Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
ноуп, линделоф е лигле.Ако му го направи истото на Мегваер, одма треба у први 11 да се стави гринвуд секоја недела
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.625
Поени од реакции
7.199
Аууу овој подебел од мене биднал.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.230
Лош кадар е ова од Шо...како со КДБ. Имаше и друго видео каде што вежба и далеку дека е од лоша форма во однос на тежина
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Shaw e noviot Smoling /Jones.
Sekoja sezona istiot problem. Nema nisto naprednato od 2014 pa navamu. Edna sezona nema dobra. Povredite se del od fudbalot, ne treba da sme emocionalno privrzani kon vakvi raboti, bidejki toa ide na steta na klubot, ili sto bi se kazalo na makednonski, vecni talent.

Ako sakame da konkurirame za prvo mesto sekako na Shaw ne treba da se planira, ne e konstanten vo formata, na sekoja pauza od povredi samo se dibelee, toa ne e problem na klubot. Neka mu najdat kupec i cao, pa makar i da ne bide za realnata suma.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Последните неколку утакмици изигра доста солидно на LCB. Да видиме како ќе продолжи.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.625
Поени од реакции
7.199
Shaw e noviot Smoling /Jones.
Sekoja sezona istiot problem. Nema nisto naprednato od 2014 pa navamu. Edna sezona nema dobra. Povredite se del od fudbalot, ne treba da sme emocionalno privrzani kon vakvi raboti, bidejki toa ide na steta na klubot, ili sto bi se kazalo na makednonski, vecni talent.

Ako sakame da konkurirame za prvo mesto sekako na Shaw ne treba da se planira, ne e konstanten vo formata, na sekoja pauza od povredi samo se dibelee, toa ne e problem na klubot. Neka mu najdat kupec i cao, pa makar i da ne bide za realnata suma.
Другар знаеш ли лани кој беше играч на сезоната токму дебелкото си игра човекот добро откако Мурињо си отиде само порблеми има со фитнесот.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Другар знаеш ли лани кој беше играч на сезоната токму дебелкото си игра човекот добро откако Мурињо си отиде само порблеми има со фитнесот.
И 3 награди да му дадат, Шо никогаш нема да стане светска класа бек. Не е константен, проблем со килажа, во напад е просечен. Плачеме за нов лев бек ама има премногу дупки за затварање а и Вилиамс делува ветувачки, засега, па ваљда ќе крпиме со нив 2ца уште една сезона надевајќи се дека ќе направат прогрес.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.625
Поени од реакции
7.199
Се сложувам дека не е константен ама у одбраната после Башака е по константен од Линделоф па ако ја погледнеме сезонава Мегваер е малку пред него се сложувам и дека има шанса да го бутне Вилијам од стартните али ќе видиме како ќе се развива момчето .
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Другар знаеш ли лани кој беше играч на сезоната токму дебелкото си игра човекот добро откако Мурињо си отиде само порблеми има со фитнесот.
Najdobar vo nalosata sezona vo poslednite 30 godini i so najmnogu primeni golovi.
Super nagrada za odbramben igrac.

Kako i sto ti replicirase drugiot clen dzabe nagrada koga vidi go kako svinja se napravil, a za kratko se vrakja fudbalot, kje mora Wilijams site natprevari da gi odigra, na ovoj ne moze seriozno da se smeta.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.625
Поени од реакции
7.199
Другар најлошата сезона после Ферги е со Мојс 2014 со освоени 64 поени а има и полоши сезони од тоа незнам колку си го студирал клубот, не дека лани ни беше сјајна сезоната ама тоа ни е кога ангажираме прочитани менаџери. А и оваа сезнава не е сјајна мислиш ли старно дека ќе ги тепаме сите 9 утакмици што ни преостануваат со засилено темпо на 3 дена не дебелкото ќе се користи многу повеќе од што мислиш.
P.S. Eве ти си има луѓе кои си зимаат пари и со статистика оваа се најдобтите оваа сезона Screenshot_20200528-114926_Facebook.jpg
 
Последно уредено:
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Ne mi trebat statistiki za da znam sto da ocekuvam od Shaw. Natprevari se gledaat, ne na statistika.

Ae ako ne da cekame uste nekoja sezona, pa mozebi kje se opravi. Do togash kje vtrime 5-6 mesto.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.625
Поени од реакции
7.199
Фала твоиот коментар ми даде се што треба да знам за тебе.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Фала твоиот коментар ми даде се што треба да знам за тебе.
Ne mi e jasno sto se inatis stvarno?
Bil najdobar igrac vo sezona so najmnogu primeni golovi vo poslednite 30 godini.
Mi davas nekoi si rejtizni od nebitni lugje.

Vidi go samo na slikata i se kje ti stane jasno. Uste malku pocnuvame ovoj se napravil prase. Ne e seriozen, da bese kje bese vo podobra situacija.

Odigra nekolku natprevari na lev centralen bek i tolku. Taa formacija ne ni e primarna, taka da dali samo na uste dva ili tri natprevari kje ja koristi Solskjer. Sto pravime so ostanatite. Kje se molime da stane Marcelo preku nokj?

Ako to si zadovolen so ovoj Shaw togash imas mnogu niski ocekuvanja i standardi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom