Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
13 мај 2016
Мислења
492
Поени од реакции
937
Грилиш, Хаверц, Ван де Бек... Сите версатилни играчи и огромен апгрејд на Лингард/Переира. Најмногу избор има за тој дел од теренот на пазарот моментално. Со било кој од 3цата би бил задоволен.

Вчера имаше шпекулации за Стерлинг дека го сакаме. Не верувам да постои шанса за такво нешто, иако јас лично би го земал пред Санчо.
Хаверц тежи накај десно, и Санчо да го згрмат, и напред сме бомба.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Инаку на тие што им е досадно, на Инстаграм на страната на Марио Ѓуровски, имате интервју со Бруно Фернандес.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
More mrsh i ovoj i toj so nosot ermenski, liglinja
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

Скот немал пас техника, абе оди шетај.И долгите топки ги има совладано.
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
492
Поени од реакции
937
Ај биди појасен малку.
Сите крила(тие шо ги играме ко така), и десетки..па дури и Погба како 6ка, обожаваат да играат повеќе на левата страна.
Санчо, десно крило.
Хаверц, сака да забегува накај десно, и од таму да грми пасови со лева.
Тоа го немаме во тимов од Гаврило ко го спука кралот летото 1914та
Така да, ако ги купат и двата(шо реално нема), нападот ќе ни ет лепота
Хаверц, ви е Озил, Зидан И Балак во некоја чудна спојка..ќе грми.малиот.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Хавертц и Санчо во исто трансфер лето не верувам дека би се реализирале, поготово кога други позиции можат да се покријат.
Ако го купиме Санчо...ќе биде наменет за десно крило. Бруно би играл на 10ка. Погба нешто позади него или ќе се надополнуваат во тој дел.
Јас мислам дека Хаверц го гледаат како алтернатива за Санчо зошто е левак и покажал дека е добар и на десна страна па со оглед на тоа што е сеуште млад ќе може да се форсира таму да му стане примарна позиција.

Од друга страна ми е интересна шпекулацијава со Ван де Бек. Може да чини многу поекономично, а може да ни понуди некоја разновидност во средниот ред.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Сите крила(тие шо ги играме ко така), и десетки..па дури и Погба како 6ка, обожаваат да играат повеќе на левата страна.
Санчо, десно крило.
Хаверц, сака да забегува накај десно, и од таму да грми пасови со лева.
Тоа го немаме во тимов од Гаврило ко го спука кралот летото 1914та
Така да, ако ги купат и двата(шо реално нема), нападот ќе ни ет лепота
Хаверц, ви е Озил, Зидан И Балак во некоја чудна спојка..ќе грми.малиот.
Бруно има фри роам у средина ама игра на десната страна прескапа опција би бил Хаверц освен ако го продадеме Погба што не верувам дека ќе се случи.
Ван де берк е добра опција у средина ама ако продадеме некој од Мата Лингард и Переира сите се ованзивни солуции во средина голем проблем е што не се гледа дефанзивен мидфилдер единствена опција ни е Матич кој неможе да ги игра сите натпревари а и неможе да издржи 90 мин се надрван дека Фосу Менса ќе го пробаат во опција како играч пред одбрана кој играше на таа позиција во младинските екипи или пак се надевам дека Гарднер ќе се наметне во првиот тим ма да не е спремен уште.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Највеќе што можеме да се надеваме е Санчо, што и не би било лошо, ама немојте со голема кошница да одите ;) Лично јас, ако е избор Хаверц или Санчо би го избрал германецот! Германско си е германско:pos:
Ван дер Бек го сакав уште лани во тим, ама тогаш мислам дека кокетираше со Реал или пробуваа во таа лудница да извадат што се може повеќе! Има доста ограничувања во играта, ама во целина е играч на кој можеш да се потпреш при реализација на тактика, како и сите холанџани, разбира се! Он исто баца на десно, што би значело посолидно покривање на тој дел од нападот!
Реално замразив црнци во тимот од Погба наваму, а Кол и Јорк ми беа омилени напаѓачи, али беш га! Затоа доколку се може, не би сакал циган да купат!
П.С. Кој рече дека Матич не е креативен? Дај моља ви се, препрочитувајте си ги постовите пред да ги постирате, личите како Силекс да сте го гледале само у животот:cenzura:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Највеќе што можеме да се надеваме е Санчо, што и не би било лошо, ама немојте со голема кошница да одите ;) Лично јас, ако е избор Хаверц или Санчо би го избрал германецот! Германско си е германско:pos:
Ван дер Бек го сакав уште лани во тим, ама тогаш мислам дека кокетираше со Реал или пробуваа во таа лудница да извадат што се може повеќе! Има доста ограничувања во играта, ама во целина е играч на кој можеш да се потпреш при реализација на тактика, како и сите холанџани, разбира се! Он исто баца на десно, што би значело посолидно покривање на тој дел од нападот!
Реално замразив црнци во тимот од Погба наваму, а Кол и Јорк ми беа омилени напаѓачи, али беш га! Затоа доколку се може, не би сакал циган да купат!
П.С. Кој рече дека Матич не е креативен? Дај моља ви се, препрочитувајте си ги постовите пред да ги постирате, личите како Силекс да сте го гледале само у животот:cenzura:
За разлика што прават играчите на позиција на Матич не придонесува во напад Матич и е преспор и стар е али помага многу у одбрана .
И не ги споредувајте Хаверц и Санчо не играат иста позиција еден е офанзивен мидфилдер а дригиот крлен нас не ни требаат крпеници десно крико ни треба Хаверц нема да успее да игра крило во премиер лига не е доволно брз ако е за тоа ќе го ставевме Бруно на таа позиција .
Автоматски споено мислење:

Колку се (не)способни во управа, кој знае уопште дали ќе земат некој...
Потполно се сложувам со тебе нема ни да ме чуди ако потпишеме 1 играч и да ни го земат Санчо ако трае треансфер периодот 1 месец ја наебавме.
 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Трансфер периодот можи да трај и 1 недела, преговори, договори ќе си бркат стандардно, во текот на летото.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Така може да направат нешто обично се влечкаат цел месец за 1 трансфер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom