Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.497
како ти што викаш кога тепаме до Оле е кога губиме криви се Раш и Марсијал промашувале зицери


Sent from my iPhone using Tapatalk
Хахах баш го погоди чоекот сега. Позз
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
се ке биде исто како претходниците ако го извадиш Бруно од тим, мислам на резултати и игра е до толку сме напреднати
на Оле годинава уште нешто не му иде во прилог од ланската сезона ама за тоа малку понатаму ке му дадам шанса може ке се оправи


Sent from my iPhone using Tapatalk
Среќа па ништо не зависи од тебе дали ќе му дадеш шанса или не, во спротивно ни се еба мајката. :facepalm:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
се ке биде исто како претходниците ако го извадиш Бруно од тим, мислам на резултати и игра е до толку сме напреднати
на Оле годинава уште нешто не му иде во прилог од ланската сезона ама за тоа малку понатаму ке му дадам шанса може ке се оправи


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ајт да ја тргнеме средината и нападот каде оперира Бруно!
Со ставањето бува во гаќите на Шо, такозвани Телеш ;) , со враќање на Баи и ротацијата Матич- Мектоминеј, одбраната изгледа сосема поинаку! Тука и да го вадиш Бруно исти миленко ќе биде!
Најголем плус на Бруно е кревање на атмосферата во тимот и земање на себе голем дел од одговорностите, засега сме 100% зависници од него, ама за сезона-две дечките ќе го сменат мајндсетот на тимот, па извадил едно шрафче или не, големи се шансите дека механизмот ќе си работи нормално!
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.497
Кумановац у мене мора да искочи. Колку само пут га мењам много у многу на форум.
Е извини роки,реагирав еднаш на дијалектот ама ептен го форсираа двајца ботој хахах
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
Ајт да ја тргнеме средината и нападот каде оперира Бруно!
Со ставањето бува во гаќите на Шо, такозвани Телеш ;) , со враќање на Баи и ротацијата Матич- Мектоминеј, одбраната изгледа сосема поинаку! Тука и да го вадиш Бруно исти миленко ќе биде!
Најголем плус на Бруно е кревање на атмосферата во тимот и земање на себе голем дел од одговорностите, засега сме 100% зависници од него, ама за сезона-две дечките ќе го сменат мајндсетот на тимот, па извадил едно шрафче или не, големи се шансите дека механизмот ќе си работи нормално!
тоа се влажни соништа брат, што би било кога би било и сеа пак доаѓаме до моето дека Бруно е пали гаси у тимот, него кога не му иде или не игра незнаат кај тераат исто ко у мурџово време, не било све у тактика имало нешто и во хемијата у тимот, точно битна е ама неможе секад да се вадиш на тоа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Да не беше Бруно во тимов ... Исто, да не беше тоа патлак во меѓуножјето на дедо ми, ќе ми беше баба ...
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Па боље ливерпул да освои пак него овие говнава арапски да ги гледам со тој педерот шпански како градат историја.
Им ебам матер гадна.
Со две раце уште сега потпишувам за Сити, место Ливерпул да се изедначи по број на титули со нас.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
среќа па од тебе зависи


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не зависи ни од мене, но добро е дека од тие што зависи имаат осет и не се аналфабети кога е во прашање менаџментот со спортски колектив.
А и вистина среќа, каде што и да зависело од мене, ретко кога сум имал погрешно размислување, така да можам да се пофалам со доста постигнувања на овие полиња. ;)

Иначе за твоја информација, Оле ќе добие нов договор за брзо (најверојатно на почеток на следната сезона).
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
Не зависи ни од мене, но добро е дека од тие што зависи имаат осет и не се аналфабети кога е во прашање менаџментот со спортски колектив.
А и вистина среќа, каде што и да зависело од мене, ретко кога сум имал погрешно размислување, така да можам да се пофалам со доста постигнувања на овие полиња. ;)

Иначе за твоја информација, Оле ќе добие нов договор за брзо (најверојатно на почеток на следната сезона).
така е, најплуканиот човек маестро Ед Вудвард наеднаш сега стана човекот со сенс, стварно како ве изработи ко нива
и мурџо доби нов договор па си летна ко партал еве вака ко за твое инфо


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
така е, најплуканиот човек маестро Ед Вудвард наеднаш сега стана човекот со сенс, стварно како ве изработи ко нива
и мурџо доби нов договор па си летна ко партал еве вака ко за твое инфо


Sent from my iPhone using Tapatalk
Нема што мене или тебе или некој трет да не изработил. Патем и никогаш никој не го плукал Вудвард за тоа што е негов домен за работа (нормално освен интернет ботој што немаат појма од животот). Освен не носењето на Бруно во летниот прелазен, не гледам да се обвинува за нешто друго во последно. Се приметуваат и некои позитивни сигнали во работењето на тој сегмент во клубот.

И повторно мешаш баби и жаби. Не споредувај Мурињо и Солскјер. Со Мурињо беше труло се можно во клубот, секој сегмент што постои. Од играч до економ никој не сакаше со очи да го види. И најбитното, изгледај утакмица на Тотенхем па можеби ќе ти биде појасно зошто го избркаа како партал. Малце касно сфатија во која насока се движеше клубот, но подобро некогаш отколку никогаш.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Ми текна на утакмиците со Реал во последната сезона на Ферги и тактичката финта за изолација на Чаби Алонсо и ме зачуди зошто ретко или никогаш не се користи од менаџериве? Личи доста добра финта за неутрализирање на противникот. Инаку зборам за тесното маркирање на двоецот Велбек-Џонс директно на Чаби Алонсо.

Можеше Оле да ја испроба истата финта со Сити во Карабао купот, Џејмс и Фред фластер за Ѓундоган, МекТоминеј би бил позиционо дефанзивно статичен, а ако се спушти КДБ да превземе топка, Бруно би се умешал во пресинг негов, додека се врати во дефанизна позиција Фред.
Автоматски споено мислење:



#MaguireOut
 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Ми текна на утакмиците со Реал во последната сезона на Ферги и тактичката финта за изолација на Чаби Алонсо и ме зачуди зошто ретко или никогаш не се користи од менаџериве? Личи доста добра финта за неутрализирање на противникот. Инаку зборам за тесното маркирање на двоецот Велбек-Џонс директно на Чаби Алонсо.

Можеше Оле да ја испроба истата финта со Сити во Карабао купот, Џејмс и Фред фластер за Ѓундоган, МекТоминеј би бил позиционо дефанзивно статичен, а ако се спушти КДБ да превземе топка, Бруно би се умешал во пресинг негов, додека се врати во дефанизна позиција Фред.
Автоматски споено мислење:



#MaguireOut
Првата утакмица со Сити оваа сезона (првенствената) Фред го пратеше КДБ 90 минути, и доста добро го маркира таа утакмица.
И Мурињо против Челзи со Ерера на Азар играше нешто слично 2017 мислам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom