Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Само не ми е јасно како го испуштија Ангел Гомес.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Само не ми е јасно како го испуштија Ангел Гомес.
Земо, си го гледал ли ти детето? Ни за топки собирање не е. Природата си поиграла со него.
Да не мислиш на Андре Гомес од Евертон?
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Земо, си го гледал ли ти детето? Ни за топки собирање не е. Природата си поиграла со него.
Да не мислиш на Андре Гомес од Евертон?
Земо колку плативме за Мата и за Кагава?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Земо колку плативме за Мата и за Кагава?
Видете да се разбереме, ако не сакате да си имате работа со злопамтило како мене, Мата не ми го гибајте :anco:, добронамерен совет;)! Не па да го равњаш со Гомес :mad:
Кагава е фудбалер, кој не успеа кај нас. За разлика од него овој Ангеле сеуште не е фудбалер, а дали ќе биде, тешко е да се каже! Ако денот по утрото се познава, равно му Косово......
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Видете да се разбереме, ако не сакате да си имате работа со злопамтило како мене, Мата не ми го гибајте :anco:, добронамерен совет;)! Не па да го равњаш со Гомес :mad:
Кагава е фудбалер, кој не успеа кај нас. За разлика од него овој Ангеле сеуште не е фудбалер, а дали ќе биде, тешко е да се каже! Ако денот по утрото се познава, равно му Косово......
Слушај ваму ти можеш да си имаш мислење за Мата, да го идеализираш да го правиш Меси со 6 златни топки и се.
Ама јас си имам свој став кој што вели дека Мата зафаќа место на играч кој што ќе направи импакт за некое место погоре на табелата. Со Мата титула не гледаме. Биди ми поздравен и не ми се лути плис.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мата последен треба да се избрка од екипава. Додека му се седи, треба да седи. Ниту бара првотимски фудбал, ниту изиграва џек во соблекувална, ниту па некои пари ги бара, напротив, неговиот имиџ во фудбалот е златен ПР за клубот и самите се свесни за тоа.

Друга работа е што и тој на интелигенција знае да извади некој потег и да даде гол, откако дојде Бруно најде фудбалер на негова фреквенција и почна да ствара и тој самиот шанси.

Продавај таму Џонс, Лингард, Переира, Смолинг, Алексис прво, доста се летово. Исип ми искача кога ќе видам Мата дека го ставате во иста реченица со овие :D
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ама јас си имам свој став кој што вели дека Мата зафаќа место на играч кој што ќе направи импакт за некое место погоре на табелата. Со Мата титула не гледаме. Биди ми поздравен и не ми се лути плис.
Да го зачуваа Гомес како резерва а да го шитнеа Мата не ни гинеше титула следната година. Вака тешко.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135

Ликот има доста релевантни информации од Германија. А колку што знам Тиаго беше пред трансфер кај нас 2014 , него не му бил по ќеф на генијот Мојс, па замина во Баерн. Ова сам го имаше кажано.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Btw тоа дека Погба и Фернандеш се повредиле, Мирор го препишале од некој пародија акаунт на Твитер :pos:
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Претходната реакција беше испровоцирана ја не мислев дека Мата треба да се продаде. Само вие така сфативте а јас прифатив. Бидејќи последните години не го ни ценам премногу. Со оглед на неговиот перформанс. Гомес не го споредив намерно туку механички лупнав, ама немојте ни вие да си ги споредувате. Гомес беше талент што ветува а Мата на залез на кариера. Ограничете си ги тие две работи. Не се работи кого би одбрал туку кој би дал повеќе за клубот.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Истата 11ка како против Брајтон(y)
 

fcwiz@RD

Supreme Сasual Dating Real Women
Член од
30 јануари 2009
Мислења
459
Поени од реакции
376
Ако продолжиме како до сега бу требало да гледаме убав фудбал и најмалце 3 гола ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom