Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Па не е баш така магично сети се лани после Париз се се распадна да ги добиевме последните 2 ќе беше по успешен можеби.

Хахаха каков лик , прво измислува споредби меѓу Оле и Ферги и Клоп, па после споредува утакмици и периоди место трансфери.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Аман бе брат, си зел да се расправаш со Данте, 2 недели ни еба матер секој ден како треба да го пуштиме ФА Купот низ вода, да беше тренер убеден сум дека немаше ни да отпатува на утакмица ќе ја предадеше службено 3-0.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.625
Поени од реакции
7.200
Абе ако селективно објавуваш и Луиџи дел Нери беше прв во 10то коло во Сериа а со Киево. Ти ги бираш тие моменти а целосната слика врска нема. Втората сезона бил втор а третата? Капак на се, Оле не наследи баш ништо, распад систем бевме. Нема врска еве по твое нека е, среќа што твоево повеќе асоцира на некој инает да се достои на своето. Се надевам за брзо ќе бидеш демантиран и премислен.
Друше јас пласирам факти демантирај ми ги фактите и ќе прифатам.
Автоматски споено мислење:

Хахаха каков лик , прво измислува споредби меѓу Оле и Ферги и Клоп, па после споредува утакмици и периоди место трансфери.
Секогаш сум бил песимист према Оле.
Тоа што вие свршувате на Оле не сум јас крив.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.497
Друше јас пласирам факти демантирај ми ги фактите и ќе прифатам.
Автоматски споено мислење:


Секогаш сум бил песимист према Оле.
Се премислив. Не е инает ова, другото е. Ајт
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Rano e da se ocenuva Solskjer. Prvo da videme sto kje napravume ovaa sezona i kako kje dejstvuvame na transfer pazarot.

So zasiluvanjata i ' seriozen' Pogba treba da se priblizime mn do vrvot.

Za vecer ocekuvam najsilen sostav i normalno pobeda da se priblizime na Celzi i Lester.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.497
Да појаснам за другите членови, да не остане дека викам Оле е новиот Ферги :) само кажував дека е нешто најслично досега а со тоа не мислам само на поставувањето игра. Дали ќе биде макар приближно добар ќе видиме, допрва доаѓа времето да му се суди. Камо да беше можно да беше директен наследник тогаш.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Друше јас пласирам факти демантирај ми ги фактите и ќе прифатам.
Автоматски споено мислење:


Секогаш сум бил песимист према Оле.
Тоа што вие свршувате на Оле не сум јас крив.
Кој се тие твој факти, жити се :ROFLMAO:
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Кои попрецизно.
Фактите твој шо редовно ги пласираш овде.
Јас такво нешто немам прочитано.
За мене факт е тоа дека Оле во овие година дена направи повеќе за Јунајтед од сите негови предходници после Ферги.
Факт е дека Оле наследи распад систем екипа.
Факт е дека Оле направи повеќе добри трансфери од Мурињо и Ван Гал заедно.
Факт е дека Оле постави култура во тимот слична на таа во минатото кога бевме на врвот.
Сега само треба да му се даде време и да се остави на мира, клубов е на прав пат, прв пат после 6 години. И како што напиша некој погоре, кој тоа не го гледа или е глуп или зборува од инает.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
A year ago today, #mufc signed Aaron Wan-Bissaka — the 22 year old is on course to become one of the most prolific defenders in the history of the Premier League.

He has completed 262 out of 295 tackles in just 70 league games.

Муабетите, скапо 50 милиони за Ван Бисака :icon_lol:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.625
Поени од реакции
7.200
Фактите твој шо редовно ги пласираш овде.
Јас такво нешто немам прочитано.
За мене факт е тоа дека Оле во овие година дена направи повеќе за Јунајтед од сите негови предходници после Ферги.
Факт е дека Оле наследи распад систем екипа.
Факт е дека Оле направи повеќе добри трансфери од Мурињо и Ван Гал заедно.
Факт е дека Оле постави култура во тимот слична на таа во минатото кога бевме на врвот.
Сега само треба да му се даде време и да се остави на мира, клубов е на прав пат, прв пат после 6 години. И како што напиша некој погоре, кој тоа не го гледа или е глуп или зборува од инает.
Ако постигне успех ќе ме демантира Оле и никој друг Мурињо заврши 2 со екипата и немојте да велите не наследил ништо Оле затоа што наследи добар тим плус му се отвори банката .
Оле е далеку од голем менаџер .
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Ако постигне успех ќе ме демантира Оле и никој друг Мурињо заврши 2 со екипата и немојте да велите не наследил ништо Оле затоа што наследи добар тим плус му се отвори банката .
Оле е далеку од голем менаџер .
Оле наследи распаднат тим, тим во кој моралот беше на најниско можно ниво.
Се сложвам дека моментално Оле не е голем менаџер, ама е баш тоа што му треба на Јунајтед.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Или мудроста на Оле, со акцент на Бруно, кој последните 15 минути едвај стоеше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom