Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Со Џејмс,Марсијал и таква багра играчи ,поздрав.
Не знаат да шутнат мајсторите,племе да им ебам.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Има ветар чудно играат денес. Друго објаснување немам. Ајде Честито Брунче нека се множат.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Дај бе овој линделов нека фати некоја болест. Нека не спаси сите.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.741
Поени од реакции
1.168
На пат сум нежожам да гледам. Што е со резултатов. 1-1 е или 1-0?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Mackata vo vrekjata Fernandez vekje so eden gol i tri asistencii vo tri starta.

Pozdrav do ilumious.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.698
Поени од реакции
6.619
Стабилна игра, рутинска, што е и нормално со последниот на табелата. Ќе беше срамота да се мачиме и со Ватфорд дома. Мило ми е за Бруно, нека се множат. :aplauz:
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Стабилна игра, рутинска, што е и нормално со последниот на табелата. Ќе беше срамота да се мачиме и со Ватфорд дома. Мило ми е за Бруно, нека се множат. :aplauz:
Стабилна ама сепак не убедлива, пак назад одбраната климава, да беше 1:1 не знам како би реагирале... Иначе браво за Марсијал за голот (y)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.768
Поени од реакции
14.041
Bruno involviran vo site tri gola (y)

Vo cetvrtokot samo poslednite 10-15 minuti od natprevarot vo liga evropa gi fativ, bas koga vleze Bruno nekade i od toa sho vidov bratot iskina za toj kratok period. Pogba cigoto nema potreba da se vraka voopsto, neka si faka patot kade so misli da odi i aj cao.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.282
Поени од реакции
6.544
Брз, атрактивен фудбал, без пасови на прва нема и нема да има. Секој еден играч што го имаме во последниве две-три години, поготово тие во средина, со исклучок на Погба(кога му се игра) и сега Бруно, буквално секогаш прво ја примаат топката, најчесто прават некој чекор плус, па тек после тоа се ослободуваат од топката. Во денешен фудбал, тоа примање и тој контакт плус значат затварање на противникот и им даваат време на играчите да се вратат на позиција во случај да излетале или во случај на полу контра. Втора многу битна работа, а која доста ја кочи играта и нормално ни се повторува од утакмица во утакмица се пасовите кој наместо да идат напред пред играчот и со самото тоа да се убрза играта, скоро секогаш се позади играчот, па овој мора да застанува или да напрсби некој чекор назад за да дојде до топка. За тоа време противниците веќе го затвараат па затоа најчесто играчот е принуден да враќа назад или евентуално стрснично да подава што многу им ја олеснува работата на сите противници кој играат подефанзивно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom