Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Ilumious - ме прашуваше пред некое време дали за Санчо има пишано некој од посериозните новинари, па еве го проследувам Орнстин(кој е подджан од повеќе посериозни медиуми овие 2-3 дена):





ПС: Многу ми е кејф за наредното од Орнстин.


Настрана моето површинско(навивачко) познавање на фудбалот, сите околу клубот и посериозни играчи и менаџери тврдат дека знаат што прави Оле дека е добар и ќе стане одличен, Гвардиола, Клоп, од завчера и Анчелоти и еден куп други го фалат.Дури и Лукаку одговори позитивно, го прашале на инстаграм што мисли за колегите и клубот, вика дека оделе во добра насока дека се топ и да му се верува на процесот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Редно е веќе да ја решиме десната крилна позиција, се надевам овој трансфер ќе биде договорен уште пред ЕП.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Редно е веќе да ја решиме десната крилна позиција, се надевам овој трансфер ќе биде договорен уште пред ЕП.
Аха, само ти надевај се!
Ќе ја тегнат до последно, памти ми зборот :mad:
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

Сепак не е за верба Лукхурст педерчето, сто пати излажа последнава година.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Очекувам Грилиш и Санчо да се земат ова лето, секојдневно се шпекулира за нив двата.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Ако продолжи вака и Де Геа со нив
Нејќам ни да помислам на Де Геа, години уназад не вадеше по цели сезони, еден лош период неможи да ми ја промени сликата за него во никој случај. Не би ни помислил да кажам еден лош збор за него, без разлика на се...
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Мурињо го сакал Смалдини во Тотенхем
Автоматски споено мислење:

A на Гоал.ком има дека Кејн преферирал да оди во Јунајтед него да чека Мурињо да го реорганизирал Тотнем
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.005
Нејќам ни да помислам на Де Геа, години уназад не вадеше по цели сезони, еден лош период неможи да ми ја промени сликата за него во никој случај. Не би ни помислил да кажам еден лош збор за него, без разлика на се...
Проблемот е што не му е од сезонава. Лани правеше исти грешки. Гледам дека оправдувањето е смената на тренерот на голманите, ама тој летово си отиде, и ништо не се смени, пак истите грешки. Му испадна топка од раце со Вотфорд, сега ова со Евертон.

Де Геа секоја сезона, дури и кога бранеше у God mode, си имаше по еден кикс годишно. Проблемот е што последниве 2 години, веќе му се по 3-4 по сезона, а тоа е проблем.

Не го ставам у ранг на Переира и Лингард, ама ова е загрижувачки тренд. Колку и да ми е миленик.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Доколку ги тепаме Дерби, во наредно коло играме против Норвич во гости.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom