Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.619
Поени од реакции
7.187
Како тргнала работава од клубот ќе се откажувам, за мое здравје :D Не дека мислам дека промена ќе направи нешто подобро.
Нема откажување прво ќе се нервираш после исто ќе ти е и смешно.
А за здравијето немај гајле секако живееме во стресно време ова е мал процент е оваа со клубот.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
А што против Сотон посаглам да не му беше почетниот состав? дете од трето одделение да ставиш ваков глуп состав не може да направи! Ако е човек каков што го сметам дека е, утре треба да си даде сам оставка и да си бара чаре Јунајтед!
Натинг њу фор дис клаб :ROFLMAO:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Сарказам. Он е дежурен кривец тука и Де Геа секако.
Сарказам не сарказам, ама де Хеја со неговото линијашење е индиректно виновен за многу голови! Фактот не е крив не го спасува од слаба оценка! Ако некој мој другар претепуваат пред мене и јас не се мешам, не сум ништо крив, така ли? Немал среќа дечкото :toe:
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Не сум сигурен дека ќе се променат работите на подобро со промена на тренер. Оле е веќе 3. промена во 6 години, а патем имавме и двајца со ЛШ титули, па бевме срање.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Поздрав дечки. Уште малку фали да се наштелува средниот ред со нападот...и уште малку повеќе да се најде солидно решение за одбраната.
Но има и добра вест: Оваа сезона ќе бидеме шампиони во Премиерлига!
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Нема откажување прво ќе се нервираш после исто ќе ти е и смешно.
А за здравијето немај гајле секако живееме во стресно време ова е мал процент е оваа со клубот.
Нема да веруваш, не сакав да изедначат на крај! И ич не ми чуеше, губеле не губеле!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Тие се крвците, Де Геа и Марсијал. :pos:

Де Геа буквално за ништо не беше крив денес.
За третиог гол се директни кривци со Мегваер. Гледа дека топка бавно се движи до петерец, комотно можи да излези по неа. Поготово кога јасно гледа дека Мегваер лошо ја пропушта. А имаше време за тоа. 2 чекори му фалеа да направи и ќе беше пред Клајверт, додека стоеше пред голот.

И вториот гол види кај му помина топката. Се нервирам што и Хендерсон е таков тип на голман што во такви ситуации оди да брани со нозете, а можи да реагира и поинаку. Јасно е дека вака ќе направи неколку пантерски интервенции со нога и сите се паѓаме леле каква одбрана, но исто така се бројат и тие што ги примал.

И формациски и по поставеност од почеток Оле не погреши зошто јасно беше дека Лајпциг ќе нападни од почеток, па со таква поставеност требаше да ја користиме брзината на Рашфорд и Гринвуд и да ги јадиме на контри. Не можи да предвиди човекот дека ќе примиме толку глупави 2 рани голови. Е после нив друг е муабетот и можеме вината да ја бараме кај него кај некои делови. Според мене можеше поинаку да го менаџира мечот уште по стартот на второто полувреме. Згреши со Телеш затоа што Шо беше лош, а Вилијамс не внеси ништо позитивно. Мораше да влези Мата и да ризикува повеќе во форот.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Ако многу јако ги притискаат медиумиве, сити ќе примат минимум 3 комада (под услов да преживее и овој пат Оле)
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Сарказам не сарказам, ама де Хеја со неговото линијашење е индиректно виновен за многу голови! Фактот не е крив не го спасува од слаба оценка! Ако некој мој другар претепуваат пред мене и јас не се мешам, не сум ништо крив, така ли? Немал среќа дечкото :toe:
Мислам дека е време Хендерсон да добива поголема минутажа
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Е тука ја усра работата Мурињо.
И као шо можеме да видиме у право бил.
Исто очигледно за жал и јас бев у право коа плукав по Оле уште пред да почне сезоната. :)
Срамота е ова што му се дешава на клуб, институција како Манчестер Јунајтед...
 

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
Реално не не бидува во глобала како екипа, затоа и не заслуживме ни да одиме понатаму. Константност никаква, професионализам никаков, секој натпревар го почнуват како да играт тоа фудбалчето со рачки шо е, онака ноншалантно, а натпревар поготово денешниот кој ти зависи дали ќе одеш понатмау или не. Можеби тепаа неколку по ред кога губат натпревар, али тоа неможи да биди секој пат, и река да е ќе претечи. Едноставно незаинтересирани делува на терен. Кога дојде еден Погба што се сери на клубот секоја недела да те вади кога си во срања, што понатаму. Мое мислење е дека и Оле да го сменат еве, пак истата приказна ќе е како со него на почетокот. Ќе изиграат на мотивација и после пак истата песна, дно ќе допрат. Се додека не се смени пристапот на трансфер маркетот, додека не се доведи ДОФ, од клубов трофеј нема што да очекуваме.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.279
Поени од реакции
6.536
Сарказам не сарказам, ама де Хеја со неговото линијашење е индиректно виновен за многу голови! Фактот не е крив не го спасува од слаба оценка! Ако некој мој другар претепуваат пред мене и јас не се мешам, не сум ништо крив, така ли? Немал среќа дечкото :toe:
Денес ношто не згреши Де Геа. Мегваер е тој што требаше да ја исчисти таа топка. Тоа што денес се плука по Де Геа, само потврдува дека е еден од дежурните кривци. Не е ни прв ни последен линијаш, а сезонава Де Геа брани на високо ниво и нема ни еден кикс до сега.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ако многу јако ги притискаат медиумиве, сити ќе примат минимум 3 комада (под услов да преживее и овој пат Оле)
Оле ќе преживее, ама некои членови на форумов тешко :pos:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.619
Поени од реакции
7.187
Нема да веруваш, не сакав да изедначат на крај! И ич не ми чуеше, губеле не губеле!
Зашто да е за неверување додека не се среди клубот не сме за европски натпреварувања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom