член од
15 јули 2018
Мислења
39
Поени од реакции
48
"Tako je teško gledati kako se ovaj san završava. Ali Bogu hvala, što mi je pomogao da ispunim svoj životni san da kao igrač obučem dres Manchester Uniteda i predstavljam ovaj sjajni klub, zaista mi je bila čast koju ću zauvijek cijeniti i na kojoj ću biti zahvalan.

Menadžeru zahvaljujem na povjerenju u mene, dok mnogi nisu vjerovali. Zahvaljujem se svojim nevjerovatnim saigračima, nedostajaćete. Svaki trenutak sa vama je bio sjajan, na treningu i van njega. I molim se da ove godine osvojimo FA kup i Premier ligu.

Najboljim navijačima na svetu (navijači Manchester Uniteda), nedostajali ste nam, ali iz daleka čujemo vaše glasove, i jedva čekamo da se vratite na tribine.

Ja ću zauvijek ostati navijač Manchester Uniteda. Once a red, always a red.

Hvala Manchester Unitedu, Bog vas blagoslovio."




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.624
Поени од реакции
7.188
"Tako je teško gledati kako se ovaj san završava. Ali Bogu hvala, što mi je pomogao da ispunim svoj životni san da kao igrač obučem dres Manchester Uniteda i predstavljam ovaj sjajni klub, zaista mi je bila čast koju ću zauvijek cijeniti i na kojoj ću biti zahvalan.

Menadžeru zahvaljujem na povjerenju u mene, dok mnogi nisu vjerovali. Zahvaljujem se svojim nevjerovatnim saigračima, nedostajaćete. Svaki trenutak sa vama je bio sjajan, na treningu i van njega. I molim se da ove godine osvojimo FA kup i Premier ligu.

Najboljim navijačima na svetu (navijači Manchester Uniteda), nedostajali ste nam, ali iz daleka čujemo vaše glasove, i jedva čekamo da se vratite na tribine.

Ja ću zauvijek ostati navijač Manchester Uniteda. Once a red, always a red.

Hvala Manchester Unitedu, Bog vas blagoslovio."




Sent from my iPhone using Tapatalk
Да бе друже и на сликата погоре имаше.
 
Член од
15 јули 2018
Мислења
39
Поени од реакции
48


od mart natamu mnogu tezok raspored.. so gospod napred


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.310
Mора некако со Арсенал да ја добиеме. Посравме краци на првата сезонава, утакмица која мораше да ја добиеме. Време му е на Погба да се искупи за глупиот пенал што го направи.
 

fcwiz@RD

Supreme Сasual Dating Real Women
Член од
30 јануари 2009
Мислења
460
Поени од реакции
376
Историски кога играме со последниот на табелата киксаме, се надевам утре на добар почеток од старт како со Лидс па да ги полнат до крај.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Иначе Камавинга го зборат околу година дена блиските новинари до клубот, како трансфер цел која би го заменила Погба, па ради тоа и се заинтересирав и го следам периодов. Муабетот ми е, со оглед на финансиската ситуација во француското првенство, можно е типот да се земе за сума помала од споменатата 70-80 милиони евра, но проблем е што ќе се тепаат многу тимови за него, пред се Реал Мадрид (а знаеме како котира Зидан кај французи - главна причина што му го собра Варан на Ферги пред нос како младинец).

Инаку има доста интересен сет на квалитети како играч, игра заден везни или ЦМ, има добра визија, техника, способност за изнесување топка, читање на противничка игра, дефанзивно позиционирање и најбитно, игра доста зрело за годините.У превод, тоа што го замислуваа Англичаните дека ќе биде Погба, следен Виера. Доста интересен играч кој јас радо би да го потпишат, ама не сум убеден дека е вистинската замена за Матич ( за Погба еве Дони го рачунаме).
Автоматски споено мислење:




 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Баји пак се повредил, толку му беше изгледа. Веќе 2 утакмици како ги пропушта.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Колку сум се изнасмеал кога прв пат го видов овој жирафата Камавинга, сега со Јунајтед го поврзувате па и како недостижна цел :facepalm:
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Баји пак се повредил, толку му беше изгледа. Веќе 2 утакмици како ги пропушта.
Последно беше дека добил само удар против Фулам, требаше денес да се врати. Има нешто друго?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.310
Се надевам дека го чува Оле за со Арсенал. Нема никаде дека има повреда.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Последно беше дека добил само удар против Фулам, требаше денес да се врати. Има нешто друго?
Го нема во поширокиот ростер од тимот кој што е во хотел пред секоја утакмица.
Автоматски споено мислење:

Се надевам дека го чува Оле за со Арсенал. Нема никаде дека има повреда.
Во изјавата после мечот со Ливерпул, го прашаа Оле што е со Баји, се залета да збори па се сецна, "the problem with Bailly is ... I think he will be ready for Wednesday " . Се надевам се mind games.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom