Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Бруно и Дони би ги сменил, поопасен е Бруно од Дони офанзивно, подобар шут има Бруно од далечина, додека Дони личи дека има поиздржливо моторче.

Не знам искрено зошто го рачунате Баји, поготово за прв избор.Типот ќе се повреди у втората утакмица, башка малце глупичок е.
И без една нога би бил подобар од оној педер Линделоф.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.056
А како да се ослободат од вишокот кога никој не ги бара?
Пред две-три години кога некој ќе изиграше еден добар меч му даваа нов договор, сега никој не ги бара, ама и нив не им се оди и самите знаат дека не вредат ни 10% од парите што ги земаат.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
F7215A57-FE15-460F-B249-C62939344F79.jpeg

Мало потсеќање, носталгија за мојот вистински Јунајтед(генерација 2005/2006).
-
Си седам во соба и гледам како од ден во ден се повеќе избледува постерот како и ДНАто на нашите денешни играчи кои што незнаат што значи да си играч на Манчестер Јунајтед па си велам дај да споделам емоции овде со мои луѓе.
-
3то А одделение, плаќам 50 денари месечно во училиште за списанието “Наш Свет” и секоја недела со душа едвај чекам да излезе постерот од мојот Манчестер Јунајтед па да го однесам дома да го покажам на татко ми и да го прашам дали може да го залепам постерот на шкавчето или на зидот во мојата соба. Колку само радост... со цело срце чекам сабота/недела да дојде премиер лига да го гледам нашиот тим со татко ми, да плачеме од радост кога газиме се пред себе(посебно кога победувавме во “ФЕРГИ тајм”) или да се нервираме и да пцуваме кога ќе изгубиме.. ах бее колку ми недостигаат овие моменти.
-
Од кога знам за себе немам испуштено уткамица да не ги гледам. Последниве неколку години кога дојде ред да имаме утакмица не ја чуствувам веќе таа емоција, жар и заинтересираност да ги гледам а сепак морам да ги гледам, едноставно морам, со надеж дека ќе дојдат и ќе изгреат денови како во минатото.
-
Жена, кола, куќа се менува, но клубот за кој навиваш никогаш!
-
Засекогаш ЈУНАЈТЕД, имајте верба ѓаволи! :gjavol:
-
Состав:

Goalkeepers- Van der Sar, Tim Howard, Luke Steele.

Defense- Wes Brown, Evra, Rio Ferdi, Heinze, Gary Neville, O’Shea, Pique, Vidic, Silvestre.

Midfield- Fletcher, Fortune, Gibson, Giggs, Ritchie Jones, Lee Martin, N’Galula, Ji-Sung Park, Richardson, Scholes

Forward- Ronaldo, Rooney, Saha, Smith, Van Nistelroy, Ole Gunnar Solskjaer, Guiseppe Rossi, Frazier Campbell, Sylvian Ebanks-Blake, Kyle Moran.

Manager- Sir Alex Ferguson.

Ass. Manager- Carlos Queiroz.
 
Последно уредено:

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Прегледај го приврзокот 267870Мало потсеќање, носталгија за мојот вистински Јунајтед(генерација 2005/2006).
-
Си седам во соба и гледам како од ден во ден се повеќе избледува постерот како и ДНАто на нашите денешни играчи кои што незнаат што значи да си играч на Манчестер Јунајтед па си велам дај да споделам емоции овде со мои луѓе.
-
3то А одделение, плаќам 50 денари месечно во училиште за списанието “Наш Свет” и секоја недела со душа едвај чекам да излезе постерот од мојот Манчестер Јунајтед па да го однесам дома да го покажам на татко ми и да го прашам дали може да го залепам постерот на шкавчето или на зидот во мојата соба. Колку само радост... со цело срце чекам сабота/недела да дојде премиер лига да го гледам нашиот тим со татко ми, да плачеме од радост кога газиме се пред себе(посебно кога победувавме во “ФЕРГИ тајм”) или да се нервираме и да пцуваме кога ќе изгубиме.. ах бее колку ми недостигаат овие моменти.
-
Од кога знам за себе немам испуштено уткамица да не ги гледам. Последниве неколку години кога дојде ред да имаме утакмица не ја чуствувам веќе таа емоција, жар и заинтересираност да ги гледам а сепак морам да ги гледам, едноставно морам, со надеж дека ќе дојдат и ќе изгреат денови како во минатото.
-
Жена, кола, куќа се менува, но клубот за кој навиваш никогаш!
-
Засекогаш ЈУНАЈТЕД! :gjavol:
Некаде 7-8 одделение (2008-2009) имав над креветот А3 постер од Роналдо, исто од наш свет и пред да си оди, секогаш пред легнување му зборев, седи си у манчестер, молим те, ќе се заебеш у реал. :pos: :gjavol:
Nevertheless, кога се пресели го тргнав постерот. :toe:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.669
Поени од реакции
7.246
Со сегашниот состав единствена формација што одговара на профилот на играчите и за кои имаме измени е оваа, се друго ќе е експериментирање.Прегледај го приврзокот 267852
Ок знаеш дека ќе мора да се ротира составот или рачунаш да играме со еден тим и купови и лига и лига на шампиони.
Плус немаме бекови за оваа формација за да би функционирала како што треба.
Автоматски споено мислење:

Ќе има повеќе замени во европските натпреварувања. Screenshot_20200924-182818_Man Utd.jpg
 

Aki_7

***Train Hard Go Pro***
Член од
15 септември 2008
Мислења
79
Поени од реакции
33
Прегледај го приврзокот 267870

Мало потсеќање, носталгија за мојот вистински Јунајтед(генерација 2005/2006).
-
Си седам во соба и гледам како од ден во ден се повеќе избледува постерот како и ДНАто на нашите денешни играчи кои што незнаат што значи да си играч на Манчестер Јунајтед па си велам дај да споделам емоции овде со мои луѓе.
-
3то А одделение, плаќам 50 денари месечно во училиште за списанието “Наш Свет” и секоја недела со душа едвај чекам да излезе постерот од мојот Манчестер Јунајтед па да го однесам дома да го покажам на татко ми и да го прашам дали може да го залепам постерот на шкавчето или на зидот во мојата соба. Колку само радост... со цело срце чекам сабота/недела да дојде премиер лига да го гледам нашиот тим со татко ми, да плачеме од радост кога газиме се пред себе(посебно кога победувавме во “ФЕРГИ тајм”) или да се нервираме и да пцуваме кога ќе изгубиме.. ах бее колку ми недостигаат овие моменти.
-
Од кога знам за себе немам испуштено уткамица да не ги гледам. Последниве неколку години кога дојде ред да имаме утакмица не ја чуствувам веќе таа емоција, жар и заинтересираност да ги гледам а сепак морам да ги гледам, едноставно морам, со надеж дека ќе дојдат и ќе изгреат денови како во минатото.
-
Жена, кола, куќа се менува, но клубот за кој навиваш никогаш!
-
Засекогаш ЈУНАЈТЕД, имајте верба ѓаволи! :gjavol:
-
Состав:

Goalkeepers- Van der Sar, Tim Howard, Luke Steele.

Defense- Wes Brown, Evra, Rio Ferdi, Heinze, Gary Neville, O’Shea, Pique, Vidic, Silvestre.

Midfield- Fletcher, Fortune, Gibson, Giggs, Ritchie Jones, Lee Martin, N’Galula, Ji-Sung Park, Richardson, Scholes

Forward- Ronaldo, Rooney, Saha, Smith, Van Nistelroy, Ole Gunnar Solskjaer, Guiseppe Rossi, Frazier Campbell, Sylvian Ebanks-Blake, Kyle Moran.

Manager- Sir Alex Ferguson.

Ass. Manager- Carlos Queiroz.
Goosebumps!:bravobe::love:
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Ние немаме 1 замена , камо ли пет. Не ни мења тоа нас. Жал ми е што не се продаде Погба, страшно немам зборови каков кретен од човек. Како бе толкав потенцијал немаа луѓе што стварно даваат двеста. Да имам потенцијал да бидам најдобар на сите времиња и ја да си играм курот реално барем ќе играм у Кина и ќе си го ладам курот стварно.
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Не го кажав тоа.
Лампард дојде во Челзи со Трансфер бан. Од кога тимот немаше што да изгуби, фрлен во оган, без Азар успеа да обезбеди место во Лш, годинава ќе видиме што калибар е.
Артета од кога дојде во Арсенал освои 2 трофеа. Фа Куп и Комјунити шилд. Артета уште нема 1 година тренерско искуство а има 2 трофеа. Иако и он треба да се докаже но мислам дека ќе успее во овие води.

Оле добро почна, го замени мурињо којшто реално и играчите а ни фановите не го сакаа. Но реално еве 1 цела сезона е веќе тренер и некако ме нема убедено. Многу пасивно делува. Како марионета, што ќе му донесат тоа ќе менаџира, ќе кубури. Правиме муабет тука за Манчестер Јунајтед, еден од најголемите 5 бренда у фудбалов.
А реално како тренер беше океј во молде и флоп во кардиф. Некако не ми е за тренер во клуб како Јунајтед
Нема никаква логика да се обвинува Оле за целата ситуација. Најголемата причина зошто го преферирам Оле пред сите други е што потекнува од клубот, го сака клубот и кој нема по една две добри сезони да му се кренат акциите па да бара да оди во Реал, Барса, ПСЖ и сл. Пример е Мурињо кој по фантастичната сезона во Интер замина во Реал, а според резултатите и според тоа како беше третиран во Интер немаше никаква причина да замине. Оле можеби нема некое искуство, но покрај себе го има Фелан, човек кој цел живот работеше со Ферги. Фергусон секако има големо влијание и сигурно би го посоветувал Оле за некои проблеми во тимот. Искрено не гледам тренер кој со овој ростер на играчи што го имаме би неправил некој спектакуларен резултат. Не може ниту еден тренер од Лингард да направи Меси, од Линделоф да направи Рамос и сл. Со добра подршка од управата, со правилна трансфер политика и со добро менаџирање на младите играчи, резултатите ќе дојдат и би имале тренер за следните 10-15 години.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Некаде 7-8 одделение (2008-2009) имав над креветот А3 постер од Роналдо, исто од наш свет и пред да си оди, секогаш пред легнување му зборев, седи си у манчестер, молим те, ќе се заебеш у реал. :pos: :gjavol:
Nevertheless, кога се пресели го тргнав постерот. :toe:
Јас му кажував колку гола да даде. Го имав на постер во црвен, бел и црн дрес и на секој Роналдо му кажував колку гола да даде, зависно од бојата на дресот што ќе ја носат на утакмица. :pos:

Друго, дома во Валандово имаме една дрвена слика во дневната, одма над креветот. Таа ми беше среќната слика, по 165 пати ја чепкав за време на утакмица на Јунајтед. Во Скопје живеам од есента 2013та (стартот на сезоната 2013/14). Guess what? United are shit ever since. Уште не сум сигурен дали е до Ферги или до сликата. :(
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Јас сум сигурен дека ако те виделе како му кажуваш колку гола да даде,сега уште ќе беше во некоја соба затворен и со бел мантил.
Него,дај стави го Линделоф,и кажи му да се обеси,мош посака.


Sent from my SM-A920F using Tapatalk
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.235
Во Скопје живеам од есента 2013та (стартот на сезоната 2013/14). Guess what? United are shit ever since. Уште не сум сигурен дали е до Ферги или до сликата. :(
До тебе е.
Се надевам цел живот ќе живееш во Скопје. :kafence:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom