Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
28 јуни 2015
Мислења
853
Поени од реакции
451
Погба во Јунајтед и во следната сезона (без да купиме добра замена) е меч со две острици.

Ако почне пак да глуми "Ме боли ова, ме боли она...", а во исто време скока по разни забави и свадби - отиде и следната сезона по вода.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
И јас мислам дека по секоја цена треба да се ослободиме од него,а сега ако не се доигра сезонара,ке имаме доста загуби,кој знае колку ке смееме да трошиме,така да ваљда шпицот Игало ке биде и ке се земе десно крило и ууште еден везњак
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Погба во Јунајтед и во следната сезона (без да купиме добра замена) е меч со две острици.

Ако почне пак да глуми "Ме боли ова, ме боли она...", а во исто време скока по разни забави и свадби - отиде и следната сезона по вода.

Голем ташак, има кој да игра место него.Сменети се времињата, ќе игра тој што му се игра и заслужува.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Мене стварно не ми е јасно што му се мота во главата на лигушот! Не е ни дете веќе, а врти сучи една сезона во Јуве што скрпи на повисоко ниво. Кај нас џабе го дишеше воздухот, како тргнало на тоа ќе остане! Самореализацијата му се сведе на полнење на шупакот и џебот на Мино :facepalm:
Времето му минува, ништо не прави! Ќе биде:теле се родил-вол умрел, ништо повеќе!
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.623
Поени од реакции
7.188
Ја имаше пред некој ден на официјалниот сајт на клубот.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Вечер од 9 на Спорт Клуб ја има утакмицата со Арсенал кога ги плеснавме 8 - 2.
Ни утакмица ќе пуштат ни ништо, од преѓе пуштиле некој шпанци пеат 3 сати

Па шо не го брка уште цигото бе???
[/QUOTE]
Чекај брат неможи така, како да го избркат сега? Сеуште е рано да се разгоара за то, ќе видиме Јули - Август како ќе се одвиваат работите, никој не знајме какви се плановите околу Погба. Реално гледано најголема ѕвезда е во тимот, неможи да го дадат пошто-зошто.
 
Последно уредено:
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Реално гледано најголема ѕвезда е во тимот, неможи да го дадат пошто-зошто.
Реално гледано мислиш другите тимови нафта пијат, па не гледаат што лигуш е? Мислиш Реал планираат тим да градат околу човек кој сакам играм сакам реклами гаѓам?
Реално пазарот и фудбало сибаа мајката, ама не верувам дека некој ќе искешира повеќе од 80-90 милона за ѓубрево! А тоа дека ни е најголема ѕвезда, повеќе говори за нас, отколку за него!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.310
Позитивната работа е што лани зависевме премногу од истиот играч, сега веќе не. Нормално, тимот со него во стартна постава би бил далеку подобар, не нема да е како лани кога се знаеше дека ке играме очај фудбал штом овој се повредеше или ке добиеше црвен.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Bruno Fernandes e pricinata sto igravme mesec ipol mnogu dobro. Trgni go Bruno i povtorno problemi so kreativnosta. Pogba e nebiten. Ostranet e od slikata.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Ни утакмица ќе пуштат ни ништо, од преѓе пуштиле некој шпанци пеат 3 сати


Па шо не го брка уште цигото бе???
Чекај брат неможи така, како да го избркат сега? Сеуште е рано да се разгоара за то, ќе видиме Јули - Август како ќе се одвиваат работите, никој не знајме какви се плановите околу Погба. Реално гледано најголема ѕвезда е во тимот, неможи да го дадат пошто-зошто.
[/QUOTE]


Според програмата на СК требаше да почне во 9.Некаде видов дека каснеле со преносот саат време.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Според програмата на СК требаше да почне во 9.Некаде видов дека каснеле со преносот саат време.
Да, само 2 полувреме имаше. Џонс 1 степен не е напреднат од ова утакмица (ја земам за пример) скоро 9 години, секој напад на Арсенал тој испаѓа, 5 мин изгледав и истиот играч го гледаш од сега, невозможно толку да е тапа, рандом лик од улица земен да беше во толку години ќе покажеше некој напредок. И самиот не знае како е сеуште во клубот...
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Kolku e dosadno koga nema natprevari na Mancester..........se nadevam deka kje se sredat rabotite i od vtorata polovina na Maj ili pocetok na Juni kje zapocnat pak( optimisticki). :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom